Skocz do zawartości

Gdybym miał kupić firewalla to byłby to...


  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś firewalla i jakiego?

    • Tak, Online Armor Premium
    • Nie, wolę darmowe propozycje
    • Nie, nie używam firewalla/inne, jakie?
    • Tak, Zone Alarm
      0
    • Tak, Outpost Firewall
    • Tak, Look'n'stop
      0
    • Używam pakietu IS
    • Tak, Jetico Firewall
    • Inny firewall, jaki, nazwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z płatnych to tylko Online Armor z świetnym monitorem systemu. Outpost też jest okej, bogaty w reguły,dość lekki, dobry Hips, skaner antispyware wbudowany, ale u mnie zrywał połączenie z internetem dlatego musiałem go wywalić. Dlatego lepiej przetestuj dany program na trialu 30 dniowym i się później zdecyduj na jaki program wywalisz kasę.

Odnośnik do komentarza

jura nie zapominaj, że kolega pytał o firewall a nie o hipsa. hips robi co innego i firewall też. wiadomo, że taki mix jest dobry ale jak potrzebuje narzędzia do filtrowania połączeń to nie dawaj linka to testów matouseca gdzie testuje się głównie hipsy.

 

Nie zupełnie się z Tobą zgadzam. Kilka lat temu pod pojęciem firewalla, rozumiano wyłącznie samą zaporę sieciową. Jednak tego typu ochrona zaczęła być niewystarczająca i wprowadzono monitory systemu. Teraz zdecydowana większość firewalli wyposażona jest w HIPS. Jeżeli ktoś nie używa oddzielnego hipsa, to na pewno powinien zainstalować kompletny firewall z monitorem systemu i ochroną przed keyloggerami a wyniki testu Matouseca i Comodo Leak Testu, mogą pomóc we właściwym wyborze.

Odnośnik do komentarza

Ja używam tylko systemowego firewalla, i nie mam problemów z wirusami. Przez pewien czas używałem Comodo, PC Tools i Online Armor, jednak stwierdziłem, że to tylko kolejne aplikacje, które uruchamiają się wraz ze startem systemu Windows i następnie zrezygnowałem z nich. Pewnie zapytacie ja to robię, że nie używając firewalla software'owego system działa idealnie kilka lat. Otóż sedno jest w charakterze wykorzystania internetu. Ściągam pliki ze znanych źródeł, nie mam czasu i nie testuję ekstremalnie antywirusa, transakcje bankowe nie są mi obce. I nie mam problemów z wirusami.

 

Wszystko zależy od tego, jak korzystasz z Internetu.

Odnośnik do komentarza

Najlepsze firewallowe monitory systemu (HIPS), dla przykładu "Program Guard" Online Armor, lepiej sobie dają radę z wirusami w plikach uruchamianych (pendrive, JPG, PDF, MP3, Office itp.) i keyloggerami, od programów antywirusowych. Są one jednak nieskuteczne w przypadku instalacji aplikacji, gdy musimy zezwolić i wówczas trzeba wiedzieć co instalujemy, lub przetestować program w wirtualnym środowisku. Klasyczne hipsy są także raczej nieprzydatne dla niezaawansowanych użytkowników, ponieważ nie rozumieją oni znaczenia pytań. Klasyczne monitory mogą być także męczące ze względu na częste zadawanie pytań. Bardziej wygodnym rozwiązaniem są hipsy z piaskownicą (GeSWall, DefenseWall), które dodatkowo posiadają wirtualną izolację co generalnie zwiększa ich skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...