Skocz do zawartości

Wygodne i tanie słuchawki nauszne


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaszła u mnie pilna potrzeba nabycia nowych słuchawek do słuchania muzyki z kompa.

I nie tyle chodzi mi tu o ich osiągi techniczne, co o sam wygląd i wygodę.

Mam dość nietypowo ukształtowaną głowę i zawsze w którychś słuchawkach coś mnie uciska po bokach.

Dlatego szukam słuchawek, których pałąk dotyka głowy jedynie na czubku, natomiast po bokach odstaje.

Mniej więcej tak, jak to jest na tym (zupełnie przypadkowym) zdjęciu:

 

52790379.th.jpg

 

Jeśli natomiast chodzi o wymagania techniczne, to nie są one wielkie:

- co by mi nie trzaskały, jak głośniej włączę ostrzejszą muzę,

- BEZ BASÓW, żadnego ich wzmacniania, zwykły dźwięk stereo,

- niewielkie OTWARTE muszle, nie takie ogromne - zakrywające całe ucho, najlepiej o średnicy max 6cm, z wymiennymi piankami,

- cena: do 50zł.

 

Jak ktoś ma jakieś sugestie, to będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

do 50 zł ciężko jest znaleźć coś co dobrze brzmi, chyba że ma to tylko grać to skorzystaj z tego: http://www.ceneo.pl/...uchawki+n50.htm gdybyś jedna dołożył drugie ok 50 zł to polecam te http://www.ceneo.pl/107031 nie będą cię uciskały, są lekkie, mają ładne dla ucha brzmienie, można nosić je bez zmęczenia wiele godzin. Sam używam czasem ( troszkę starszego modelu HD457 ) i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Bez basów, więc HD202 zdecydowanie odpadają. Inna sprawa, że są zamknięte i nie dla każdego są wygodne. Lepsze pod tymi względami są HD201.

Niestety w podanej cenie trudno jest znaleźć coś porządniejszego otwartego. Celowałbym w firmy takie jak KOSS, Sennheiser i Philips, ale niestety trudno mi polecić coś konkretnego, bo ze słuchawkami z tego przedziału cenowego zbytniego doświadczenia nie mam. Najtańsze słuchawki, które przychodzą mi do głowy i spełniają wymagania to Philips SHP5400/SHP5401. Są to słuchawki półotwarte, różnią się kolorem, niestety jednak mają beznadziejny kabel, który należy możliwie jak najszybciej wymienić. Powinny kosztować ~70 zł.

Odnośnik do komentarza

No fakt basy w HD202 są, HD 201 już tej przypadłości nie mają,:lol: HD201 to też słuchawki zamknięte z dobrym basem więc gdzie jest róznica i w czym są lepsze od 202 (Cytat z jednego z forów audio "Model HD 201 to dynamiczne stereofoniczne słuchawki zamknięte przeznaczone dla graczy komputerowych i miłośników dobrego brzmienia z przenośnych urządzeń, takich jak odtwarzacze mp3, CD, iPod. Gwarantują bardzo naturalne i mocne odtworzenie basu, doskonale tłumią dźwięki z zewnątrz" ) SHP5400 są raczej nie dostępne SHP5401 też budżet przekraczają, z otwartych z grupy porządnickich http://www.pixmania....c&CodePromo=oui ( oczywiście w budżecie też się nie mieszczą) jeśli upierasz się przy braku niskich tonów to albo w regulacji dźwięku je wyeliminować lub kupić słuchawki za 10 - 20 zł, będzie to samo.Słuchawki nawet te nauszne z imitacją skóry też będą ci przeszkadzały szczególnie te z tańszej grupy, spoci ci się po prostu ucho dość szybko. Założyłeś kryteria, które się poniekąd wykluczają stąd trudności w znalezieniu czegoś odpowiedniego, ale zaproponuj coś to pomożemy w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Bez basów, więc HD202 zdecydowanie odpadają. Inna sprawa, że są zamknięte i nie dla każdego są wygodne. Lepsze pod tymi względami są HD201.

I te, i te są zamknięte i, według opisu producenta oraz opinii na Ceneo, podkreślają basy.

http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=2771

http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=670

 

 

Natomiast PX 30 - tylko metr kabla

Zwykły kabelek minijack kupisz za kilka złotych.

http://allegro.pl/ta8-nowy-przedluzacz-stereo-minijack-m-f-3-0m-f-vt-i1432597293.html

Odnośnik do komentarza

HD201 określiłbym jednak jako neutralne. Bas jest wyraźny, ale nie na tyle, by to przeszkadzało. HD202 natomiast mają basy, które już można określić jako przegięte. Plusem HD202 jest natomiast zwijacz kabla, który przy kablu długości 3m czasem się przydaje. HD201 tego bajerku nie mają.

Hm, myślałem, że HD407 są droższe. Skoro są w tej cenie, to warto pomyśleć nad wybraniem ich.

Jeśli 50 zł to nieprzekraczalny limit, to niestety ja nie jestem w stanie pomóc, bo jednak większość słuchawek w cenie poniżej 50 zł albo nie nadaje się do niczego, albo ma jakieś mniejsze, lub większe wady konstrukcyjne (najczęściej kiepski kabel, albo słabe pałąki).

