Skocz do zawartości

Jaki antywirus na leciwego kompa?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podejrzewam, że nie.;)

Chodziło mi o matousec. Gdy ostatnio dokładniej przeglądałem AV Comparatives (ładne parę miesięcy temu) były tam testy, które powielały te same schematy, które występują w innych testach, a które według mnie pozwalają na niezbyt rzetelną ocenę. Ale teraz jak widzę są tam też innego typu testy, będę musiał kiedyś przeglądnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli Meir testy na paczuszkach niejakiego Tommyego504, są dla Ciebie wykładnią skuteczności antywirusa, to przepraszam! Już się nie będę wygłupiał :)

jurek bez hipokryzji.

 

zainstalowałem pande cloud i program keyScambler i tu mam pytanie czy on nie będzie miał wpływu na robienie przelewów przez konto internetowe ? żeby nie było jakiś jaj :rolleyes:

możesz pić nescafe w spokoju.

Odnośnik do komentarza

A poza naszymi dwoma teraz, to które to off-topy?

+
Jurek nie wygłupiaj się :) ...pamiętasz Tommyego504 ? Przecież zawsze dostarczał paczuszki z nowościami...które Panda Cloud pięknie wykrywała...

Temat o nie zamulających kompa antywirusach, a ja tu widzę jakieś pokątne testy ze szkodnikami ;)

Nie, żebym miał coś przeciwko, ale - tak na przyszłość - lepiej nie wrzucać na publiczne forum próbek wirusów.

Odnośnik do komentarza

[...]

Temat o nie zamulających kompa antywirusach, a ja tu widzę jakieś pokątne testy ze szkodnikami ;)

[...]

hmm.. nie zauważyłem.

Mimo wszystko zaryzykuję popełnienie OT:

Można sobie sprawdzić wyniki obciążenia systemu w teście przeprowadzanym przez PassMark

Internet Security Products Performance: http://www.passmark.com/ftp/antivirus_10-performance-testing-ed2.pdf#search=%22Internet%20Security%20Products%20Performance%22

Anti-Virus and Internet Security Products Performance Benchmarking (2010): http://www.passmark.com/ftp/antivirus_10-performance-testing-ed3.pdf#search=%22Internet%20Security%20Products%20Performance%22

lub pobawić się samemu: PerformanceTest Software: http://www.passmark.com/download/pt_download.htm

Dla kolegi markaW wyjaśnienie dodatkowe: im mniejsze obciążenie wg np. tych testów, tym większa szansa, że "leciwy komp" zniesie dany program.

Należy jednocześnie uwzględnić posiadany system na "leciwym kompie" - leciwy komp sugeruje stary system. To zawęża poszukiwania do starszych wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza

ostatecznie sklecilem cos takiego : PC TOOLS firewall + panda cloud +keyscrembler+sandboxie

lapek chodzi ok. nic nie muli . czas pokaze czy sie sprawdzi jesli chodzi o zabezpieczenie :rolleyes:

dzieki za pomoc

OK...dokonałeś wyboru, ale może zamiast PC Toolsów spróbuj Privatfirewall...zużycie ramu na poziomie 27-30 MB. Poza tym mógłbyś dorzucić jeszcze Returnil Virtual System - wersja Home Free oferuje pełną wirtualizację dysku systemowego + dodatkowy skaner antywirusowy w tle (silnik F-Prot), własny dodatkowy i podłączany na życzenie kontener/dysk wirtualny, blokade dostępu do wybranych folderów, i trochę tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Poza tym mógłbyś dorzucić jeszcze Returnil Virtual System - wersja Home Free oferuje pełną wirtualizację dysku systemowego + dodatkowy skaner antywirusowy w tle (silnik F-Prot), własny dodatkowy i podłączany na życzenie kontener/dysk wirtualny, blokade dostępu do wybranych folderów, i trochę tam jeszcze.

 

Returnil to ciężki wirtualizer, który w wersji Free nie posiada zresztą opcji zapisu. Tego typu rozwiązania są dobre do testowania ale mało praktyczne w ochronie, przynajmniej dla mnie. Poza tym leciutki Wondershare Time Freeze jest także, jak na razie darmowy i występuje w pełnej wersji.

 

PC TOOLS firewall + panda cloud + keyscrembler+sandboxie, to dobry zestaw, choć ja bardziej preferuję inne programy zabezpieczające: GeSWall, Comodo Firewall z D+ i sandboxem, Online Armor i Avirę Personal:)

Odnośnik do komentarza

Returnil to ciężki wirtualizer, który w wersji Free nie posiada zresztą opcji zapisu. Tego typu rozwiązania są dobre do testowania ale mało praktyczne w ochronie, przynajmniej dla mnie. Poza tym leciutki Wondershare Time Freeze jest także, jak na razie darmowy i występuje w pełnej wersji.

Czy RVS jest aż taki ociężały, to pewnie bym się sprzeczał...ale nie ma co kruszyć kopii teraz...ale faktycznie WTF jest lżejszy i jak się okazuje wciąż za free, a tego nie wiedziałem...poprzednie promocje były tylko do końca maja. Mam tylko wątpliwości co do jednego - piszesz, że RVS nie ma opcji zapisu w wersji Free...ale chyba w żadnej wersji takiej opcji nie ma...coś się zmieniło, czy może ja coś przeoczyłem? :)

Odnośnik do komentarza

Panowie i panie, zadanie bojowe! Nie mam czasu ani chęci instalować wszystkiego po kolei a znajomy pyta mnie jaki antywirus na leciwego już kompa- 512 ramu, procek jakiś starawy athlon- sprzęcior sprzed 5-6 lat. Które antywirki mają najmniejsze zużycie pamięci? Kiedyś poleciłbym mu Dr.Weba, niestety stał się bloatware.

