Skocz do zawartości

Wymiana procesora, karty graficznej


Madzialena

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam zmienić coś w tym leciwym kompie, bo już mi żadna gra nie chce ruszyć, a system też czasem działa jakby chciał a nie mógł. Na pierwszy ogień poszła wymiana ramu z 1gb na 2gb (maksymalna ilość) teraz pora na resztę. I tu się zaczynają schody, bo niby jakieś pojęcie o tym mam, ale wolę się spytać niż potem żałować wydanej kasy.

Obecna specyfikacja:

Intel Celeron D 3.20GHz 1 rdzeń

Nvidia GeForce 7100GS 128Mb

2GB ram DDR 2 333MHz Samsung M3 78T2953EZ3-CE6
Model płyty głównej: http://pl.msi.com/product/mb/P4M900M2L.html#hero-specification

Na oku mam 2 procesory: Intel core2duo e6600 i e6700, ale jak da się upchnąć tam coś lepszego to fajnie (podobno da się jakoś serwerowy podpiąć ale dużo roboty jest).

Co do karty graficznej to moja wiedza kończy się na tym, że (podobno) Radeon żre więcej prądu niż Nvidia + zawartość podręcznika do przedmiotu zwanego montażem i eksploatacją PC ;_; Cena tak do 150zł, miło gdyby miała 1GB ale 512mb też może być.

A i jak to jest z tym zasilaczem, jeśli mnie pamięć nie myli ma 500W. Chodzi o to, że po zsumowaniu tych wszystkich W z podzespołów liczba mam nie przekroczyć tych 500W?

W załączniku log z HWiNFO32.

MADPC.TXT

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tym zasilaczem to może być problem, bo firma jest niemal do nie zidentyfikowania i z tym 500w też się przeliczyłam.W załączniku masz zdjęcie tej naklejki. Co do funduszy to ok. 300zł (jak coś trochę ponad to nie szkodzi, bo i tak na raz tego nie kupię). