Skocz do zawartości

Wbudowany czytnik kart - Jednorazowe czytanie karty.


TheSlowik1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D.


Mam problem z wewnętrznym czytnikiem kart IBOX w komputerze. Czytnik działa jednorazowo. Bezpiecznie usuwam tą kartę za pomocą ikonki na pasku. Wsadzam inną kartę i komputer nie widzi karty. Z zewnętrznymi czytnikami nie było takich problemów.


Dodam, że kartę czytnik widzi po ponownym restarcie. (Posiadam: Win7 Ultimate 64bit)


Wiecie może gdzie trzeba pogrzebać w ustawieniach by naprawić ten problem???


 


Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pocieszę cię, że nic raczej się z tym nie da zrobić... ;)

 

Trochę mało danych. Nazwa czytnika nic mi nie mówi, nawet nie wiem, jak jest podłączony. Co gorsza, nie wiem do czego. Znaczy do jakiej płyty przy pomocy jakiego kontrolera...

Ale to niewiele zmienia i mogę się domyślać o co chodzi, bo...

 

Mam taki sam problem tylko z czytnikiem LianLi. Być może problem dotyczy akurat mojego chipsetu czy kontrolera USB.

Niemniej jedyny sposób by to obejść, to włączenie i wyłączenie koncentratora USB 3.0 (u mnie Intel) w menadżerze urządzeń.

Albo restart lub fizyczne odłączenie i ponowne połaczenie czytnika. Na dokładkę system nie wystartuje z kartą w czytniku...

 

Ten typ już tak ma. Można wymienić firmware urządzenia, i spróbować ze sterownikami producenta układu, bo dedykowanych sterowników raczej nie znajdziesz.

Zwykle jest to chip Genesys Logic. U mnie działają, ale kłócą się ze sterami Intela i dałem sobie spokój.

 

Można też wymienić czytnik, ale gwarancji poprawnej pracy z nowym też nikt Ci nie da, niestety...

 

Pogrzebać w ustawieniach? Nic specjalnego nie ustawisz w BIOS czy UEFI. Co najwyżej zamknąć tryb "Legacy" dla USB 3.0. żeby czytnik w ogóle działał w tym trybie.

W systemie tylko menadżer urządzeń, a tam nic ciekawego nie znajdziesz. Znaczy do ustawiania... ;)

 

Powodzenia życzę...

Odnośnik do komentarza

Proponuję sprawdzić:

MU - Kontrolery USB - PPM na każdym HUB USB, Główny koncentrator USB, itp - Właściwości - Zarządzanie energią .

Jeżeli jest ptaszek przy zezwalaj komputerowi na wyłączanie w celu oszczędzania energii - usunąć go + restart.

 

To nie jest sprawa zarządznia energią przez koncentrator USB. Wiem bo sprawdzałem. Wielokrotnie i w różnych konfiguracjach.

To byłoby zbyt piękne i łatwe. Ale spróbować zawsze można... ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...