Skocz do zawartości

Jak zainstalować NET Framework 2.0 x86


tubamirum

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

 

 

Jaki błąd konkretnie wyskakuje ?

 

 

http://wstaw.org/w/3HIF/     Ale to pobrałem z Dobre Programy bo na stronie microsofta nie mogę tego znaleźć

 

 

 

 

 

Masz na myśli błąd który pokazałeś na "screenie" ?

 

 

Na tym screenie pokazuje że muszę mieć zainstalowane obydwie wersje żeby przejść do następnego punktu instalacji. Da się przejść dalej ale wyskakują błedy później 

 

 

 

Tutaj masz frameworka w wersji 2.0:https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=18129

 

 

.NET Framework 2.0 (x86): Przed zainstalowaniem tego pakietu Language Pack trzeba również zainstalować pakiet redystrybucyjny Microsoft .NET Framework 2.0 (x86). 

 

 

A może zrobić tak ze odinstalować 4 a później zainstalować kolejno 2 i 4 ?? Czy to głupota?

Odnośnik do komentarza

1.Odinstaluj na nowo wszystkie wersje frameworka i doczyść za pomocą programu który podałem ci wcześniej, a następnie ponownie uruchom komputer.

2.Zrób kopie folderu WinXS(C:\windows\WinXS),a następnie usuń jego zawartość.

Jeśli nie będziesz w stanie skasować wszystkich plików zostaw te których nie byłeś w stanie usunąć.

3.Uruchom ponownie komputer i spróbuj zainstalować net framework zaczynając od wersji 2.0

Odnośnik do komentarza

Piszę z innego komputera bo na tamtym wszystko przestało działać. Nie mogę wejść do internetu, poznikały ikony, nie mogę wejść do startu i nie mogę otworzyć nawet zwylego notatnika. Przy instalacji wersji 2.0 już na początku wyskakuje błąd.

 

Niektóre pliki z tego folderu nie chciały się usunąć więc pousuwałem co się dało

Odnośnik do komentarza

Piszę z innego komputera bo na tamtym wszystko przestało działać. Nie mogę wejść do internetu, poznikały ikony, nie mogę wejść do startu i nie mogę otworzyć nawet zwylego notatnika. Przy instalacji wersji 2.0 już na początku wyskakuje błąd.

 

Niektóre pliki z tego folderu nie chciały się usunąć więc pousuwałem co się dało

Zrobiłeś kopie plików o których mówiłem ?

Jeśli tak to przywróć je za pomocą np. Mini-Xp

W następnym kroku wejdź do folderu C:\Windows\Microsoft.NET\Framework i usuń cały folder v.2.0.50727.

Nie zapomnij zrobić jego kopii.

Dodatkowo(jeśli posiadasz płytę) wykonaj skanowanie sfc /scannow za pomocą cmd.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłeś kopie plików o których mówiłem ?

Jeśli tak to przywróć je za pomocą np. Mini-Xp

W następnym kroku wejdź do folderu C:\Windows\Microsoft.NET\Framework i usuń cały folder v.2.0.50727.

Nie zapomnij zrobić jego kopii.

Dodatkowo(jeśli posiadasz płytę) wykonaj skanowanie sfc /scannow za pomocą cmd.

Wszystko zrobiłem i wróciło do normy.Tylko ikony mają teraz białą obwódkę. Czy mam instalować teraz Net Framework 2.0 ?

 

http://wstaw.org/w/3IiD/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o białe ikony to sprawdź 3 możliwości:

1.Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność > Ustawienia > Efekty wizualne, zaznacz opcję Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

2.PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie > Rozmieść ikony według >usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

3.PPM na pulpit >Właściwości >Pulpit >Dostosuj Pulpit > Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usuń pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

 

Instalację możesz ponownie rozpocząć jeśli wykonałeś akcje o których wspomniałem w 12 poście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o białe ikony to sprawdź 3 możliwości:

1.Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność > Ustawienia > Efekty wizualne, zaznacz opcję Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

2.PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie > Rozmieść ikony według >usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

3.PPM na pulpit >Właściwości >Pulpit >Dostosuj Pulpit > Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usuń pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

 

Instalację możesz ponownie rozpocząć jeśli wykonałeś akcje o których wspomniałem w 12 poście.