Odnośnik do komentarza

A więc sprawa ma się tak:

Wyrzuciłem jednak węża z kieszeni i ostatecznie, opierając się głównie na opiniach w ceneo, co by nie zastanawiać się całymi dniami nad zakupem, zakupiłem Sennheiser PX 100 II.

Jeśli jednak będą mnie gniotły, albo dźwięk będzie denny, choć wg opinii - jest bardzo dobry, to mnie coś trafi, bo kosztowały mnie "MAJĄTEK" :angry: :D

Odnośnik do komentarza

Powinieneś być zadowolony, ale braku "basów" nie oczekuj, te akurat mają go dość, słuchawki niemalże kultowe jeśli chodzi o sennheiser'a , ładnych parę lat temu w GB kupiłem takie na targu zwanym "but fair" za 4F (nowiutkie jeszcze nie rozpakowane), niestety chyba za mało zapłaciłem bo szybko je przez opieszałość straciłem. :P

Odnośnik do komentarza

Dla mnie zdecydowanym faworytem są Koss PortaPro. Tutaj masz link do ceneo:

 

http://www.ceneo.pl/107289

 

Wyglądają co prawda okropnie, ale są bardzo wygodne i mają regulacją docisku do uszu. Pałąk odstaje od głowy po bokach, ale ma specjalne gąbki, które dociskają pałąk do naszej głowy tak, aby nie spadły. Słuchawki, jak dla mnie, mają rewelacyjną jakość dźwięku, porównywałem z różnymi słuchawkami, w tym z Senheisserami PX200. Ale wiadomo - trzeba raczej posłuchać i ocenić, bo nie każdemu pasuje każda specyfika dźwięku. Co więcej, fima KOSS wydała specjalną edycję 25 tys. szt. słuchawek, które są ładniejsze (czarne), jednak ten model 2x mi się złamał, podczas gdy zwykłe KOSS-y miały się dobrze (tak miały... bo zgubiłem je).

 

Myślę jednak, że dokonałeś mimo wszystko dobrego wyboru. PX-y są fajne. Otrzymujemy dobry dźwięk w dobrej cenie. Poniżej 100zł ciężko kupić coś dobrego, raczej są to jakieś niewypały/niedoróbki :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy w odpowiednim dziale poruszam tą kwestię.

Jeśli nie, proszę o wydzielenie tej części tematu i przesunięcie w odpowiednie miejsce.

Dostałem w końcu swoje PX'y :)

Ogólnie - są świetne - dobrze wykonane, jedynie tylko trochę za mocno dociskają uszy, ale myślę, że z czasem się przyzwyczaję :)

 

Nurtuje mnie za to inna kwestia - basy.

Faktycznie - posiadają dość konkretne ich podbicie.

Do tej pory posiadałem zwykłe słuchawki za 20zł, w których basów nie było w ogóle, a przynajmniej nie było ich wzmacniania.

Dźwięk był po prostu "zwyczajny" - i do takiego brzmienia się przyzwyczaiłem.

Teraz mi to podbijanie basów zwyczajnie przeszkadza.

Dotychczas używałem foobara2000, gdzie w equalizerze wszystkie tony były ustawione na 0 i to mi wystarczało.

Teraz przy takich samych ustawieniach equalizera bas jest jednak wyraźnie wzmocniony.

Nie jestem jakimś szczególnym audiofilem i nie znam się na regulowaniu tonów.

Chciałbym jednak przy tych słuchawkach uzyskać brzmienie jak w poprzednich - bez basów.

Próbowałem ściągać gotowe presety do różnych stylów muzycznych, ale jednak żaden z nich mi nie pasuje, bo każdy zawiera niskie tony powyżej 0.

Zjechanie suwakami niskich tonów na sam dół, to też nie jest dobry pomysł, bo tony muszą się równoważyć, by muzyka nie brzmiała sztucznie.

Nie mam totalnie żadnego pomysłu, jak wyregulować equalizer, by wrócić do starego, bezbasowego brzmienia, a jednocześnie zachować równowagę tonów.

 

Będę bardzo wdzięczny za ewentualną pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Masz w equalizerze szerokie spektrum częstotliwości, ale może należało by zmienić przyzwyczajenia, muzyka to tak jak wysokie to także i niskie dźwięki, obcinając całkiem pasmo niskich tonów kastrujesz tym samym sam utwór muzyczny, nie wiem gdzie tu jest nawet cień sensu, equalizer w zamyśle jest po to aby obciąć te nie miłe dla ucha dźwięki, a których miałeś w nadmiarze w tych poprzednich tanich słuchawkach czyli "środek" spectrum częstotliwości, w okolicach 1kHz te częstotliwości odpowiadają za "pudełkowe" brzmienie, a takie zdaje się preferujesz, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistym brzmieniem muzyki. Oczywiście piszemy to o muzyce rozrywkowej, pomijając całkiem muzykę poważną bo to inny niejako dział muzyczny kierujący się własnymi prawami, a i słuchacze mają inne wymagania co do samego sprzętu odsłuchowego.

Pisałem o basach poprzednio w tych słowach:

jeśli upierasz się przy braku niskich tonów to albo w regulacji dźwięku je wyeliminować lub kupić słuchawki za 10 - 20 zł, będzie to samo.
jak widzisz wyrzuciłeś pieniądze. Poniżej moje ustawienia equalizera, ale ja jestem "zboczony" na punkcie raczej niskich tonów, przy czym nie pozbawiam się całkiem wysokich jak widać na obrazku.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...