Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie komputera podczas uruchamiania


KuchtaPC2015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od czasu zainstalowania kompilacji testowej 11082 Windows 10 x64 mam dziwne problemy podczas uruchamiania komputera.

Na owej kompilacji komputer nie wstawał tzn. niby wszystko działało z wyjątkiem klawiatury i myszy i słynny czarny ekran na monitorze Brak sygnału.

Trzeba go było wyłączyć i włączyć ponownie, jednak pojawiały się kolejne problemy BSOD Process1_Initialization_Failed i resetował się cały BIOS/UEFI

 

Obecnie przeinstalowałem system na sformatowanym dysku SSD, i wgrałem stabilną wersja 10586 x64 (TH2)

Problem z BSOD ustąpił, lecz nadal muszę powtarzać sekwencję wyłączania i włączania, po którym komputer dochodzi do logo Windows, zawiesza się i resetuje po czym uruchamia normalnie.

Raz zawiesił się na samym ekranie POST.

 

Nie wiem co jest nie tak, bo temperatury są w normie, napięcia takie jak były.

Komputer jest dobrze chłodzony, więc jedyne co mi przychodzi to chłód z ścian ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ciekawy temat. Sam mam zamiar niedługo przejść na W10 ale mam wątpliwości związane z zachowaniem systemu w temacie hardware.

Odnoszę wrażenie (z problemów w necie), że system zbyt mocno dba o sterowniki sprzętu i to skutkuje problemami w niezliczonej ilości konfiguracji. 

Czytałem nawet o sytuacji gdzie występują problemy sprzętowe a Menadżer Urządzeń nie wywala ostrzeżeń.

 

Pokaż dla spokojności obrazki z System Summary, Sensors z HWInfo oraz Menadżera Urządzeń. KLIK.

 

Można to przetestować korzystając z Tutka @mgrzeg ale nie wiem czy jest on możliwy do zastosowania na W10 bez modyfikacji.

 

EDYTA

 

Zresetuj BIOS (UEFI) do ustawień domyślnych i zobacz z czego startuje system (1 miejsce).

Przeglądnij również Podgląd Zdarzeń.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Problem chyba został rozwiązany, Windows 10 podczas update'u rozwalił mi jakiś sektor partycji dysku HDD na którym miałem zainstalowane gry.

Po sformatowaniu tej partycji problem jakby ustąpił, aczkolwiek zobaczę z rana gdy będzie zimny.

Zaraz wstawię screeny i zobaczę czy coś mam w Dzienniku zdarzeń bo używam CCleanera i systemowego narzędzia z ukrytymi opcjami (za pomocą skryptu .bat) więc możliwe że będzie pusto. Reset UEFI nie pomagał.

post-15592-0-68300000-1450569973_thumb.jpg

post-15592-0-80980000-1450570235_thumb.jpg

post-15592-0-26820000-1450570242_thumb.jpg

post-15592-0-22580000-1450570249_thumb.jpg

post-15592-0-07100000-1450570258_thumb.jpg

post-15592-0-17220000-1450570263_thumb.jpg

post-15592-0-15100000-1450570364_thumb.jpg

post-15592-0-05020000-1450570634_thumb.jpg

post-15592-0-35660000-1450620573_thumb.jpg

post-15592-0-72920000-1450620945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Brak obrazka z Menadżera Urządzeń.

W podglądzie zdarzeń masz dużo błędów opisanych ...DeviceSetupManager.

Rozwiń kolejno błędy i zobacz czego dotyczą (dolne okno opisu).

Podkręciłeś mnożnik procka powyżej CPB (max 21) - stąd CPD w SS na czerwono.

Takie proste zabiegi OC bez optymalizacji mnożnika i napięcia procka to problemy na własne życzenie.

Odnośnik do komentarza

Załączyłem plik manadźera zadań, i podgląd zdarzeń z devicesetup... napięcie było podnoszone na 1.38 V i jest stabilne, testowałem to za pomocą OCCT i tym drugim którego zapomniałem nazwy w którym ustawiało się level 10. 

Max możliwości tego procka wg producenta to 5 Ghz na chłodzeniu powietrzem, azotem rekord to ponad 8 Ghz.

 

Dziś komputer uruchomił się normalnie, nie wiem czy to przez to że odkręciłem bardziej kaloryfer i jest cieplej czy to dlatego że sformatowałem felerną partycję z moimi grami

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam procek i wiem co można ale wg. mnie Ty masz boxowy cooler - mogę się mylić. Ja mam taki zestaw - AMD FX-8350 4200 MHz + Sapphire 4N000-01-40G.

Nie gram w ogóle.

Czy masz wystarczający i markowy zasilacz. W Sensors nie widać wartości napięć +3,3; +5 i +12 V. Proponuję sprawdzić miernikiem pod obciążeniem.

 

Czy błędy DeviceSetupManager po 18.12 nadal występują? 

