Skocz do zawartości

Jaki antywirus na leciwego kompa?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Radziłbym zamiast GeSWalla...DefenseWall-bezobsługowy sofcik dodatkowo w wersji DWPF ma firewalla...GW jest jednak dla bardziej zaawansowanych użytkowników(chociażby tworzenie reguł)

 

Meir, nie polecaj ludziom dziurawego wiadra, które wirusy po restarcie rozkładają na łopatki :D

Jaka konfiguracja w GW? Kopiujesz reguły Pro, ustawiasz automat i tyle. Oczywiście aby utworzyć reguły zaawansowane dla nowych programów, potrzeba doświadczenia ale w DW w ogóle nie ma możliwości zaawansowanej konfiguracji dla nowych aplikacji, dlatego wiele z nich nie działa tak jak byśmy tego chcieli. Do tego dochodzi masę błędów programu: nieizolowanie wszystkich pobranych plików Operą, zapominanie reguł dla niektórych programów, izolacja DVD (wówczas gdy jest to wyłączone), problemy z zapisem plików Office, problemy z otwarciem pendrive,a i inne. Za to jeszcze trzeba płacić! Tenkju wery mocz! :P

Odnośnik do komentarza

omkar ty może na temat DW i GW się już nie wypowiadaj bo co chwilę krytykujesz każdego z nich korzystając z DW krytykowałeś GW i wychwalałeś DW, jak korzystasz z GW to go wychwalasz a krytykujesz DW :P

 

Teraz znowu przeszedłeś z CIS'a na GW nie wiedzieć po co :P

Zmieniasz softy i opinie o nich częściej niż niektórzy skarpetki :P

Odnośnik do komentarza

Ciekawy zestaw! Ja od dłuższego czasu używam GeSWalla, (czasem z Avirą Personal) lub CIS dla odmiany (przez pewien czas używałem obydwa) :) Panda Cloud Antivirus o ile pamiętam nie blokuje autorunu a więc przydała by się jeszcze w tym zestawie Panda USB Vaccine (a przynajmniej wyłączenie autorunu), no i oczywiście konfiguracja firewalla w GW jeżeli jej nie masz.

 

Geswall+PandaCloud,naprawdę bardzo skuteczna ochrona :)

Panda bezobsługowa,Geswall po odpowiednim skonfigurowaniu także bezobsługowy

 

Zestaw na leciwy PC jak znalazł :)

Odnośnik do komentarza

Jurku alias Omkar miałeś wczoraj jakąś imprezę w rodzinie ? Dlatego Ci wybaczam...

DW NIE MA ŻADNYCH BŁĘDÓW....wszystkie które istnieją "powstały" tylko i wyłącznie w Twojej głowie...nie masz zielonego pojecie o tym sofcie...używałeś go okazjonalnie przez kilka godzin(jak wszystkich innych-które zmieniasz średnio raz na 3 dni :P) ...i teraz udajesz Króla Salomona celowo wprowadzając ludzi w błąd....używam DefenseWall od roku...i NIGDY nie było : zapomnianych reguł,problemów z otwarciem pendrive,nieizolowaniem plików z Opery itp.itd.

A co do tego wirusa który "rozłożył" DW...to dałbyś głowę swoich córeczek z którymi jeździsz na narty w Dolomity...że nie ma analogicznego wirusa dla GW ????

Reguły Pro w GW...kolejny żart :lol: ...a reguł których nie ma ? Skąd je skopiujesz ? Próbowałem używać GW...jest to bardzo rachityczny soft i nieporównywalnie mniej praktyczny od DW :)

 

BTW.Jurku nie popełniaj tego samego błędu i nie uprawiaj tutaj swoich fantasmagorii...wystarczy niesmak z jakim wyleciałeś z forum-aviry...

Odnośnik do komentarza

Meir, nie polecaj ludziom dziurawego wiadra, które wirusy po restarcie rozkładają na łopatki :D

Jaka konfiguracja w GW? Kopiujesz reguły Pro, ustawiasz automat i tyle. Oczywiście aby utworzyć reguły zaawansowane dla nowych programów, potrzeba doświadczenia ale w DW w ogóle nie ma możliwości zaawansowanej konfiguracji dla nowych aplikacji, dlatego wiele z nich nie działa tak jak byśmy tego chcieli. Do tego dochodzi masę błędów programu: nieizolowanie wszystkich pobranych plików Operą, zapominanie reguł dla niektórych programów, izolacja DVD (wówczas gdy jest to wyłączone), problemy z zapisem plików Office, problemy z otwarciem pendrive,a i inne. Za to jeszcze trzeba płacić! Tenkju wery mocz! :P

 

Bez komentarza , skończ pisać o programach o których nie masz zielonego pojęcia, kiedy znudzi ci się wprowadzanie innych userów w błąd?