Posiadam właśnie komputer o takich parametrach (AMD-athlon 999Mhz,512MB RAM) .Po wielu próbach zdecydowałem się na Spyware Terminatora.

Wcześniej miałem chyba wszystkie z wyżej wymienionych i muliły komputer a najgorzej wspominam Pandę, w miarę znośny był NOD.

Że nie wspomnę o pszepuszczaniu wirków a lubie połazic po róznych dziwnych stronach :P

Do tego jeszcze kilka narzędzi (WWDC,Spyware Blaster,Ad Adware) no i konfiguracja kompa wg Picasso :rolleyes:

Komputer śmiga lepiej niż mocniejsze maszyny znajomych.

Zapomniałem dodać że Terminator byl na czarnej liście ale podobno niesłusznie i zostal zrehabilitowany...wciska jakies toolbary przy instalacji ale przecieżnie ma przymusu tego brać

Odnośnik do komentarza

Czy RVS jest aż taki ociężały, to pewnie bym się sprzeczał...ale nie ma co kruszyć kopii teraz...ale faktycznie WTF jest lżejszy i jak się okazuje wciąż za free, a tego nie wiedziałem...poprzednie promocje były tylko do końca maja. Mam tylko wątpliwości co do jednego - piszesz, że RVS nie ma opcji zapisu w wersji Free...ale chyba w żadnej wersji takiej opcji nie ma...coś się zmieniło, czy może ja coś przeoczyłem? :)

 

Returnil w wersjach płatnych umożliwia zapis na fizycznym dysku, dowolnych plików czy folderów, bez czego trudno byłoby go używać w ochronie real-time. Dlatego wersja Free, nadaje się tylko do testowania:)

Odnośnik do komentarza

returnil tez do testowania nie bardzo co z programami które podczas instalacji wymagają restartu ? dołożyłem jeszcze drive backup 9.0 zrobiłem dodatkowa partycje 15GB na dysku 60GB :rolleyes: ale myślę ze warto .co do programu to polecam w obsłudze prostak no i po polsku . wczoraj na probe cofałem system z tej partycji i wszystko wyszło ok. dziś wypale płytę ratunkowa i ja wypróbuje ale myślę ze tez będzie ok. ostateczny wynik to PC TOOLS firewall+PANDA cloud+KeyScrambler+sandboxie+Drive backup 9.0 +przeglądarka FF z WOT, NoScript ,Adblock plus . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

returnil tez do testowania nie bardzo co z programami które podczas instalacji wymagają restartu ?

 

Nieznane i potencjalnie zainfekowane aplikacje, które wymagają restartu, to rzadkość. Ja jeszcze się nie zetknąłem z takim przypadkiem a sporo tego badziewia przetestowałem :)

 

Można oczywiście użyć piaskownicy ale to już nie jest ta szczelność, którą prezentuje Shadow Defender lub Wondershare Time Freeze.

Odnośnik do komentarza

Returnil w wersjach płatnych umożliwia zapis na fizycznym dysku, dowolnych plików czy folderów, bez czego trudno byłoby go używać w ochronie real-time. Dlatego wersja Free, nadaje się tylko do testowania:)

Ale mówisz o "File Manager"...tak? Nie pomyślałem o tym, bo nigdy z niego nie korzystałem...wszystko, co zapisywałem ważnego, zapisywane było na innych niż systemowy dyskach. Ale masz rację...to narzędzie daje możliwość zapisu na dysku rzeczywistym w trybie System Safe.

Myślę, że Nescafe mówił bardziej o programach, które świadomie uruchamiamy i instalujemy...nie o testowaniu np. rogue softu. Przecież wiesz dobrze, że znakomita większość softu zabezpieczającego wymaga restartu.

@slaw...z całym szacunkiem dla Spyware Blastera, Spyware Terminatrora i całej reszty...nie wiem, o jakiej konfiguracji mówisz, bo zasad od Picasso jest całe mnóstwo, ale mam wrażenie, że nie masz nic anty-malware w sensie ogólnym, co działa w czasie rzeczywistym. SB ro ochrona przeglądarki tylko, ST - to bardziej HIPS (zresztą całkiem niezły)...chyba że masz go razem z ClamAV jak jest teraz w ostatnich wersjach...i bardziej do ochrony systemu przed nieznanymi aplikacjami, procesami, niż innego typu zagrożeniami. WWDC to też nie jest narzędzie działające w tle, bo to skaner na żądanie...a Ad-Aware jest również skanerem on-demand, chyba że masz wersje pełną, płatną.

Odnośnik do komentarza

sandboxie ma tu służyć tylko do ochrony przeglądarki ale mam takie pytanie przydało by się mieć możliwość dokładania zakładek w przeglądarce i jest w sandboxie taka możliwość bo sprawdzałem czy to nie rozszczelni piaskownicy?

 

Sandboxie może służyć nie tylko do ochrony z poziomu przeglądarki ale także innych programów łączących się z netem a nawet dysków wymiennych. W wersji darmowej wiele opcji jest jednak niedostępnych. Dodawanie zakładek jest, ale np. w Operze u mnie nie działało. Znacznie wygodniejszym, skuteczniejszym i bardziej dopracowanym rozwiązaniem w ochronie, jest HIPS z piaskownicą GeSWall Freeware, ustawiony jako automat (Auto-isolation, no pop-up dialogs), ewentualnie DefenseWall HIPS lub Comodo Internet Security Premium z automatycznym sandboxem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...