Skocz do zawartości

Avast startuje z 3-5min po uruchomieniu W7


sumzor

Rekomendowane odpowiedzi

Po uruchomieniu komputera ikonka Avast w zasobniku pojawia się po 3-5min od startu.Początkowo myślałem,że to tylko ikonka pojawia się z opóźnieniem,ale sprawdziłem w procesach Menedżera zadań tam też początek działania Avasta zaczyna się 5min po starcie kompa.W msconfig>Uruchamianie jest ptaszek.W rejestrze; HKL>SOFTWARE>Microsoft>Windows>CurrentVersion>RUN> - nie ma Avasta.Jakie dane wartości wprowadzić by Avast otwierał się wraz z systemem.Zgaduję że może tu jest problem ale nie mam pewności.Proszę o pomoc, co należy zrobić, by Avast otwierał się wraz z systemem.Jeżeli mój opis zjawiska nie wystarczy by rozwiązać problem,proszę mi przkazać jakie logi czy inne dane dosłać by problem można było rozwiązać.Dodam,że odinstalowałem i ponownie zainstalowałwm Avast i nic to nie pomogło.P.S Przepraszam za błąd w tytule posta- połknąłem po 3-5min słowo "opóźnieniem".

 

EDIT:

Przypuszczam, że problem spowodował program AVG TuneUp, który usunąłem, ale najprawdopodobniej pozostały jakieś resztki lub zmiany na komputerze. Jak je usunąć?

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

AVG już dawno odinstalowałem ale pozostawił jakieś zmiany w systemie,które powodują opóżnienie startu AVASTA.Posłałem w poprzednim poście logi  FRST  Addition  Shortcut by je przeanalizować i podjąć odpowiednie kroki.Stwierdzenie ,że wina leży postronie komputera,lub że sie nie wyrabia jak twierdzi "masterblaster"to zawracanie głowy.

 

Komputer działał bez zarzutu dopiero po zainstalowaniu i odinstalowaniu AVG TuneUp zaczął się problem z AVASTEM.Domniemam,że TuneUp pozmieniał coś w systemie lub pozostawił jakieś resztki,które blokują Avasta.Niestety sam tych zmian nie potrafię zlokalizować ani usunąć dlatego wysłałem w/w logi.Jeżli dla rozwiązania problemu bedą potrzebne inne dane lub dalsze logi to doślę.

 

Dosyłam nowe logi bo przeprowadziłem próbę ponownego zainstalowania TuneUp a następnie odinstalowania "silnym" Revo Uninstallerem licząc,że to coś pomoże. Nic to nie pomogło, dalej Avast jest blokowany przez 3-5min.Nowe logi posyłam dlatego,bowiem przypuszczam,że ponowna instalacja i deinstalacja TuneUpa mogła wprowadzić zmiany w logach i poprzednie logi są nieaktualne

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...