Skocz do zawartości

Problem z lewym przyciskiem myszy


shiris

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam taki malusi problem i nie wiem jak Go ugryźć. Chyba wysłużyła mi się myszka a dokładnie lewy przycisk myszy. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że mam problem z lewym przyciskiem myszy, a więc tym co służy do przesuwania ikonek, trzeba kilka razy na daną ikonkę najechać i przytrzymać, aby chciała się ruszyć, głównie jak kliknę, to się program mi otwiera, a ja chcę Go przesunąć. Z przesuwaniem kart w grze karcianej, co przesuwa się karty lewym przyciskiem, coraz częściej muszę używać prawego przycisku myszy. Ciężko jest ruszyć tym lewym przyciskiem, jak nie muszę przesuwać, to myszka działa normalnie. Dodatkowo widzę, że jak chcę na przykład skopiować jakiś tekst i próbuję Go zaznaczyć lewym przyciskiem, to on albo mi tekst przenosi, albo zaznacza całość, a nie jak chcę kawałek. Dodam, że w menadżerze urządzeń, nie mam niczego z wykrzyknikiem i mam komunikat, że to urządzenie działa poprawnie, a jednak nie działa. Czy jakoś można to poprawić, bo z lekka to jest wkurzające,że trzeba się naprawdę namęczyć z tym przesuwaniem, bo na kilka prób jedna udana, reszta nie. Czy trzeba kupić nową myszkę? Jeśli w złym dziale proszę o przeniesienie. Dopiero się zalogowałam, więc mogę popełniać błędy.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem z przeciąganiem ikonek, zaznaczaniem tekstu.

(...)

trzeba kilka razy na daną ikonkę najechać i przytrzymać, aby chciała się ruszyć, głównie jak kliknę, to się program mi otwiera

Witaj w klubie. Tydzień temu miałem to samo.

Zużycie materiału, do wymiany. Chociaż próbuj co inni radzą.

Ja i tak nosiłem się z zamiarem kupna nowej.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, to jest taka myszka przewodowa, z dwoma przyciskami lewym i prawym i po środku ma taką kuleczkę do przesuwania. Kiedyś już mi się myszka zepsuła, ale wtedy nie było w ogóle kursora i wymieniłam na nową, ale to było ładnych parę lat temu. Może się wysłużyła, to znaczy ten lewy przycisk. Podejrzewam, że za często używam tego przycisku i się wyrobił. A mam taką fajną malutką myszkę firmy manta. Żałuję, że się psuje. Oczywiście stać mnie na nową myszkę, bo one chyba nie są jakieś straszne drogie. A właśnie jaką myszkę proponujecie, jakiej firmy? I proszę o przeniesienie tematu, bo on chyba nie tu powinien być. Podłącze następnym razem inną myszkę i sprawdzę.Natenczas nie przejmuj się, można się pomylić.

Odnośnik do komentarza

Kabelek sprawdzony, jest wetknięty jak trzeba, dociskałam Go specjalnie i przykro mi zdolności manualnych brak.Zadam jednak jeszcze jedno z serii "mądrych" pytań, szczególnie do Pana Tyrola, bo miał ten sam jak by problem, czy przycisk może się wysłużyć? I ponawiam pytanie, jaką myszkę polecacie przewodową i jakiej firmy? Miałam raz myszkę bezprzewodową, ale coś słabo mi działała, nie umiałam się nią posługiwać!Właśnie też się noszę z zamiarem kupienia nowej.

Odnośnik do komentarza

czy przycisk może się wysłużyć?

Tak. Jest to przycisk najczęściej używany i pamietaj, że zawsze skóra człowieka wydziela pewne substancje lotne.

Tam jest microswitch. I ze względu na swoją konstrukcję mechaniczną ma również otwór. On nie jest hermetyczny.

Prawdopodobnie dotarło tam już sporo tłuszczu i ten dyngsior powoduje dwuklik bo skleja styki. Czyszczenie, płukanie w C2H5OH jest działaniem na krótką metę.

Radzę zdecydowanie wymianę na nową.

Odnośnik do komentarza

Przewodowa. Jak wszystkie z kategorii Wired Mouse. Bezprzewodowe znajdziesz w kategorii Wireless Mouse. Nie jestem pewien, ale podobnego typu myszki mają często na opakowaniu słowo Office. Swego czasu bardzo dobre recenzje zebrała myszka A4 Tech Office 8K (SWOP-80).

http://www.a4tech.com/product.asp?cid=1&scid=8&id=135

Ewentualnie rozejrzyj się za czymś z Logitech. Zawsze mi to polecali, ale ostatecznie wybierałem A4Tech. :)

