Skocz do zawartości

Duet ochronny antywirus + firewall


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że temat już wielokrotnie wałkowany i ilu ludzi, tyle opinii, ale... z czasem zmieniają aspekty techniczne tego tematu i kiedyś programy najlepsze, dzisiaj już raczej takimi nie są.

 

Mam pytanie odnośnie pakietu: antywirus + firewall.

Które 2 programy z tych grup najlepiej połączyć, by zapewnić sobie najlepszą ochronę?

Nie muszą być to programy tego samego producenta i najlepiej, by były darmowe.

Szukam przede wszystkim ochrony podczas korzystania z Internetu, by były sprawdzane strony, na które wchodzę oraz pliki, które ściągam.

Przy okazji przydałoby się, aby programy te nie zamulały kompa (Windows XP Pro + SP2, Athlon XP 2500+ 1,83GHz, 1GB RAM) w czasie zwyczajnej pracy.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie ;-)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli masz dobre łącze internetowe, to jako AV polecam Panda Cloud AV Free...jak nieco gorzej to Avast (bo najbardziej wszechstronna ochrona) lub Avira - wszystkie 3 oczywiście darmowe. Jako zaporę privatefirewall z wyłączonym monitorem aplikacji, a zamiast niego SpyShelter Free, który moduł HIPS posiada (bardzo zresztą zrozumiały w obsłudze) ale przede wszystkim zapewnia ochronę anti-logger.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zwolennikiem HIPS-ów z piaskownicą i firewallem: GeSWall Freeware z regułami Pro oraz DefenseWall Personal Firewall. Atutem tych rozwiązań jest minimalne obciążenia komputera, wygoda użytkowania oraz wyjątkowa skuteczność w ochronie. Jeżeli instalujemy podejrzane aplikacje, to do testowania wirtualizer Shadow Defender lub Sandboxie. Antywirus, szczególnie działający w czasie rzeczywisty w przypadku w/w rozwiązań nie jest konieczny, a nawet przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...