Skocz do zawartości

Częste bluescreeny podczas korzystania z internetu i ponownym starcie systemu


chocoboco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeden z moich znajomych ma w ostatnim czasie spore problemy z komputerem. Regularnie po uruchomieniu systemu i dowolnej przeglądarki internetowej po około 10-15 minutach działania dochodzi do bluescreena, a co za tym idzie do resetu i ponownego uruchomienia komputera. Na początku problem ten nie był tak uciążliwy, bo po restarcie i ponownym uruchomieniu, wszystko działało dobrze. W ostatnim czasie problem się nasilił i po wyskoczeniu BSOD oraz ponownym uruchomieniu wyskakują kolejne BSOD, nie dochodzi do załadowania pulpitu. Również w trybie awaryjnym nie dochodzi do załadowania pulpitu.

 

Proces jest zapętlony i nic nie da się zrobić, dopiero po całkowitym wyłączeniu komputera i uruchomieniu go ponownie po ok. półgodzinnej przerwie wszystko działa. Najczęściej pojawia się BSOD związany z kernel_mode_exception_not_handled, znajomy wspomniał, że na października ten BSOD częstu mu się pojawiał, ale po aktualizacji sterownika karty graficznej miał przez około tydzień spokój. Była sprawdzana również pamięć przez program MEMTEST, ale żadne błędy nie zostały wykryte. W dniu wczorajszym został użyty combofix, przez 3-4 godziny wszystko działało dobrze, natomiast dziś problemy znowu się powtórzyły. 

 

W załącznikach przekazuję logi z FRST, Combofixa, BluescreenView (plik bs), Spybota oraz CrystalDiskInfo.

 

Pozdrawiam

FRST.txt

logcombo.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

bs.txt

post-16586-0-68550000-1446988417_thumb.jpg

Spybot.151108-1351.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W podobnej sytuacji resety ustąpiły po tym jak wyłączyłem ochronę www w Avaście. System mam raczej sprawny i zadbany, co 2 miesiące odtwarzam go z kopii, uaktualniam to co wydaje się bezpieczne i konieczne i tworzę nową kopię. Resety zaczęły się parę miesięcy temu, w międzyczasie aktualizowałem przeglądarkę, jej wtyczki, roszerzenia, Avasta i składniki office (korzystam z PowerPoin Viewer). Mam wrażenie, że sposób działania Avasta nie jest kompatybilny z przeglądarkami. U mnie Firefox i IE oraz dla testu krótko Opera (w niej korzystałem z HTML5 zamiast z Flashplayera).

 

Nie znam innych dobrych darmowych antywirusów z podobnym zakresem zabezpieczeń jak Avast, a chętnie bym spróbował, bo z wyłączoną ochroną www nie czuję się bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza

w międzyczasie aktualizowałem przeglądarkę, jej wtyczki, roszerzenia, Avasta i składniki office (korzystam z PowerPoin Viewer). Mam wrażenie, że sposób działania Avasta nie jest kompatybilny z przeglądarkami. U mnie Firefox i IE oraz dla testu krótko Opera (w niej korzystałem z HTML5 zamiast z Flashplayera).

 

spojrz na bład który generuje avast

 

 

Dump File : Mini110715-01.dmp

Crash Time : 2015-11-07 18:33:40

Bug Check String : KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Bug Check Code : 0x1000008e

Parameter 1 : 0xc0000005

Parameter 2 : 0xb3e1c301

Parameter 3 : 0xb2f689a0

Parameter 4 : 0x00000000

Caused By Driver : aswSnx.sys

Caused By Address : aswSnx.sys+34301

File Description : avast! Virtualization Driver

Product Name : Avast Antivirus

Company : AVAST Software

File Version : 10.3.2225.1189

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam temat, komputer ten sam czyli Intel Core 2 Duo 2,2 GHz, 2 GB RAM DDR2, GeForce GT 630, płyta główna Gigabyte 965P-S3 na chipsecie Intela, Windows XP SP3, jako antywirus jest zainstalowany Comodo Internet Security Premium, problem trochę podobny.

 

Obecny problem:

W połowie kwietnia był robiony format, aktualizacje automatyczne systemu są na bieżąco instalowane, przez pewien czas był spokój, po majówce się zaczęło. Regularnie, prawie codziennie przy pierwszym uruchomieniu w danym dniu komputera, po około 5-10 minutach korzystania z przeglądarki pojawia się bluescreen. Jest to zawsze ten sam bluescreen tzn. 0x1000008e czyli KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED , który jest powodowany przez win32k.sys oraz ntoskrnl.exe. Po bluescreenie jak komputer ponownie się uruchomi można bez żadnych problemów pracować, sytuacja powtarza się w kolejnych dniach.

 

W załącznikach dodaję pliki z FRST

 

Proszę o pomoc, z góry dziękuje za wszelkie sugestie oraz pomoc w rozwiązaniu problemu

 

Pozdrawiam

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...