Skocz do zawartości

Skrócenie czasu uruchamiania systemu windows XP


Darom

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas uruchamiania się systemu windows XP proffesional  zaraz na samym początku na czarnym tle są takie białe tablice, w których widać informacje takie jak np.  jakie mam dyski i ile mają pojemności itd. Po tych tabelach jest dopiero logo windows XP.

Chciałem się zapytać, czy jest jakaś możliwość wyłączenia tych tablic ? żeby one się nie pojawiały w ogóle przed logo systemu ?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To wyświetla BIOS podczas uruchamiania komputera. W tym czasie inicjuje, konfiguruje i sprawdza sprzęt. Następnie inicjuje proces do ładowania systemu.

 

Tak, można to wyłączyć w BIOS-ie. Tyle, że zamiast tego będziesz miał wyświetlane logo. Cały proces musi się odbyć, wyświetlanie wyników już nie, ale to niewiele lub wręcz nic nie da.

Odnośnik do komentarza

A w jaki sposób można to wyłączyć ? wiem, że zamiast tego będę miał logo ale lepiej patrzeć na logo niż na wyświetlane wyniki w tych tabelach ? i może proces wyświetlania logo też da się jakoś skrócić ?

Czy dałoby się też w jakiś sposób przyspieszyć uruchamianie komputera ? żeby chociaż o kilka sekund szybciej się uruchamiał ? żeby szybko przeleciały te tablice, później logo windowsa XP, potem plansza "Zapraszamy" i żeby już były ikonki załadowane na pulpicie i wszystko działało ?

Czytałem też, że podobno usunięcie czcionek z folderu windows przyspiesza działanie systemu. Czy mogę wiedzieć jakie czcionki mogę usunąć, tak żeby sobie nic nie zepsuć ?

Jeśli mam 470 MB pamięci ram, może jakoś mo to pomoże.

Odnośnik do komentarza

Nic nie skrócisz, bo logo tylko wyświetlane jest w trakcie procesu uruchomienia. Tych operacji nie da się pominąć.

 

Gdzie to zmienić? Szukaj w ustawieniach BIOS-u. Jest ich kilka rodzajów, każda w wielu wersjach. Po włączeniu komputera masz napisane. Zwykle to DEL, F8, ESC.

 

Inną możliwością jest zastosowanie zamiast wyłączania hibernacji lub uśpienia. System startuje wtedy znacznie szybciej (szczególnie przy uśpieniu). Dodatkowo po wznowieniu masz już otwarte ostatnio używane programy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...