Skocz do zawartości

Nagła awaria systemu po próbie aktualizacji Kaspersky Internet Security...


Rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Windows 7, dwa dyski (jeden SSD z systemem, drugi dodatkowy bez systemu)

Próbowałem zaktualizować Kaspersky Internet Security 2015 do najnowszej wersji 2016. Nagle znikły mi ikony z pulpitu - zostały jakieś 3-4 ikonki. KIS wywalił jakiś błąd.

Tryb awaryjny nie działa - nie można wejść.

Wyskakuje jakiś błąd 0xc000000f bez dodatkowego info. 

Komputer prosił o płytę win7 - włożyłem płytę, chciałem by naprawił system - ale wyskakuje błąd - nie można naprawić.

Po kliknięciu w jakąś opcję 1 - narzędzie do naprawy..., nie widać systemu w okienku, po kliknięciu załaduj sterowniki pojawił się podgląd na dyski - i tak jakby zamieniło literki dysków, C był jako E... pierwszy raz widziałem coś takiego.

Sprawdzałem czy widać dysk w biosie - niby widać. Po którymś z kolei włożeniu płyty win7 - wyskoczył komunikat że "ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgodna z wersją systemu WINDOWS, który próbujesz naprawić.

Spróbuj użyć dysku odzyskiwania, który jest zgodny z tą wersją systemu" (edit: ta opcja raz działa raz nie działa)

 

Nie wiem co mam dalej jeszcze robić. Chciałbym uniknąć reinstalacji, by nie utracić części bieżących danych... Proszę o informacje. 

 

EDIT: uruchomiło mi się znowu okienko - opcje odzyskiwania systemu, jak wybieram pierwszą opcję 1 (użyj narzędzi odzyskiwania, które mogą pomóc rozwiązać problem... Jeśli ten system operacyjny nie znajduje się na liście kliknij przycisk załaduj sterowniki a następnie zainstaluj sterowniki używanych dysków. Klikam i widzę Dysk C ( który powinien być dyskiem D) Dysk D ( zastrzeżone przez system ) dysk E (który powinien być dyskiem C) i  dysk BOOT (X) 

Ale nie wiem co mam wybrać i skąd.... 

 

EDIT2: W opcjach odzyskiwania systemu udało się uruchomić wiersz poleceń - wpisałem:

bootrec /fixmbr  - bez efektów

bootrec /fixboot - nie można odnaleźć elementu

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbowałem, nie działają dwie pierwsze opcje:

1 - Narzędzie do naprawy - można wybrać tylko opcje załaduj sterowniki, jest możliwość wyboru dysków

2 - Przywracanie systemu - nie działa

3 - Odzyskiwanie obrazu - lipa, nie ma obrazu

4 - Diagnostyka pamięci - nie używałem

5 - Wiersz poleceń - działa

 

EDIT: komenda: Sfc /scannow - nie działa z wiersza poleceń.

EDIT2: Dodatkowo próbowałem jakimś narzędziem do naprawy systemu windows, z bootowalnego pendrive, ale narzędzie się w ogóle nie ładuje... nie widzi jakiegoś pliku BOOT - pomimo ze ten plik był na pendrive :(

Odnośnik do komentarza

EDIT: uruchomiło mi się znowu okienko - opcje odzyskiwania systemu, jak wybieram pierwszą opcję 1 (użyj narzędzi odzyskiwania, które mogą pomóc rozwiązać problem... Jeśli ten system operacyjny nie znajduje się na liście kliknij przycisk załaduj sterowniki a następnie zainstaluj sterowniki używanych dysków. Klikam i widzę Dysk C ( który powinien być dyskiem D) Dysk D ( zastrzeżone przez system ) dysk E (który powinien być dyskiem C) i dysk BOOT (X)

 

Ale nie wiem co mam wybrać i skąd....

 

Inne liternictwo dysków spod RE jest normalne. Partycja "Zastrzeżene przez system" (z plikami startowymi) jest ukryta spod Windows, ale spod RE jest widoczna i wpływa na "przesunięcie" liternictwa dysku z Windows na dalszą pozycję. Dysk X to wirtualnie zmapowana zawartość płyty z której startujesz do RE.

 

Wybierz dysk, który należy do systemu, i zrób log FRST spod RE.

Odnośnik do komentarza

Stał się chyba cud - odpaliłem kolejny raz kompa, płyta win7 siedzi, załadowało się z płyty, i tym razem w okienku opcje odzyskiwania systemu - jest zaznaczona górna opcja - użyj narządzi odzyskiwania - i tym razem w okienku poniżej widać windows 7 - dysk lokalny E (zamiast C )

 

Proszę o dalsze instrukcje, dać dalej? czy załaduj sterownik? czy coś innego? Nie chcę popsuć :) Możliwe, że następnym razem już się tak nie odpali... Poprzednio nie było widać windowsa w oknie, okno było puste...