W Menadżerze URZĄDZEŃ a nie zadań chyba widzę problemy. Nie znam W10. Poprzednie systemy wyświetlały wykrzykniki.

 

Rozwiń gałęzie :

 

- karty graficzne

- kontrolery IDE

- kontrolery magazynu

 

widzę tam jakieś inne oznaczenia (chyba problemy).

 

Sterowniki do chipsetu i grafiki instalowałeś czy system sam to zrobił?

Odnośnik do komentarza

Nie, nie mam BOX-wego, głupi nie jestem żeby na tym ścierwie podkręcać.

Mam Dark Rock Pro 3 a zasilacz mam ten http://www.morele.net/zasilacz-antec-edge-gold-650w-ant237-662789/ + opis producenta http://www.antec.com/product.php?id=706893&fid=5022137

 

Sterowniki chipsetu Windows 10 sam wgrał, sterowniki grafiki mam AMD Crimson 15.2 sam wgrałem, dodatkowo zaktualizowałem 3 sterowniki za pomocą Driver Boster 3 Pro tj. Kontrolery IDE ATA/ATAPI, z karty sieciowej i AMD SMbus (wersje od AMD) i sterowniki Realtek HD pobrałem z serwera FTP wersja 6.0.1.7698

 

Na razie problemy ustąpiły

 

Specyfikacja mojego PC:

 

 

http://wklej.org/id/1885194/

 

Stery dźwięku mam stąd

ftp://ftp3.realtek.com.tw/RealtekHDAudio-Beta-Drivers
nazwa użytkownika: spcust
hasło: hwwk758z 

Dodatkowo mogę ci podać klucz do Driver Booster 3.1.1 Pro

38A24-42DC3-6BF6B-70CB3

post-15592-0-65160000-1450629551_thumb.png

Odnośnik do komentarza

dodatkowo zaktualizowałem 3 sterowniki za pomocą Driver Boster 3 Pro

 

Od takich wynalazków z baaardzo daleka.

Masz płytę opartą na AMD - starowniki są w tym samym miejscu co dla grafiki w zakładce optional downloads.

 

Ponawiam pytanie:

 

Czy błędy DeviceSetupManager po 18.12 nadal występują? 

 

Masz (miałeś) również inne błędy w podglądzie.

Klikasz na błąd i ważne jest okno poniżej z opisem błędu.

Odnośnik do komentarza

Ostatni błąd z tej zakładki zanotowano 19.12.2015 godz.12:57:44

Inne błędy, które wystąpiły dziś dotyczyły ReadyBoost, którego odziwo nie używam, ale miałem podpięty pendrive na USB 3.0 po przenosiłem dane z dysku

(Kernel-EventTracking)

Sesja„ReadyBoot” została zatrzymana z powodu następującego błędu: 0xC0000188

Sesja „EventLog-AirSpaceChannel” została zatrzymana z powodu następującego błędu: 0xC0000188

 

Ten program jest bezpieczny, jeszcze mnie nigdy nie zawiódł.

Na stronie AMD są faktycznie w zakładce Optionals, ale są też dodane do pełnego instalatora sterowników grafiki, identycznie to samo co w opcjonalnym, jest on skierowany do tych którzy mają chipset AMD ale grafikę NVidi

 

Wszystko co jest w tym opcjonalnym instalatorze, wgrało się podczas instalacji sterowników grafiki

post-15592-0-13140000-1450633427_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Na stronie AMD są faktycznie w zakładce Optionals, ale są też dodane do pełnego instalatora sterowników grafiki, identycznie to samo co w opcjonalnym, jest on skierowany do tych którzy mają chipset AMD ale grafikę NVidi

 

Nie bardzo wiem co masz na myśli.

W Optional - Chipset (Nie RAID XPERT) są same sterowniki do chipsetu płyty głównej. To nie ma nic wspólnego z typem karty graficznej.

Odnośnik do komentarza

Nie instalowałem jeszcze nowej wersji sterowników AMD bo chcę przejść na dychę.

Czy cytowany wyżej obrazek pokazuje sam instalator chipsetu?

Dotychczas były różnice między wersją instalatora do grafiki (zawierającego sterowniki chipsetu) a oddzielnym sterownikiem chipsetu.

Instalator chipsetu wskazywał nowszą wersję sterowników (oznaczone były jak Pakiet w cytowanym wyżej obrazku - ptaszek w kwadraciku).

Poszerz kolumnę wersji u góry okienka.

I nie wiem czy po odpaleniu instalatora nadal jest opcja w stylu - Zaawansowane - ja zawsze korzystam z tego niezależnie od softu i to bezwzględnie polecam.

 

Ominięcie tego bardzo często skutkuje problemami . Mam na myśli dowolne instalacje - Tutek @Picasso o instalatorach.

 

 

Usuń z posta ten klucz do softu. Takie rzeczy przekazuje się via PW. Osobiście nie potrzebuję takich automatów i naprawiaczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...