Skocz do zawartości

Wirus szyfrujący pliki na komputerze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Moim problemem jest wirus który szyfruje pliki obrazów, dokumenty, muzykę, filmy wymuszając na mnie podejmowanie jakichś kroków w tym celu co kompletnie nie wchodzi w grę, zmienia też pulpit na charakterystyczny licznik i grozi ze kod szyfrujący ulegnie zniszczeniu jeśli podejmę jakiekolwiek kroki naprawcze (printscreen zamieszczony w załączniku).
Logi FRST również załączone poniżej lecz uruchomienie GMER sprawiło mi trudności (screen w załączniku).
Dziękuję z góry za przyjrzenie się sprawie ;)
 

Addition.txt

FRST.txt

post-16446-0-85620000-1453390576_thumb.jpg

post-16446-0-64700000-1453390580_thumb.jpg

post-16446-0-48460000-1453390584_thumb.jpg

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma Picasso, nikt nie odpowiada na tematy na forum, trzeba czekać, nic się nie da zrobić, tylko Picasso może tu coś zdziałać. Z tego typu infekcjami jest bardzo ciężko, przejrzyj inne tematy w tym dziale, jeśli było coś podobnego to będziesz wiedzieć czy jest to odzyskania czy nie. Jeśli tak - to czekaj i nic nie rób, może Picasso pomoże.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, ale szczerze to już się poddałem, zrobiłem format dysku żeby nie rozpowszechnić tego potwora i postawiłem system na nowo godząc się z utratą plików. Picasso ma już trochę zaległości wiec nie będę dorzucał i ponawiam prośbę o zamknięcie tematu :)

Bez obaw już drugi raz trafiłem na to szkaradzieństwo, wiec i następnym razem podrzucę coś do analizy licząc ze łatwiej będzie już z tym walczyć ;)

Odnośnik do komentarza

Ja nie wpuszczam takich rzeczy do systemu i zabezpieczam się płatnymi wersjami programów antywirusowych..

Ciotka, a jak to zrobiła ? najpopularniejsza metoda rozpowszechniania tego wirusa to skrzynka pocztowa i otwarcie niebezpiecznego załącznika (przecież nikomu z nas nie jest obce podejście większości ludzi do komputerów i systemów operacyjnych a także ich świadomość dotycząca zagrożeń).

Ja jestem tylko dobrym chłopcem który lubi pomagać i potrafi(jeśli chce..) szukać informacji..

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...