Skocz do zawartości

2x Windows 7 na laptopie - wzajemnie uszkadzanie plików ?


encholex

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Heh.. kolejny raz... Wiele się wtedy nie bawiłem, bo tylko sfc i wyłączanie z łapy żeby mieć menu naprawcze tak może z 2, 3 razy, zresztą o tym pisałem jak i wszystko ze szczegółami co robiłem, co też nie zawsze się spodobało. Nie mam nic do ukrycia, bo wszystko może być pomocne w ocenie na czym się stoi. 

Awaryjny (jak i inne jego tryby) tak jak kilka razy pisałem - tak samo - czarny ekran i kursor.

Wyłączałem też wifi, żeby zbytnio się nie męczył z szukaniem sieci (ma domenę z firmy). 

Log z FRST w załączniku...

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Zamieniłem SAM, SECURITY, SOFTWARE i SYSTEM. Teraz jest tak, że uruchamia się do czarnego ekranu z kursorem, ale tylko na chwilę się on pokaże i zaraz się restartuje. Po restarcie jest wybór:

- Launch Startup Repair (recommended) - po wyborze którego mam komunikat jak na grafice a2.png (na poprzedniej stronie) Windows Boot Manager... The boot selection failed because a required device is inaccessible...

- Start Windows Normally - który dochodzi do czarnego i się restartuje...

Odnośnik do komentarza

W takim razie te klucze nie dzialaja tak jak powinny. Masz jakis punkt przywracania systemu? 

 

Zaloz temat w dziale pomocy doraźnej z tym logiem z FRST. 

 

Standardowe dwie procedury: Chkdsk /r i sfc /scannow (raz jeszcze), z tym, ze w windowsieRE podajesz "sfc /scannow /offbootdir=X:\ /offwindir=Y:\windows" gdzie X to partycja systemowa (ta z plikami rozruchowymi, microsoft jakos odwrotnie definiuje te nazwy) a Y to ta, gdzie jest folder windows.

 

Mi sie wydaję, że trzeba by sprawdzić czy uprawnienia ACL są na miejscu.... ale nie mam w tym wprawy. Parę dni temu mógłbym spróbować, ale do niedzieli włącznie mam napięty grafik. Chociaż przyczyn może być wiecej... 

Odnośnik do komentarza

Niestety nie ma utworzonych żadnych punktów. Mam ghosty z października, ale to będę uruchamiał dopiero gdy nie będzie szans na dostanie się do tego systemu. Chodzi przede wszystkim o dane teraz znajdujące się na dysku B (tym SSD), które są jeszcze nie widoczne. Wierzę, że jak uda się naprawić system A, to te pliki dzięki uprawnieniom będą widoczne z tego systemu (jest w ogóle coś takiego?). Nie wiem czy łączyć obecność tych danych na tym dysku z problemami obecnie występującymi na tym systemie (te chmurki o uszkodzonych plikach na C:\$Secure - screeny w 3 poście na tej stronie). Chodzi też o mnóstwo zakładek z chrome'a na systemie A, ale dane są ważniejsze bo tam też są te bookmarki.

 

DMDE na pierwszy rzut oka też nie widzi folderu z danymi utworzonymi z systemu A, a znajdującego się na dysku B. Czy jest szansa, że cały czas teraz będąc na tym dysku/systemie, coś mogę bruździć i przez to te dane gdzieś tu się znajdujące mogą być coraz bardzie uszkadzane ?

 

Temat założę jak tylko znajdę chwilę, bo teraz akurat mam nawał, nie mogę wyłączyć kompa i wykonać tych czynności. 

Na ten moment bardzo Ci dziękuję za wszelkie wskazówki i cynk o DMDE, wygląda na to że to program o bardzo dużych możliwościach, ale trzeba znaleźć chwilę czasu by poczytać do czego ludzie go używali i przy jakich problemach był przydatny. 

Dziękuję też za poświęcony czas i dostępność, dzięki której w różnych godzinach dało się iść naprzód. 

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

DMDE i Testdisk widzi wszystkie pliki, bez wzgledu na uprawnienia (uruchomiony jako admin). Mowilem Ci to juz. Naprawianie systemu to inny temat. Zreszta - majac kopie na ghoscie - mozesz wyekstrahować z niej same klucze rejestru + np. pliki zwiazane z kontem uzytkownika. To by pozwoliło nieco zawęzić okręg poszukiwan winowajcy, ktory uniemozliwia poprawny start systemu. Jezeli nie jestes ciekawy co jest przyczyna - mozna na zywca podmienic caly folder windows + pliki zwiazane z kontem uzytkownika. 