Wyleciałeś z Aviry trolu , to zaczynasz śmiecić na innych forach , mam nadzieję, że moderacja zrobi szybko z tobą porządek.

Odnośnik do komentarza

@Eru

Nigdy nie krytykowałem GW, choć pisałem o jego mankamentach (brak izolacji dysków wymiennych oraz plików przenoszonych pomiędzy dyskami i partycjami).

 

@Meir

Dłużej używałem DW od Ciebie. Testowałem go, gdy Ty jeszcze o nim nawet nie słyszałeś i to przez długi okres czasu.

 

Jeżeli chodzi o zmianę softów.

Dotyczy to właściwie tylko kilku programów, które najbardziej sobie cenię a wynika to bardziej z chęci urozmaicenia, niż dylematu, który jest lepszy. W okresie kilku ostatnich miesięcy, używam naprzemiennie, GW z Avirą lub CIS. Jeżeli miałbym polecić jeszcze jakieś programy zabezpieczające, to Online Armor, Wondershare Time Freeze, Sandboxie, Panda USB Vaccine oraz Windows Worms Doors Cleaner. Wszystkie one występują w wersjach bezpłatnych i u mnie się sprawdziły!

Odnośnik do komentarza

witam

 

ja moge polecić ewentualnie Immunet Protect, podobnie jak Panda Cloud działający w "chmurze", leciutki i bezpłatny. Działa obecnie w połączeniu z zaporą systemową i firewall sprzętowy na routerze.

Tak...ale Immunet Plus czyli w wersji płatnej z dodatkowym silnikiem BitDefendera...Immunet free ma bardzo przeciętną wykrywalność nieporównywalnie niższą od Pandy Cloud...

Odnośnik do komentarza

witam . tez próbuje coś sklecić sensownego na takim zabytku celeron M 1.7 Ghz ram 1GB vista 32. lapka obsługiwać będzie dziewczyna praktycznie zero wiedzy i zainteresowania jeśli chodzi o zabezpieczenia.użytkowanie poczta komunikatory, sciaganie muzyki, filmow ,konto bankowe.jako AV myślałem zainstalować pandzine cloud ale co do tego ?jakiś FW i tu się gubię .czy zostawić systemowy? no i przydało by się jakieś zabezpieczenie do tego konta bankowego.zobaczyłem taki program : http://www.maxsecuritylab.com/index.php wersja free . może to by zainstalować ? proszę o jakieś rady :rolleyes: aha soft niestety tylko w wersjach darmowych :(

Odnośnik do komentarza

witam . tez próbuje coś sklecić sensownego na takim zabytku celeron M 1.7 Ghz ram 1GB vista 32. lapka obsługiwać będzie dziewczyna praktycznie zero wiedzy i zainteresowania jeśli chodzi o zabezpieczenia.użytkowanie poczta komunikatory, sciaganie muzyki, filmow ,konto bankowe.jako AV myślałem zainstalować pandzine cloud ale co do tego ?jakiś FW i tu się gubię .czy zostawić systemowy? no i przydało by się jakieś zabezpieczenie do tego konta bankowego.zobaczyłem taki program : http://www.maxsecuritylab.com/index.php wersja free . może to by zainstalować ? proszę o jakieś rady :rolleyes: aha soft niestety tylko w wersjach darmowych :(

 

Przypuszczam, że chodzi Ci o darmowy zestaw. Mam trzy propozycje:

 

1. GeSWall Freeware z regułami Pro i z firewallem (włączona zapora Windows) + Avira AntiVir Personal + Wondershare Time Freeze (do testowania nieznanych aplikacji).

2. Comodo Firewall z Defense+ i z sandboxem + Avira AntiVir Personal

3.. Online Armor + Sandboxie + Avira AntiVir Personal.

 

Możesz dorzucić dodatkowo Zemana AntiLogger, ale nie wydaje mi się aby to było konieczne.

