Skocz do zawartości

powolna praca systemu od wymiany płyty głównej


jaszczompik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komputer z 32-bitowym systemem Windows 7 Home Premium. 4 GB RAM, Procesor Intel Core 2 Quad 2,34; 2,34. 

 

Tak jak w tytule tematu, głównym problemem jest fakt, że komputer wolno pracuje. Po uruchomieniu często jest tak, że zanim można normalnie używać programów trzeba dość długo czekać. Problem pojawił się od kiedy przyszedł jakiś informatyk i pozmieniał coś z partycjami komputera. Do tamtej pory partycja systemowa była na C, a programy na D, to teraz folder Windows jest na obu partycjach, a jakieś instalowane na bieżąco programy też zostały podzielone na jedną i drugą partycję. To wszystko było spowodowane tym, że coś się stało z płytą główną, więc trzeba było kupić nową. Okazało się jednak, że kupiona była niekompatybilna i trzeba było wymieniać po raz kolejny. Od tamtej pory komputer nie działa tak szybko jak kiedyś. 

 

Załączam logi z FRST i GMER.

 

Podczas skanowania gmerem komputer tak bardzo zwolnił pracę, że nawet myszka się zacinała. Skan trwał całą noc i mimo to się nie skończył. Dopiero jak wyłączyłem komputer i uruchomiłem gmera ponownie, to trwało to kilkadziesiąt minut.

Addition.txt

FRST.txt

gmere.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy dysk był formatowany po zmianie płyty głównej ?.

 

Jeśli tak to na początek proponuję sprawdzić:Stan dysku twardego,Temperaturę procesora,Obciążenie procesora.

Stan dysku twardego można sprawdzić programem Hd-Tune:http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html

Temperaturę procesora:http://www.dobreprogramy.pl/Core-Temp,Program,Windows,20716.html

Obciążenie procesora:Możesz sprawdzić w menadżerze zadań(ctrl+alt+del)

 

P.S Programy pobieraj z linków bezpośrednich gdyż używając menadżera pobierania może się zainstalować niechciane oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza

Jest włączony tryb DMA. 

Ciężko mi powiedzieć, czy dysk był formatowany. Sytuacja była następująca: komputer początkowo miał chyba jakieś problemy z kartą graficzną. Obraz wyświetlany przez monitor był niewyraźny i tak jakby drżał. W związku z tym kupiliśmy nową, zmieniliśmy przy okazji chłodzenie. Jakieś pół roku później komputer odmówił posłuszeństwa i chyba było tak, że niby się włączał, ale ekran był czarny i w zasadzie nic nie działało. Przyszedł wtedy jakiś informatyk i stwierdził, że płyta główna padła i trzeba wymienić. Staram się utrzymywać porządek w komputerze i nowe programy instaluję na osobnej partycji, a system trzymam na osobnej. Natomiast po wymianie płyty głównej coś musiało być nie tak, bo z tego co mówi moja mama ten informatyk się upewniał czy na pewno wszystko jest na miejscu. Jak sprawdzałem, to nic nie zostało usunięte, niemniej jednak informatyk narobił strasznego bałaganu, bo jak było wszystko poukładane, to teraz część programów jest na jednej partycji, część na drugiej, nie wiadomo gdzie co jest. A może być tak, że płyta główna jest jakaś słaba i komputer przez to jest wolny? 

 

 

EDIT:

Dysk nie był formatowany od 2010 roku, a powyższa sytuacja miała miejsce ze 2-3 lata temu. 

Edytowane przez jaszczompik
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...