Skocz do zawartości

Ciągłe sprawdzanie dysku przed włączeniem komputera + niebieski ekran śmierci


frejavanana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 30.12 przed każdym startem systemu włącza się sprawdzanie dysku C, trwa dosłownie chwilkę po czym wyskakuje inforamcja, że dysk jest uszkodzony przez błędną aktualizację oprogramowania systemu, zalecją przywrócic system do wcześniejszego stanu, gdy błąd nie występował. Przywróciłam system, niestety, nic z tego, błąd dalej się pojawia. Próbowałam też naprawić dysk za pomoca komendy chkdsk /f, nic nie daje, wyśwetla się informacja, że nie można ukończyć procesu. 

Na domiar złego, od czasu do czasu, nie wiem od czego to zależy, wyskakuje "niebieski ekran śmierci". Nie wyskakuje on za każdym razem po uruchomieniu komputera. 

generalnie staram się czyścić komputer, nie jestem informatykiem, więc zapewne wychodzi mi to jak wychodzi... ale muszę powiedzieć, ze komputer chodzi czasem woooolno, a czasem w miarę ok. Zupełnie nie rozumiem tego fenomenu. 

proszę o pomoc! zbliża się sesja, więc jeśli komputer (nie daj Boże) ma mi umrzeć to błagam niech to zrobi chociaż po sesji....

 

update! 
coś mi poradzono zrobić w programie FRST, dlatego załączam też fixlog na wszelki wypadek

 

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

Fixlog.txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logów nie analizowałem.

Proponuję podać informacje sprzętowe - KLIK.

Pokaż obrazki z System Summary oraz Sensors - HWInfo.

 

Sensors uruchamiasz i minimalizujesz - dopiero po innych testach wklejasz obrazek.

 

Dodatkowo - Menadżer urządzeń i Zarządzanie dyskami.

Do pokazania również SMART z Crystal Disk Info (uwaga na bonusy) oraz Benchmark i Error Scan z HDTune.

 

Po zakończeniu przechodzisz (Alt+Tab) do Sensors i pokazujesz ten obrazek.

 

EDYTA

 

W logach powtarza się błąd:

 

Error: (01/06/2016 02:48:04 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: )
Description: Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie nadaje się do użytku.
Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie OS.

 

Start - Akcesoria - Wiersz poleceń - PPM - Uruchom jako administrator - Enter

 

Wklep chkdsk C: /f /r i enter + restart systemu.

Wiem, że to było robione ale nie jestem pewien czy z uprawnieniami admina.

Po ponownym uruchomieniu systemu - Panel sterowania - Narzędzia administracyjne - Podgląd zdarzeń - Widoki niestandardowe - Zdarzenia administracyjne.

Klik na belkę Identyfikator zdarzenia - przewijasz do 1001 i obok odpowiadające mu źródło Winint z ostatniego uruchomienia (czas).

Klik na to zdarzenie i kopiujesz z dolnego okna treść. Wstaw tutaj.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Logów nie analizowałem.

Proponuję podać informacje sprzętowe - KLIK.

Pokaż obrazki z System Summary oraz Sensors - HWInfo.

 

Sensors uruchamiasz i minimalizujesz - dopiero po innych testach wklejasz obrazek.

 

Dodatkowo - Menadżer urządzeń i Zarządzanie dyskami.

Do pokazania również SMART z Crystal Disk Info (uwaga na bonusy) oraz Benchmark i Error Scan z HDTune.

 

Po zakończeniu przechodzisz (Alt+Tab) do Sensors i pokazujesz ten obrazek.

 

EDYTA

 

W logach powtarza się błąd:

 

 

Start - Akcesoria - Wiersz poleceń - PPM - Uruchom jako administrator - Enter

 

Wklep chkdsk C: /f /r i enter + restart systemu.

Wiem, że to było robione ale nie jestem pewien czy z uprawnieniami admina.

Po ponownym uruchomieniu systemu - Panel sterowania - Narzędzia administracyjne - Podgląd zdarzeń - Widoki niestandardowe - Zdarzenia administracyjne.

Klik na belkę Identyfikator zdarzenia - przewijasz do 1001 i obok odpowiadające mu źródło Winint z ostatniego uruchomienia (czas).

Klik na to zdarzenie i kopiujesz z dolnego okna treść. Wstaw tutaj.

 

nie wszystko do końca udało mi się zrobić. 

 

benchmark - wystąpił błąd 

 

jeśli chodzi o error scan, nie mogłam skopiować ani nic zrobić, w cokolwiek bym nie kliknęła natychmiast znikało, po paru sekundach znów wyskoczył niebieski ekran (zdążyłam zrobić zdjęcie telefonem, choć myślę, ze na niewiele to się zda)

 

co komendy chdsk, tak robiłam to już wcześniej jako administrator, nic nowego

 

jestem laikiem, ale na moje oko wygląda mi na to, że komputer, dysk twardy umrze w najbliższym czasie 

liczba bad sectorów jest ogromna 

 

pytanie, czy do laptopa kupionego w listopadzie w 2012 roku opłaca się wymienić dysk twardy, czy uż po prostu kupić nowy?

 

post-4884-0-43340000-1452121936_thumb.png

post-4884-0-48620000-1452121942_thumb.png

post-4884-0-30820000-1452121946_thumb.png

post-4884-0-27220000-1452121949_thumb.png

post-4884-0-20340000-1452121953_thumb.png

post-4884-0-16580000-1452121957_thumb.png

post-4884-0-17660000-1452121960_thumb.png

post-4884-0-76780000-1452121961_thumb.png

post-4884-0-29500000-1452121964_thumb.png

post-4884-0-20820000-1452122067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Dysk się zawiesza. W zasadzie można spróbować dysk wyzerować. Dobrze użyć Victorii (pod windows XP, np na tym z Hiren's Boot, choc moze byc tez i tradycyjny, tylko zeby mial skopiowany sterownik porttalk) lub MHDD pod dos. Niestety, tutaj dochodzi komplikacja, ze dysk sie moze zawiesic, wowczas nie przyjmuje komend i nagle zaczyna sypac samymi bledami. Wowczas trzeba odlaczyc zasilanie dysku i podlaczyc na nowo (fizycznie odlaczyc kabel badz wylaczyc i wlaczyc komputer, reset komputera nic nie da). Do powtorzenia kilka razy. Jezeli to nie pomoze - to wtedy sprobowac go wyzerowac w trybie PIO. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...