Skocz do zawartości

Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows. Wycofanie zmian – nie wyłączaj komputera


scott

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


 


Problem dotyczy bezpośrednio systemu windows server 2008 r2, ale ponieważ na tym portalu wielokrotnie znalazłem informacje pomocne w rozwiązaniu rożnych problemów, dlatego zamieściłem ten post licząc na przychylność czytających i adminów.  Liczę, ze pewne podobieństwo miedzy win 7 i serwer 2008 pozwoli rozwiązać ten problem.


 


Wczoraj zresetowałem serwer (server 2008 R2) po pobraniu i zainstalowaniu aktualizacji. Przy ponownym uruchomieniu komputera system rozpoczął konfiguracje po aktualizacji i zatrzymał się na 39%. Po dosyć długim okresie zresetował się i ponownie dotarł do 39%. Zdarzenie powtórzyło się przy kolejnych startach systemu.


 


Po twardym restarcie uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym i odinstalowałem wszystkie aktualizacje, które pobrał w tym roku. Niestety sytuacja dodatkowo pogorszyła się ponieważ po ponownym uruchomieniu komputera w trakcie ładowania systemu wyświetlany jest napis: Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows. Wycofanie zmian – nie wyłączaj komputera i trwa to dobre 7h. Po twardym resecie system ładuje się do tego samego miejsca i trwa wycofywanie zmian.


Mogę wejść i zalogować się w trybie awaryjnym.


 


Czy można jakoś pominąć etap wycofywania zmian i przywrócić działanie systemu?


 


Znalazłem poniższy watek, ale nie wiem czy będzie miął tu zastosowanie.


 


https://www.fixitpc.pl/topic/1230-problematyka-windows-update/


 


Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...