Skocz do zawartości

Infekcja szyfrująca pliki, rozszerzenie .micro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajoma poprosiła mnie o pomoc w odzyskaniu plików, zostały zaszyfrowane, większość dokumentów ma dodane rozszerzenie .micro, w wielu miejscach umieszczone są pliki o nazwie HELP_RECOVERY_instructions* w html, jpg i txt. Infekcja weszła przez e-mail z "ofertą pracy". Niestety zaniedbano jakiekolwiek aktualizacje, system to Win XP SP 2 (słownie: dwa), większość programów pewnie też stara. komputer dostałem już po zabiegach ComboFixem i innymi "deskami ratunku" z for internetowych. Ogólnie zależy mi na odzyskaniu dwóch plików, może będzie możliwość, proszę o przejrzenie logów. Plik z instrukcjami odzysku, oczywiście płatność 500$, po otwarciu linku wybór metody płatności na odpowiednie konto i o dziwo możliwość zdeszyfrowania jednego pliku na próbę (jeszcze nie wykorzystana, nie wiem, czy warto spróbować), mam jeszcze ok 54 godz. (wczoraj po otwarciu strony zegar pokazywał 59 godz.).

 

 

gmer.txt FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

*.micro to rozszerzenie najnowszej wersji TeslaCrypt 3.

 

Mówiąc krótko - pożegnaj się z plikami, wykorzystaj tę opcję odszyfrowania jednego pliku do tego, który najbardziej potrzebujesz. Płacenie nie jest zalecane, bo nie ma pewności, czy nie zostaniesz na lodzie z niedziałającym kluczem.

 

Edit: Można zawsze te najważniejsze pliki przerzucić na jakiś USB, żeby czekały na wynalezienie dekryptera do tej wersji TC.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...