Skocz do zawartości

Komputer ma problemy z uruchomieniem


cazzae

Rekomendowane odpowiedzi

Historia nr 1

Jakieś dwa lata temu rozpoczął się problem polegający na resetach komputera, przy których pojawiał się bluescreen. Znosiłem to, że musiałem przeczekać do kilkunastu resetów zanim komputer normalnie działał, ponieważ nie była to kwestia systemowa. W końcu padł na dobre, okazało się że przyczyną była płyta główna. Wymieniłem ją na nowszą, razem z procesorem.

 

Historia nr 2

Pare dni temu komputer przy uruchomieniu pokazał jakieś dziwny obraz, tj niebieskie tło i pomarańczowy pasek u góry z napisem Gigabyte, po czym się zresetował. Dziś udało mi się go uruchomić dopiero za trzecim razem - po prostu nie był w stanie się włączyć. Przy rozruchu pojawia się charakterystyczne "piknięcie" które daje sygnał, że komputer działa. W dwóch przypadkach to nie nastąpiło. Pomyślałem, że dla bezpieczeństwa mogę przeczyścić wnętrze komputera z kurzu, co też uczyniłem. 

 

Co o tym myślicie? Mam swoją teorię, ale nie chcę na początku niczego sugerować. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...