Skocz do zawartości

Problem z plyta glowna


nocek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a wiec, kilka dni temu kupilem na allegro plyte glowna, poniewaz poprzednia siadala, nie znalazlem takiej samej, ale o (wydaje mi sie) takich samych parametrach, ktora pasuje do reszty podzespolow.

Zlozylem jak trzeba (tak mi sie wydaje) :P no ale niestety komp nie startuje, po wlaczeniu jest czarny ekran, zero jakiej kolwiek reakcji.

 

Plyta glowna: Socket A firmy FIC model AM39L

Płyta główna OBSŁUGUJE PROCESORY AMD DURON, ATHLON oraz AMD ATHLON do 3000 XP+ na szynie 266/333 MHz oraz SEMPRON do 3000+

 

Chipset płyty VIA KM400

 

Szyna FSB 200/266/333MHz

 

Karta muzyczna ALC650 zintegrowana na płycie

Karta graficzna VIA/S3 do 64MB zintegrowana na płycie ale jest osobno port AGPx8 !

Karta sieciowa VIA VT6103L zintegrowana na płycie

 

Płyta obsługuje pamięci DDRAM

Częstotliwość szyny pamięci: 2 DDRAM ; PC200/266/333 DDR maksymalnie do 2GB

 

Wyjścia: 1xLPT, 1xCOM, 4xUSB, 2xPS/2, 1xRJ45, 1xVGA

 

Złącza na płycie: 3xPCI , 1xAGP. Port AGP x8.

 

Płyta główna obsługuje dyski twarde ATA 33/66/100/133

--------------------------------------------------------------------------------------

Procesor AMD Athlon XP 2400+ na Socket A (Socket 462)

2x DDR ram 333Mhz 512mb spectek i 1gb samsung takze na 333Mhz

 

Mysle ze te dane jak narazie sa wystarczajace, dysk twardy czy karta muzyczna raczej nie ma wplywu na to zeby go poprostu odpalic i wejsc chociaz do biosa. Ma ktos moze jakies pomysly, od czego mogl bym zaczac sprawdzanie czy przypadkiem nie jest wadliwa plyta glowna? z gory dzieki za wszelka pomoc :)

 

Zastanawia mnie jeszcze jeden szczegol, w manualu plyty pisze ze FSB plyty to 100/133/166Mhz a z danych z aukcji widze FSB 200/266/333MHz hmm sam nie wiem, manuala mam dobrego... rozumie ktos to??:P

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ta płyta ma FSB procesora i pamięci ustawiane zworką na płycie głównej? Jeśli tak to może spróbuj przestawić... np. na niższe.

Z innej strony to, jak dla mnie, problem może leżeć w BIOS-ie. A jeśli tak to najlepiej byłoby sprawdzić na innym procku - czyli kłania się serwis. Nie wiem czy da się znaleźć nowszy BIOS. Zresztą nawet gdyby to go nie uaktualnisz. Zakładam, że próbowałeś resetować ustawienia BIOS-u zworką.

 

Co do tego FSB to się nie przejmuj. :)

Odnośnik do komentarza
FSB plyty to 100/133/166Mhz
to jest szyna pamięci przemnóż ją x2 (bo to szyna dla pamięci ddr) otrzymasz 200/266/333 MHz czyli synchronicznie z fsb procesora. Procesor ma szynę 133 więc na płycie jumperem zewrzyj piny JC2 (JC1 ma być rozwarty inaczej pusty) strona 13 manuala. Gdyś chciał świeższe biosy to są tu: http://ftp.maxdata.d...9L/BIOS-Update/ (są to bety)
Odnośnik do komentarza

Super marekW, zlaczylem piny JC2 i poszlo, co do zmiany biosa hmm zaaktualizowal bym ale nie wiem za bardzo jak to sie robi :P. A wiecie moze co jest jeszcze nie tak, poniewaz po odpaleniu dochodzi do momentu ladowania sie windowsa i restartuje sie i tak w koleczko :) cos tam mam ustawic jeszcze w biosie?? potrzebujecie moze wiecej informacji?:)

Odnośnik do komentarza

IMHO system wysypuje się przez konflikt sterowników. Masz dwa wyjścia. Albo postawisz system na nowo, albo zrobisz tzw. reinstalację nakładkową bez utraty danych = opcja R(epair)/Napraw. Chodzi o to drugie R, czyli... rozkład jazdy wyglądałby tak:

https://www.fixitpc.pl/picasso/images/partitions/xp02.png

https://www.fixitpc.pl/picasso/images/partitions/xp17.gif

Edytowane przez picasso
3.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...