Odnośnik do komentarza

No więc mam taki malusi problem i nie wiem jak Go ugryźć. Chyba wysłużyła mi się myszka a dokładnie lewy przycisk myszy. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że mam problem z lewym przyciskiem myszy, a więc tym co służy do przesuwania ikonek, trzeba kilka razy na daną ikonkę najechać i przytrzymać, aby chciała się ruszyć, głównie jak kliknę, to się program mi otwiera, a ja chcę Go przesunąć. Z przesuwaniem kart w grze karcianej, co przesuwa się karty lewym przyciskiem, coraz częściej muszę używać prawego przycisku myszy. Ciężko jest ruszyć tym lewym przyciskiem, jak nie muszę przesuwać, to myszka działa normalnie. Dodatkowo widzę, że jak chcę na przykład skopiować jakiś tekst i próbuję Go zaznaczyć lewym przyciskiem, to on albo mi tekst przenosi, albo zaznacza całość, a nie jak chcę kawałek. Dodam, że w menadżerze urządzeń, nie mam niczego z wykrzyknikiem i mam komunikat, że to urządzenie działa poprawnie, a jednak nie działa. Czy jakoś można to poprawić, bo z lekka to jest wkurzające,że trzeba się naprawdę namęczyć z tym przesuwaniem, bo na kilka prób jedna udana, reszta nie. Czy trzeba kupić nową myszkę? Jeśli w złym dziale proszę o przeniesienie. Dopiero się zalogowałam, więc mogę popełniać błędy.

 

Można rozkręcić jeszcze całkowicie mysz, aby sprawdzić czy czasem nie nagromadził się burd przy lewym przycisku. w takim przypadku wacik i 5 min roboty może załatwić sprawę...

Odnośnik do komentarza

Jak masz zdolności manualne, to ją rozbierz i użyj preparatu typu "kontakt" takie coś w aerozolu, przywraca/poprawia przepływ prądu, stosowany często do "trzeszczących" potencjometrów. Lub zanieś ją do elektronika, rozkręci ją "psiknie" :) raz i jeśli żaden kabelek nie jest urwany to powinno pomóc.

Panie marekW prosze mnie uświadomić i wskazać myszki z potencjometrem. ponadto psikanie jakimś aerozolem odśniedzającym styki do myszki optycznej może uszkodzić optykę - nie polecam.

 

Tak. Jest to przycisk najczęściej używany i pamietaj, że zawsze skóra człowieka wydziela pewne substancje lotne.

Tam jest microswitch. I ze względu na swoją konstrukcję mechaniczną ma również otwór. On nie jest hermetyczny.

Prawdopodobnie dotarło tam już sporo tłuszczu i ten dyngsior powoduje dwuklik bo skleja styki. Czyszczenie, płukanie w C2H5OH jest działaniem na krótką metę.

Radzę zdecydowanie wymianę na nową.

Tu się zgodzę może faktycznie zostać uszkodzony przełącznik - mozna go rozebrać oczyścić ale szkoda zachodu i czasy - kiedyś mnie takie coś bawiło ale łatwo uszkodzić plastykowe złącza obudowy - dla zabawy można spróbować.

Ja miałem tez bardzo podobny przypadek z myszką. Problem tkwił w wewnętrznym przetarciu się kabelka w przewodzie podłączonym do myszki - uciąłem kabel na odpowiedniej odległości i przylutowałem kabelki w odpowiednie miejsca do płytki w myszce. Ale też szkoda zachodu a mozna sobie uszkodzić przy okazji złącze PS/2 lub USB jeżeli nieprawidłowo się polutuje zasilanie.

Zgadzam się, a jakiej firny myszkę państwo polecacie? Proszę o opinie.

Z A4Tech są dobre i tanie ale wadą jest w niektórych modelach że wyciera się farba z obudowy i wygląda to nieestetycznie. Ponadto odradzam z A4Tech G-Laser ostatni mój nabytek niestety kursor na złej podstawce lata jak oszalały - jest to pseudo-technologia laserowa. Jeżeli z A4Tech to najzwyklejsze optyczne z 800dpi

W pracy używam takiego LOGITECHA http://www.proline.pl/sklep.php?p=LOG+910-000199 i nie narzekam

Odnośnie do produktów MANTA i MEDIATECH nie mam osobiście zaufania.

Odnośnik do komentarza

Panie marekW prosze mnie uświadomić i wskazać myszki z potencjometrem. ponadto psikanie jakimś aerozolem odśniedzającym styki do myszki optycznej może uszkodzić optykę - nie polecam.

 

Już cię uświadamiam, skoro wymagasz uświadomienia, każda myszka ma coś takiego jak mikro styki i o regeneracji tego pisałem, mam nadzieję że teraz rozumiesz? Preparatem pod nazwą KONTAKT (w aerozolu) "uzdrowiłem" już niejedną myszkę, które też miały problemy z niedziałającym przyciskiem, niektóre działają do dziś po paru latach od regeneracji, nie zrobiło im to różnicy że ów preparat przeznaczony jest de facto do potencjometrów ale działają doskonale mimo to. :P

To tyle w kwestii wytłumaczenia co, jak, dlaczego? A druga sprawa zacznij podejmować tematy i polemikę merytorycznie, a skończ z celowaniem we mnie, potrafię nie pozostawać dłużnikiem, jeśli byłeś userem (tfu, se) to powinieneś to zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...