Skocz do zawartości

Problem z wykryciem dysku przez instalator Windows 7.


dragolice

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Laptop to Fujitsu Siemens Amilo Xi 2528, zawiera 2 dyski WD2500BEVS-2.

 

1. Na początku próbowałem zainstalować Windows 7 Ultimate x64 bez trybu RAID

Odpalam instalator Windows, akceptuję warunki i w momencie wybierania partycji na postawienie systemu pokazała się informacja o braku dysku. Obrazek 0. Pomyślałem, że to z powodu braku sterownika, ale pobierałem różne i nic z tego nie wynikało.

 

2. Wszedłem do menu RAID tabulatorem i spróbowałem utworzyć macierz. Block ustawiłem na 64 kb i wykorzystałem całe dostępne miejsce 500 GB (2 dyski po 250 GB) Obrazek 1. Odpalam instalator akceptuję umowę i znowu brak dysku. Pobrałem sterownik stąd:

http://support.ts.fujitsu.com/Download/ShowDescription.asp?SoftwareGUID=41DA25B1-B401-4E42-BBE8-D5B5F061C85E&OSID=DD13C337-8EFF-4CFB-A589-72971D7BCBCE&Status=True&Component=JMicron
 i jest progres. Utworzyło partycje o rozmiarze 100 mb, dodałem partycję na system 100 GB, ale kiedy klikam formatuj pokazuje się błąd 0x80042428 i na tym etapie moja instalacja się kończy. Wydaje mi się, że problem jest w samym sterowniku, ale nie mam pojęcia jaki dobrać żeby to wszystko działało.

 

Fotki z BIOS: Info, Main, IDE Primary/Master, Sata Port 1, Advanced, Security, Power, Boot, Boot Device Priority.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bardzo dziwne zjawisko. Dobre 10 razy próbowałem wybierać ten właśnie sterownik i przed chwilą zaskoczyło. Jestem w trakcie instalowania Windows, ciekawe co z tego będzie.

 

Niestety BSOD. Zabootowałem z płyty OTLPE i bez problemu dyski wykryła. Folderu minidump nie znalazłem. W awaryjny wejść nie mogę bo wyskakuje komunikat: "Instalacje nie może być dokończona w tym trybie." Nie mam pomysłu.

Nagrałem film z niebieskim ekranem ponieważ bardzo szybko znikał i jest tam podane REGISTRY_ERROR

 

Wszedłem raz jeszcze w tryb awaryjny i przy listowaniu sterowników zatrzymuje się na disk.sys i wyskakuje BSOD.

Wszedłem w tryb normalny i działa. System kończy instalację. Co może być powodem takiego czegoś? Dodam jeszcze że bateria była niesprawna (laptop na niej chodził ok 2 minuty), a SMARTy obu dysków w porządku.

 

Screen z HWInfo: Obrazek 2.

 

Proszę o zamknięcie, laptopa oddałem koleżance. Problem chyba ustąpił samoczynnie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez dragolice
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...