Skocz do zawartości

Menedżer okien pulpitu - zatrzymano działanie i zamknięto


broneq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie wiem jak skonstruować poprawnie temat w tym wypadku, za co przepraszam. Dlatego podałem nazwę okna błędu wyskakującego po uruchomieniu systemu.

Zauważam spadek płynności w czasie używania przeglądarki internetowej (Mozzila Firefox), zawieszanie się przeglądarki oraz niepoprawne funkcjonowanie wtyczek (flash).

Mój podstawowy problem jednak jest inny. Dotyczy on funkcjonowania gier. (zaznaczam - że wszystkie gry są oryginalne) Z nieznanego mi powodu nie mogę uruchomić gier, które spełniają wymagania systemowe mojej konfiguracji sprzętowej. Platforma Steam: na początku zauważyłem ten problem przy próbie uruchomienia gry MadMax. Po rozpoczęciu procesu uruchamiania wyskakuje okno błędu "program madmax.exe przestał działać". Oczywiście Windows nie potrafi wyszukać powodu błędu i obiecuje poinformować mnie jak go odnajdzie (sic!). Zbagatelizowałem sprawę ze względu na możliwy błąd wydawcy i bugi związane z premierą. Czekałem na aktualizacje. Jednakże po dwóch, trzech aktualizacjach problem wciąż się pojawiał. Pewnie dalej nie zwracałbym na to uwagi, lecz ten sam problem pojawił się także z grą "Fallout 4" - program fallout4.exe przestał działać, Batman: Arkham Knight - j.w. Pomyślałem, że to może wina sterowników, lecz miałem je zaktualizowane na bierząco. Myślałem, że może konfiguracja sprzętowa jest niekompatibilna ze sobą, ale odkryłem, że gry, które wcześniej działały bez zarzutu, teraz również nie mogą zostać uruchomione. Np. Shadow of Mordor albo Dying Light; z platformy BattleNet: Heroes of the Storm; z platformy Gog.com: Witcher3. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale inne gry wymagającego zaawansowanego renderowania grafiki 3d jak Skyrim lub Injustice:God among us - działają bez zarzutu (Skyrim - zainstalowany przed MadMax'em; Injustice - zainstalowane po MadMax'ie).

 

Sposoby rozwiązywania problemu:

Próbowałem szukać pomocy na forach kolejno: Steam, BattleNet, Gog a także poszczególnych gier - bezskutecznie

Przeinstalowywać gry - bezskutecznie.

Zainstalowany antywirus - Norton Security.

Wielokrotnie i na różne sposoby skanowałem komputer programem Norton (licencja) oraz Nod (wersja testowa).

Mam także zainstalowany program Ccleaner. Korzystam z czyszczenia dyskowego i czyszczenia rejestrów.

 

W załączniku wymagana logi.

 

Przepraszam jeżeli ten problem jest błahy i zawracam głowę, jeżeli nie opisałem go w sposób wystarczający i szczegółowy.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę z działu diagnostyki infekcji (główny problem nie jest pochodną infekcji) do działu Windows.

 

 

Mój podstawowy problem jednak jest inny. Dotyczy on funkcjonowania gier. (zaznaczam - że wszystkie gry są oryginalne) Z nieznanego mi powodu nie mogę uruchomić gier, które spełniają wymagania systemowe mojej konfiguracji sprzętowej. Platforma Steam: na początku zauważyłem ten problem przy próbie uruchomienia gry MadMax. Po rozpoczęciu procesu uruchamiania wyskakuje okno błędu "program madmax.exe przestał działać".

Z raportów nic nie wynika. Nieznane też szczegółowe dane błędów. Niemniej zacznij od podstaw, czyli kompleksowej aktualizacji całego systemu. Tu jest goły Windows 7, brak SP1 i reszty:

 

Platform: Windows 7 Ultimate (X64) Język: Polski (Polska)

Internet Explorer Wersja 8 (Domyślna przeglądarka: FF)

 

Ogromna ilość aktualizacji do zainstalowania, rundy z wyszukiwaniem i instalacją powtarzać aż do złoszenia, iż nic nie zostało znalezione. Z tym że prawdopodobnie jest tu właśnie problem z Windows Update, gdyż w Dzienniku zdarzeń powiela się taki oto błąd:

 

Dziennik Aplikacja:

==================

Error: (12/03/2015 05:00:36 PM) (Source: ESENT) (EventID: 412) (User: )

Description: wuaueng.dll (1064) SUS20ClientDataStore: Nie można odczytać nagłówka pliku dziennika C:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore\Logs\edb.log. Błąd -546.

 

Przed próbą instalacji aktualizacji wykonaj reset Windows Update: KLIK.

 

 

 

Zauważam spadek płynności w czasie używania przeglądarki internetowej (Mozzila Firefox), zawieszanie się przeglądarki oraz niepoprawne funkcjonowanie wtyczek (flash).

Przypuszczalnie to osobna sprawa. W Firefox są dwa poderzane niepodpisane cyfrowo dodatki. Wyczyść Firefox:

  • Odłącz synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Menu Historia > Wyczyść całą historię przeglądania.
Odnośnik do komentarza

Postąpiłem według instrukcji. Przed próbą update'u zrobiłem reset Windows Update (załącznik nr 1) i wyskoczyło coś takiego. Nie rozwiązał i rozwiązał problem równocześnie... ale mimo to, nie mogę zmienić nic w Windows Update i wciąż nie mogę zaktualizować systemu (załącznik nr 2). Ciągle mi wyskakuje informacja, że wymaga ponownego uruchomienia komputera, mimo to, nic się nie zmienia.

post-1862-0-12610000-1449306708_thumb.png

post-1862-0-81050000-1449306719_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...