Skocz do zawartości

Deinstalacja Comodo - problemy


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj zajrzałem do Podglądu Zdarzeń i okazało się że cmdagent sypie błędami, w związku z tym chciałem odinstalować CIS, jednak deinstalator przy uruchomieniu wywalał błąd. Musiałem więc usunąć CIS brutalną, ręczną metodą. Usunąłem sterowniki, dzienniki zdarzeń, wpisy z rejestru. Wydaje mi się, że wszystko usunąłem.

Po uruchomieniu nowego instalatora CIS, odznaczeniu niepotrzebnych opcji dostaję informację, że muszę usunąć poprzednią wersję CIS...

 

Dodatkowo skutek cięcia wpisów Comodo z rejestru pojawił się problem z uruchamianiem skrótów aplikacji z Pulpitu, Paska Zadań czy też Menu programów.

 

Jeśli chodzi o cofnięcie systemu do poprzedniego stanu, to tak średnio to wychodzi. Rozwiązuje jedynie problem powstały wskutek cięć rejestru...

Proszę o pomoc w skutecznym usunięciu CIS.

 

https://www.dropbox.com/s/1cmouv1zapdpfcu/cis.JPG

 

Aktualnie przywróciłem system, co naprawiło problem skrótów. Pozostał nie do końca usunięty, niepełnosprawny CIS.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nic się nie stało :)

 

Standardowo - piszę temat i jednocześnie prowadzę własne działania.

Póki co ustaliłem, że próba ponownej instalacji CIS w wersji jaka widnieje w Panelu Sterowania jest niemożliwa, ponieważ oprogramowanie jest niezgodne z W10 (niekompatybilna wersja). Wnioskuję, że to właśnie z tego powodu nie mogłem odinstalować pakietu oraz pojawiały się błędy rejestrowane w Dzienniku Zdarzeń. Jakimś cudem pakiet po aktualizacji z W7 do W10 działał i część plików zaktualizował do najnowszej wersji.

 

Z automatów chyba pozostaje mi użycie Windows Install Clean Up oraz skrypt https://forums.comodo.com/install-setup-configuration-faq-cis/forced-uninstaller-tools-t95115.0.html a jeśli i to zawiedzie to ręczne usuwanie, tym razem nie 'na oślep' https://forums.comodo.com/install-setup-configuration-help-cis/those-having-installations-problems-with-80-4337-t108286.0.html;msg789731#msg789731

 

EDIT: Windows Install Clean Up pomógł tylko na tyle, że instalator najnowszej wersji CIS nie wykrywa starszej wersji oprogramowania i uruchamia się jako normalna instalacja a nie aktualizacja. Niestety pozostawione stare pliki i wpisy rejestru blokują dalszą instalację. Instalator prosi o ponowne uruchomienie komputera, po starcie uruchamia się i znów to samo (ponowne uruchomienie).

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Comodo, jak podobne programy, instaluje sporo własnych sterowników, których ręczne szukanie może być kłopotliwe...ich nazwy często nie kojarzą się z programem/producentem. Pozostawiał kiedyś swoje sterowniki i ustawienia sieciowe, odnośniki do dysków, usługi...czy nowe wersje to robią, nie wiem ale warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Użyłem skryptu z forum, a następnie ręcznie dobiłem pozostałe pliki (wyszukiwanie w eksploratorze Windows). Wpisy z rejestru usunąłem poprzez wyszukanie ich za pomocą RegScanner, wcześniej robiąc kopię rejestru i samych usuwanych wpisów. Po tych czynnościach nie zauważyłem problemów w działaniu komputera.

Jednak wiem, że są jakieś niedobitki w systemie, jest to m.in. wpis VritualRoot od Comodo, zabezpieczony. Jak również powiadomienie systemowe, które mówi, że Comodo jest nieaktualny, mimo że już go nie ma.

 

@ichito

faktycznie, pozostał sterownik od firewalla, który odinstalowałem z poziomu Centrum Sieci i Udostępniania (w ustawieniach sieci bezprzewodowej).

 

Dlatego załączam nowe logi.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...