Skocz do zawartości

lista programów do optymalizacji PC


daniel2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę jako nowy użytkownik ale kiedyś długoletni użytkownik forum na searchengines. Mam pytanie czy jest możliwość opublikowania (było coś takiego na search engines) przyklejonego wątku z rekomendowaną listą programów do optymalizacji PC? Teraz jest taka lista z programami diagnostycznymi i ochronnymi, a myślę że byłaby też przydatna lista programów stricte typu optymalizacja rejestru, startupu komputera, defragmentacji itp.

 

W necie jest tego mnóstwo ale zakładam że większość przeszkadza niż pomaga (albo wręcz są to ukryte malware) więc rekomendacja specjalistów byłaby bardzo pomocna

Edytowane przez picasso
Temat przeniesiony do działu Software. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czytałeś wcześniej opis działu?

 

Serwis

Propozycje, uwagi, komentarze, zgłaszanie błędów odnośnie działania serwisu.

 

Tu serwis należy rozumieć jako forum.

 

Co masz na myśli pytając o programy do optymalizacji PC?

 

Nie ma takich kombajnów i NIE radzę stosować tych, które można znaleźć w necie.

 

1. Zbyt duża różnorodność sprzętu.

2. Wielość systemów.

3. Zainstalowane oprogramowanie - tu największe zagrożenie jeżeli to nie jest soft licencjonowany z nośnika producenta lub pobrany ze strony innej niż producenta.

4. Samodzielna dbałość o nieprzekraczanie minimalnej ilości wolnego miejsca na partycjach (szczególnie systemowa) - 20% to minimalna granica.

5. Oczyszczanie dysków (partycji) z wykorzystaniem narzędzia systemowego + dodatkowe opcje - usuwanie punktów przywracania Z ROZSĄDKIEM (jeżeli po aktualizacjach przez dwa tygodnie system jest stabilny). Od W7 konieczny restart systemu.

6. Defragmentacja dysków (partycji) - okresowo po oczyszczaniu i tu ważny element to soft musi mieć opcję BOOT Defrag. Płatny PerfectDisk lub free PuranDefrag (tylko ten element pakietu).

7. Kontrola stanu sprzętu - System Summary oraz Sensors w HWInfo - KLIK (czerwone informacje lub z wykrzyknikiem to problem).

8. Nie polecam grzebania w rejestrze oraz jego oczyszczania (z pominięciem świadomych działań zleconych przez odpowiednie osoby).

9. Pozbywanie się zbędnego (nieużywanego) softu.

10. NAJWAŻNIEJSZE!!! - Świadome i przemyślane używanie sprzętu.

 

Ja w zasadzie niczego innego więcej nie robię od wieeeelu lat i nie mam żadnych problemów na swoich kompach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...