Skocz do zawartości

DWS Lite i Poczta oraz Kalendarz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was nastepujące pytanie,

 

Jako że podoba mi się system Windows 10 ale i cenię sobie prywatność, szukałem metody na ograniczenie inwigilacji przez Microsoft.

 

Znalazłem program DWS Lite, który zapowiadał się obiecująco.

 

Nie powiem, sądzę, że zdołał on poblokować wszystko co najważniejsze, no i tu pojawia się jeden problem.

 

Bardzo spodobały mi się aplikacje Kalendarz oraz Poczta, które są mi niezbędne do codziennej pracy. Jednakże program ten zablokował mi możliwość synchronizacji kont.

 

No i tu pojawia się pytanie: Czy ktoś byłby w stanie, przeanalizować pracę programu (kod źródłowy dostępny w internecie), i powiedzieć mi czy to kwestia pliku hosts, ustawień zapory, albo usunięciem jakiegoś pliku?

Reinstalacja aplikacji nie dała rezultatu, wyłączenie zapory systemowej też, a pusty plik hosts po restarcie również nie odblokował tej możliwości.

Śmiem sądzić, że Microsoft wraz z pracą tych aplikacji wysyła dane telemetryczne (jestem gotów to przyjąć do wiadomości w celu działania tych aplikacji) i jednakże nie posiadam dostatecznie dużej wiedzy na ten temat by znaleźć samodzielnie rozwiązanie.

PS. chciałem zrealizować przywracanie systemu, ale od razu zainstalowałem po tym aktualizacje, które nadpisały poprzednią stworzoną przez program.

Byłbym wdzięczny za konstruktywną i możliwie bezinwazyjną(reinstalka) pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...