 

Jeżeli DMDE nie widzi danych - to ich nie ma. Dlaczego Ty sobie wybiórczo czytasz to co ja tu piszę? A pisałem to kilka razy. 

 

Odzysk danych to też zupełnie inny temat. Zobacz w folderach found - co sie w nich znajduje. 

 

Uprawnienia nie maja nic wspolnego z widocznoscia plikow. Co najwyzej mozesz nie moc wejsc do jakiegos folderu. 

 

$Secure to metadana systemu plikow ntfs, zawiera w sobie deksryptory zabezpieczen... 

Odnośnik do komentarza

W takim razie skoro te programy nie widzą tych danych, a wiem że te pliki tam muszą być na 100%, to co jest grane ?

Wspominałem że jest możliwość, że pliki tam umieściłem z systemu A, gdy system B był zahibernowany i ciągle system B hibernuję i rozhibernowuję, bo boję się że jak go uruchomię normalnie, to zaplanowany chkdsk zniszczy mi te pliki i nagle znajdzie i narobi found'ów. Tylko zwlekam z tym, po to by dostać się do tych plików z naprawionego systemu A - nie wiem czemu ale wierzę że stamtąd się do nich dostanę, co dla Ciebie wydaje się nielogiczne. Co to jest też za folder C:\$Secure ?  

 

System A jest z domeną, gdy zacznę grzebać w tym systemie w taki sposób że nagle pojawią się tam ustawienia poprzednie, to komputer zostaje wyrzucony z domeny i nie można się nim łączyć poprzez vpn'a- a na to już nie mogę sobie pozwolić. Miałem tak gdy już raz przywróciłem system z ghosta. Wtedy czeka mnie wizyta w IT, a tam nie słuchają i nie martwią się o dane osobiste, a tym bardziej nie będą się babrać z systemem tak jak ja. Jak znajdę czas, to może też spróbuję zrobić kopię obecnego stanu i wykonać to co proponujesz, zależy mi na dostępie do danych w jak najkrótszym czasie. Ciekawość co się stało jest na ostatnim miejscu, bo jak często zwracasz uwagę na moją słabą znajomość tematu i niedocieranie informacji, to nawet nie będę próbował zrozumieć czegoś dalszego gdy podstaw nie kumam. 

 

W między czasie gdy będzie trwał temat naprawy systemu A, zrobię kopię posektorową dysku B (takiego zahibernowanego i bez chkdsk) i pozwolę się mu uruchomić normalnie z chkdsk- zobaczę co znajdzie, bo od momentu umiejscowienia na nim danych, nie był normalnie uruchomiony. Obecnie nie mam na dysku B  folderów found (wszystkie co były posprawdzałem i pousuwałem). Zapewne się dopiero pojawią.

 

"wyekstrahować z niej same klucze rejestru" - czyli ghostexplorerem wyciągnąć pliki SAM, SECURITY, SOFTWARE i SYSTEM ?

" +np. pliki zwiazane z kontem uzytkownika" - czyli jakie dokładnie ? cały folder z Users ? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie,

 

Powracam do tematu. Kończąc poprzednią dyskusję: dysk HDD został wymieniony na jakiś SSD. Danych nie odzyskałem, bo się nie "pojawiły" ;)

Generalnie myślałem (i nie tylko ja), że problem znikających danych jest spowodowany przez HDD. 

No ale teraz mam identyczną sytuację i zachowania, ale dyski mam zdrowe...

Obecna konfiguracja:

Dysk A (w środku laptopa-obecnie SSD) ze wszystkimi partycjami tj. SYSTEM, Win7Sys, HP_RECOVERY, HP_TOOLS - Windows 7 Professional

Dysk B (w kieszeni) - Windows 7 Professional - jedna partycja bo dysk 120GB. 

 

System A odpalam z wysuniętą kieszenią (więc pewnie dzięki temu ten system nie siada), natomiast system B odpalam z włączonym dyskiem A (bo zbyt upier.... było by odkręcanie klapki i odpinanie dysku-w bios'ie nie ma niestety możliwość wyłączenia tego).

Dlaczego system B uszkadza system A ?  Wychodzi na to, że podczas odpalonego systemu B, coś sypie po dysku A.

Czemu oba systemy się gryzą ? chkdsk krzyczy: Zastepowanie blednego identyfikatora zabezpieczen domyslnym identyfikatorem zabezpieczen dla pliku: xxxxxx

 

Obecnie znów system A jest uszkodzony z takim samym objawem (czarny ekran z kursorem) - to jest stan po naprawie ntldr i bcd...

 

Co zrobić by te systemy się nie uszkadzały ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...