Odnośnik do komentarza

jako AV wybrałem pande cloud wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem dla dziewczyny . co do FW to może PC TOOLS jest po polsku ale nie wiem czy jest prosty w obsludze (a muszę jej pozakładać takie żeby dala sobie rade w przyszłości). no i przydało by się coś przeciw keyloggerom zemana niestety jest płatna

Na pozostałych komputerach domowych mam zainstalowany pakiet BullGuarda i nie powiem jestem zadowolony...może bardziej żona i syn, bo oni z nich korzystają. Pakiet ma wciąż nieustająca promocję na 6 miesięcy i sprawuje się bardzo dobrze...żadnych zbędnych komunikatów - niewiele nawet w trybie zaawansowanym, prosta obsługa, małe zużycie zasobów i bardzo przyzwoita skuteczność. Dla kogoś, kto nie chce się zagłębiać w tajniki programu i jego ustawienia i chce mieć spokój, ten pakiet jest jak znalazł

http://media.bullguard.com/landingpage/maplin/index.html

Druga propozycja to Norton 360...pakiet równie cichy i mało "żerny" aczkolwiek nieco mniej skuteczny - trial na 3 miesiące

http://www.symantecstore.com/dr/sat4/ec_main.entry25?page=1582AIndexPage&client=Symantec&sid=37771&cid=273172&CUR=840&DSP=&PGRP=0&ABCODE=&CACHE_ID=273172

Ponieważ Twoja dziewczyna chce korzystać z kont bankowych, to dodatkiem niezbędnym powinien być KeyScrambler Personal...jest to wersja free i obsługuje IE oraz Firefoksa. Program szyfruje tekst wpisywany w oknie przeglądarki - czyli np. loginy, hasła, maile itp.

http://www.qfxsoftware.com/download.htm

Odnośnik do komentarza

jako AV wybrałem pande cloud wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem dla dziewczyny . co do FW to może PC TOOLS jest po polsku ale nie wiem czy jest prosty w obsludze (a muszę jej pozakładać takie żeby dala sobie rade w przyszłości). no i przydało by się coś przeciw keyloggerom zemana niestety jest płatna

Nowa Panda Cloud 1.1 wyśmienita,bezobsługowa + Defensewall\Geswall

Odnośnik do komentarza

Panda Cloud pomimo tego, że częściowo działa w chmurze, wcale nie jest taka lekka. Poza tym wymaga szybkiego łącza internetowego a jej skuteczność stoi pod dużym znakiem zapytania.

 

Jeżeli chodzi o PC Toolsa Firewalla, to też nie jestem zbytnim fanem tego softu.

Dla niezaawansowanego usera, najlepiej zainstalować Comodo Firewalla z piaskownicą a zaporę i Defense+ ustawić w trybie czystego PC z regułami dla bezpiecznych aplikacji (komunikaty są bardzo proste i nie ma wielu pytań) lub nawet w trybie uczenia bez pytań. Automatyczny sandbox izoluje wszystkie nieznane, instalowane programy a firewall blokuje ataki sieciowe. CIS bez AV jest wyjątkowo lekki.

Odnośnik do komentarza

Testy tworzone przez niezależne organizacje są bardziej wiarygodne od pewnego forum :D

Do głowy przychodzi mi cały jeden rzetelnie przeprowadzony test tworzony przez niezależną organizację. Reszta skupia się niestety na wykrywaniu wirusów i ewentualnie na podaniu liczby fałszywych alarmów. Natomiast nie piszą nic one o faktycznej ochronie, jaką dany produkt zapewnia. Stąd zresztą spora popularność i niezła opinia Avasta, który według mnie jest jednym z gorszych antywirów. Bo rzeczywiście wykrywa wirusy, ale dosyć często nie potrafi sobie z nimi poradzić, więc i tak dochodzi do infekcji. Widziałem też przypadki jak przenosił do kwarantanny zdrowe pliki systemowe. Jeśli chodzi o typowe antywirusy, to w mojej opinii z darmowych rozwiązań rzeczywiście skuteczne i lekkie są Avira oraz Comodo (czy to sam Antivirus, czy też Internet Security). Z płatnymi jest gorzej, bo spora część z nich jest skuteczna, ale ciężka, więc tu nie podejmę się polecenia czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza

Panda Cloud pomimo tego, że częściowo działa w chmurze, wcale nie jest taka lekka. Poza tym wymaga szybkiego łącza internetowego a jej skuteczność stoi pod dużym znakiem zapytania.

Jurek nie wygłupiaj się :) ...pamiętasz Tommyego504 ? Przecież zawsze dostarczał paczuszki z nowościami...które Panda Cloud pięknie wykrywała...

 

Panda Cloud 1.1 jest bardzo lekka

To bardzo ładnie Janku Muzykancie...tylko gdzie jest RESZTA PROCESÓW Pandy Cloud ? Z tego co pamiętam jest ich 4...a na Twoim screenie 1 :P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...