 

Niestety nic nie działa:

1. Ikony zostały jak zostały

2. Przy instalacji 2.0 pojawia się ciągle ten sam błąd

 

Jeśli chce ci się jeszcze pomóc to czekam na rady :)

Odnośnik do komentarza

Wykonałem wszystko jak mówiłeś.

No dobra jak nie da rady tego zrobić to już odpuszczę :(

Chciałbym jeszcze tylko te ikony tylko przywrócić do poprzedniego stanu i spytać czy zostały jakieś "dziury" w systemie i czy coś powinienem zrobić

Na chwilę obecna co mi przychodzi do głowy to zresetowanie uprawnień.

Uruchom notatnik i wklej do niego skrypt podany na tej stronie:http://blogs.msdn.com/b/astebner/archive/2006/09/04/solving-setup-errors-by-using-the-subinacl-tool-to-repair-file-and-registry-permissions.aspxi zapisz jako reset.cmd.

Zanim zapiszesz plik w wyszukaj w skrypcie nazwy USERNAME i zamień je na nazwę jaką używasz do logowania w systemie Windows.

Jeśli zrobiłeś wszystko co napisałem uruchom skrypt, a następnie uruchom ponownie komputer i spróbuj zainstalować Frameworka 2.0

 

Wracając do białych ikon wejdź w start/uruchom i wpisz %UserProfile%\Local Settings\Application Data

Znajdź tam plik Thumbs.db i usuń go.

 

W kwestii dziur/wirusów w systemie nie jestem w stanie pomóc gdyż tym zwykle zajmuje się Picasso

Odnośnik do komentarza

Na chwilę obecna co mi przychodzi do głowy to zresetowanie uprawnień.

Uruchom notatnik i wklej do niego skrypt podany na tej stronie:http://blogs.msdn.com/b/astebner/archive/2006/09/04/solving-setup-errors-by-using-the-subinacl-tool-to-repair-file-and-registry-permissions.aspxi zapisz jako reset.cmd.

Zanim zapiszesz plik w wyszukaj w skrypcie nazwy USERNAME i zamień je na nazwę jaką używasz do logowania w systemie Windows.

Jeśli zrobiłeś wszystko co napisałem uruchom skrypt, a następnie uruchom ponownie komputer i spróbuj zainstalować Frameworka 2.0

 

 

 

Zapisałem jako plik i cmd ale po uruchomieniu nic szczególnego się nie dzieje oprócz wyskoczenia okienka cmd na pół sekundy. Pewnie źle wpisuję do skryptu to User name. Spisałem po prostu to na górze z menu Start.

 

Wracając do białych ikon wejdź w start/uruchom i wpisz %UserProfile%\Local Settings\Application Data

Znajdź tam plik Thumbs.db i usuń go.

Nie może znaleźc ścieżki. Wyszukałem ten plik za pomocą "wyszukaj" ale znalazło jakieś 2 pliczki o tej nazwie ale z jakiejś gierki i w innym folderze.

reset.cmd.txt

Odnośnik do komentarza
Zapisałem jako plik i cmd ale po uruchomieniu nic szczególnego się nie dzieje oprócz wyskoczenia okienka cmd na pół sekundy. Pewnie źle wpisuję do skryptu to User name. Spisałem po prostu to na górze z menu Start.

W takim przypadku pobierz i zainstaluj dodatkowo narzędzie SubInACL:https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=23510.

Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie uruchomić plik reset.cmd

Jeśli okno dalej będzie ci znikać to zmień w systemie nazwę użytkownika na jakąś prostszą np. kwiat

Nie zapomnij zmienić w skrypcie tej nazwy.

 

 

Wracając do białych ikon wejdź w start/uruchom i wpisz %UserProfile%\Local Settings\Application Data

Znajdź tam plik Thumbs.db i usuń go.

Masz aktywną opcję pokaż ukryte pliki lub foldery ?

Jeśli tak i dalej ci się nie pokazuje Thumbs.db to zastosuj się do poniższych wskazówek.

Pobierz i zainstaluj program Tweak Ui w wersji 2.1:http://windowsxp.mvps.org/tweakui.htm

W oknie programu wybierz opcję Repair z listy wybierz rebuild icons i naciśnij na przycisk Repair now.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...