Skocz do zawartości

[solved] PCet zamula od resetu


risan

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies 3 dni temu zresetowalem kompa bo zawiesił mi się przy oglądaniu stream'a na twitch.tv. Od tamtej pory strasznie zamula. Na samym ekranie powitalnym wisi z 5 minut, a zanim wszystko ze startup się zaladuje mija z 40 minut- nawet jak to pisze to sie nie zaladowalo (jakims cudem przeglądarki/filmy itp ladują się szybko za to np "Archicad 19" prog dla architektów w oogole przestaje się ladowac do czasu uruchomienia wszystkiego ze startupu- mozliwe ze to jakiś serwis uwierzytelniania). Jeszcze 4 dni temu wszystko lącznie ładowalo mi się poniżej 20 sec. Próbowałem szukać w necie rozwiązań 90% dotyczy programów startowych itp gdzie tu to nie jest możliwe bo sam windows sie ledwo ładuje. Jakies zmiany ustawień w panelu sterowania nie pomogły. Nie pomogło też przywrócenie systemu do czasu sprzed tygodnia.

Sprzęt:


Mainboard : MSI H81M-P33 (MS-7817)
Chipset : Intel Haswell
Processor : Intel Core i7 4770K @ 3500 MHz (max : 3705)
Physical Memory : 16384 MB DDR3-SDRAM
Video Card : AMD Radeon R9 200 Series
Hard Disk : KINGSTON SV300S37A120G (120GB) SSD
Hard Disk : Seagate ST3500418AS (500GB) HDD
Operating System : Windows 8.1 Home Edition 6.02.9200 (64-bit)


Dodam że żadne z narzędzi diagnostycznych nic nie wykryło. Używam avasta i nie klikam w pierdoły więc ciężko żebym miał jakieś syfy.

 

-dodatkowe objawy:
-wyszukiwanie plików trwa kosmicznie długo, "cmd" wyszukuje mi 5 minut więc szybciej manualnie do niego dochodzę
-menu start się zawiesza po kilku sekundach, a że zawsze jest na wierzchu nawet nad managerem zadań to pozostaje reset
-na początku manager zadań nie pokazuje w ogole dysków

WSZYSTKO działa dobrze jak kiedyś po 40 minutach~ jak wszystko w koncu się załaduje. a po restarcie ta sama zabawa więc generalnie straszna sprawa gdy polowa progów każe uruchomić ponownie.

Nie wiem też czemu wszystko ciurkiem pisze od polowy posta xd

Addition.txt

Shortcut.txt

FRST.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. To nie jest problem infekcji. A z raportów nic nie wynika.

 

 

Jakies 3 dni temu zresetowalem kompa bo zawiesił mi się przy oglądaniu stream'a na twitch.tv. Od tamtej pory strasznie zamula. (...) Nie pomogło też przywrócenie systemu do czasu sprzed tygodnia.

Sprawdź czy coś pomoże sprawdzenie struktury plików pod kątem błędów oraz reperacja komponentów:

 

1. Klawisz z flagą Windows + X > Wiersz polecenia (administrator) > wklej następującą komendę:

 

chkdsk /f /r

 

ENTER, zresetuj system, wykona się sprawdzanie dysku pod kątem błędów.

 

2. Klawisz z flagą Windows + X > Wiersz polecenia (administrator) > wklej następującą komendę:

 

dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

ENTER, poczekaj na ukończenie zadania, zresetuj system.

 

 

 

Nie wiem też czemu wszystko ciurkiem pisze od polowy posta xd

Formatowanie poprawione.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...