Skocz do zawartości

svchost.exe zużywa 50% procesora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio komputer zaczął mi dość mocno mulić. Zauważyłem, że procesor jest w 50% obciążony przez proces svchost.exe.

Proszę o sprawdzenie logoów. Skanowałem go malware bytes nic nie znalazło. Mam też problem z wykonaniem aktualizacji systemu. Tzn windows cały czas szuka aktualizacji. Kółko kręci i może tak stać nawet kilka godzin.

Dodam, że gamer zawiesił mi się kilka razy i nie wiem czy log jest poprawny.

 

edit:

dodałem Shortcut.txt.

FRST.txt

Addition.txt

gamer.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. To nie jest problem infekcji.

 

 

Ostatnio komputer zaczął mi dość mocno mulić. Zauważyłem, że procesor jest w 50% obciążony przez proces svchost.exe.

(...)

Mam też problem z wykonaniem aktualizacji systemu. Tzn windows cały czas szuka aktualizacji. Kółko kręci i może tak stać nawet kilka godzin.

Usługa Windows Update jest jedną z instancji podmontowanych na procesie svchost.exe, więc skoro zachodzi proces wyszukiwania aktualizacji, to wygląda na to, że to właśnie działanie powoduje obciążenie svchost.exe.

 

Co do długiego szukania aktualizacji - czy na pewno jest to problem i dałeś szansę procesowi na ukończenie? W ostatnich miesiącach rzeczywiście wystąpiły pewne zmiany w obsłudze Windows Update i na systemach Vista szukanie może bardzo długo trwać. Ostatnio nawet aktualizowałam Vistę przyjaciela i zajęło mi to kilka dni, rundy z wyszukiwaniem aktualizacji trwały po kilka godzin. Komputer musiałam zostawić na bezczynności, bo obciążenie było wysokie i nie dało się nic innego robić.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak samo dzieje się u mnie. Po wielu wielu próbach i godzinnych wyczekiwaniach aktualizacje w końcu ruszyły i właśnie się instalują. Sam proces aktualizacji zabiera bardzo dużo zasobów (baaaardzo dużo pamięci ram). Ciekawy jestem czy po aktualizacji svchost.exe się trochę uspokoi.

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

 

edit:

 

Po aktualizacji svchost.exe uspokoił się. Wszystko wróciło do normy. W sumie bardzo dziwne zachowanie, żeby tyle czasu trwało zainstalowanie kilku aktualizacji...

 

Myślę, że temat wyczerpany.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Cześć

Mam sposób na przyspieszenie aktualizacji w Windows Vista. Rady działają ponoć również w Windows 7. A więc, jeżeli dręczy Was niekończące się "wyszukiwanie aktualizacji...", to w przypadku Visty należy ręcznie pobrać i zainstalować KB3145739 i KB3153199. Zaleca się, aby te dwie aktualizacje przeprowadzać przy wyłączonym Windows Update.

 

Dzięki tym dwóm łatkom Windows odnajdzie aktualizacje automatyczne po jakiś 2 lub 3 godzinach.

 

To wszystko :cheer:

 

Więcej szczegółów, oraz instrukcja dla Windows 7 na stronie http://wu.krelay.de/en/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...