Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować Windows 8.1 (DVD)


mewash73

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy komputer, kupiony parę tygodni temu: I5 6600, MSI H110M PRO-VD, 8GB DDR4 i grafika MSI GeForce GTX970. 

Po złożeniu zainstalowany Windows 8.1 Wszystko działało do momentu jak podczas gry w Wiedźmina komputer się zawiesił i już ponowni nie uruchomił. Zaczęły wyskakiwać BSoD, komputer ponownie się uruchamiał więc podjęto decyzję o reinstalacji windowsa, która się nie powiodła.

 

I w takim stanie komputer trafił do mnie.

 

Moje próby to: wyjęcie grafiki, update BIOSa, wyłączenie LAN i karty dźwiękowej na płycie, sprawdzenie memtestem RAMu, przełożenie dysku do innego kompa i sformatowanie go i udana instalacja systemu na nim. 

 

Sytuacja wygląd tak: system uruchamia się i instaluje z DVD, po pierwszym ponownym uruchomieniu zaczyna pojawiać się niebieski ekran (ten ze smutnym emotem), komputer resetuje się parę razy (za każdym jest inny komunikat na końcu np IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, PAGE_FAULT_NONPAGED_AREA, SYSTEM_SERVICE_EXEPTION  itp) a po tym wszystkim komunikat o błędzie 0xc0000001 plus IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

 

Co dalej? 

 

Proszę o pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Weź z cmd odpal diskpart, wybierz dysk i wpisz clean - > to wyzeruje informacje o partycjach. Jeżeli jakaś partycja jest dla Ciebie cenna - wybierz wolumin (nie partycję!), wówczas clean na wybranym woluminie usunie tylko ten wolumin (tak przynajmniej jest w helpie, nie mam poki co jak sprawdzic). 

Podczas instalacji załóż nowe i powiedz czy sytuacja się zmieni. Powinna. 

Odnośnik do komentarza

Kasowanie partycji działa inaczej (clean działa bardziej kompleksowo) niż komenda, którą podałem. Przecież z płyty z instalką odpalasz cmd... 
 

W jakim trybie pracuje kontroler hdd? Ahci? To raczej ślepy strzał, ale spróbuj go zmienić na IDE. Manual w ogóle nie opisuje ustawień biosu, wiec nie mogę Ci napisać jak to zrobić.. ani nawet potwierdzić czy jest taka opcja. 

 

Powiedz mi - możesz przetestować na szybkości jakiegoś linuxa, chociażby z pendrive'a? Obejrzeć jakiś film... to tak w ramach testu czy sprzęt działa poprawnie, głównym podejrzanym jest oczywiście mobo... 

Odnośnik do komentarza

Spróbowałem jeszcze z innym dyskiem, na którym udał mi się zainstalować czystego Windowsa 8. Rezultat ten sam - blue screeny i na koniec błąd 0xc0000001.

 

Trybu kontrolera dysku nie zmieniałem - w końcu jakiś czas działał ok, z resztą nawet nie wiem gdzie.

 

Przygotowałem sobie Xubuntu 15 na USB no i lipa. Tryb Live próbuje się uruchomić, kółeczka się kręcą aż po kilkudziesięciu minutach czarny ekran i tylko przycisk reset działa.

 

Chyba to już pewne, że płyta główna, czy jeszcze może czegoś spróbować?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mega dziwna sprawa. 

 

We wcześniejszym poście uczepiłeś się trochę tego windowsa PE i wyszło pytanie jak odpalić w nim jakieś środowisko graficzne... moim zdaniem to był temat dla Ciebie... ale przeciez duzo prosciej i wygodniej było odpalić jednak linuxa... a potem - dajmy na to wine'a i jakąś gierkę albo jakąś gierkę bezpośrednio pod linucha. 

 

Czy dysk jest SSD? Przeczytałem posty od nowa. Wiem, że wspominałeś, że na innym kompie na tym samym dysku instalowałeś system poprawnie. 

 

Nie widzę innej opcji niż podstawienie każdego elementu innym.

No chyba, że poprosić o pomoc kogoś kto ogarnia debugowanie. Może mgrzeg? 

Swoja droga przypadek na pewno ciekawy...

Odnośnik do komentarza

Z tym, że nie każdy linux się odpali na domyslnych ustawieniach... i jak zwykle bywa - zdarzają się sytuacje, gdzie trzeba się trochę pogimnastykować. 

 

 

Jak wygląda sytuacja z instalką windowsa 10?  

 

Edit

Taka myśl mi zaswitała:  - zauważyłem, że na stronie producenta obydwie płyty mają te same sterowniki do chipsetu. Spróbuj je może zintegrować z plikiem .wim od instalki. Być może to coś pomoże. Dorzuć też w gratisie:  Intel Serial IO Drivers. 

Wiesz jak to zrobić czy mam tłumaczyć?

Ogólny link: 

https://technet.microsoft.com/en-us/library/hh825070.aspx

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...