 

EDIT: Pendrive z FRST czeka w pogotowiu.

Odnośnik do komentarza

Rucek, nie skupiaj się na tych literach dysków, w RE mapowanie jest inne i może się zmieniać, a FRST i tak to zmieni jeszcze raz remapując tymczasowo, by dysk z Windows był pod C.

 

Masz tylko podświetlić wybraną wykrytą instancję systemu pasującą do Windows który masz na myśli, by wejść do opcji odzyskiwania, a tam Wiersz polecenia i uruchamiasz FRST.

Odnośnik do komentarza

Wpuściło mnie do systemu ale:

wyskoczył błąd: MESSAGE: 10:35:41: [0:00:15.881] WARNING: ASSERT: ..\..\src\msw\dde.cpp:%i ( zamknąć ten komunikat?)

 

Dużo rzeczy znikło z pulpitu - zostały same skróty...

 

Dołączam logi i czekam na kolejne info

Póki co nie robię GMERA - boję się, że komp się zrestartuje.

 

EDIT: wyskoczył komunikat, że mogę być ofiarą fałszowania oprogramowania... i że ta kopia windows nie jest oryginalna...

EDIT2: wygląda na to ze mam dostęp do 2 punktów przywracania systemu

Odnośnik do komentarza

Z raportów nic nie wynika, a w systemie nadal jest poprzednia wersja KIS 2015. W tej sytuacji zostaje uruchomienie Przywracania systemu do daty sprzed preóby aktualizacji Kasperskiego. Log FRST potwierdza, że są dwa punkty dostępne:

 

==================== Punkty Przywracania systemu =========================

 

15-10-2015 02:12:50 Zaplanowany punkt kontrolny

22-10-2015 03:29:29 Zaplanowany punkt kontrolny

Odnośnik do komentarza

22-10-2015 03:29:29 Zaplanowany punkt kontrolny - lipa, nie podziałało, po restarcie wyskoczył komunikat ze punkt przywracania uszkodzony.

Dałem by cofnął zmiany i chciałem użyć tego drugiego, z 15.10. ale już się nie da. Nie cofa. Nadal wyskakuje błąd WARRNING ASSERT.

Nie widać już ani tego z 22 ani tego z 15 - czyli zostaje reinstal?

Odnośnik do komentarza

- Lipa... - 3 razy wyskoczylo:

"ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgodna z wersją systemu WINDOWS, który próbujesz naprawić. Spróbuj użyć dysku odzyskiwania, który jest zgodny z tą wersją systemu"

 

- Robię reinstal systemu...

 

- I tu  kolejny problem...

BŁĄD: Nie można zainstalować systemu na tym dysku, wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI  system windows można zainstalować tylko na dyskach GPT.

- Ani na dysku SSD, ani na drugim normalnym nie chce się zainstalować, pokazuje 3 partycje w oknie ale nie podświetla się przycisk DALEJ.

- Jakby tego było mało dopiero za 3 restartem chwyciło myszkę i klawiaturę, bo nie wykrywało.

 

EDIT:

ROZWIĄZANIE:

Zadzwoniłem do sklepu, w którym kupowałem kompa. Połączyli mnie z serwisem. Trafiłem na zajebiście ogarniętą osobę. 

Po ok 30min sprawa została załatwiona przez telefon. 

Pan z serwisu, powiedział, że już się spotkał z takim przypadkiem - Kaspersky bardzo mocno ingeruje w MBR.

Przy instalacji nowej wersji KIS poszło najwidoczniej coś nie tak, i z racji tego, że KIS mocno ingeruje w MBR to wszystko się wykrzaczyło.

Kazał odłączyć drugi dysk, zostawić tylko ten SSD na system.

Sprawdzić czy jest nowsza wersja biosu - była nowsza - zaktualizować bios: ściągnąć nową wersję, rozpakować, wrzucić pendrive FAT32, podpiąć pod USB 2.0, (przed updatem był problem z wykrywaniem klawiatury i myszy, po update już nie)

Włożyć płytę windows.

Instalacja windows -> Zaawansowane. W oknie były dwie partycje (100MB i reszta dysku SSD) - kliknąć na pierwsza -> zaawansowane opcje -> USUŃ, kliknąć na drugą partycję -> i też USUŃ.

Po tym działaniu powstała jedna partycja. Guzik DALEJ uaktywnił się - i wtedy dopiero nastąpiła standardowa instalacja windowsa...

 

Dziękuję Picasso za poświęcony czas.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...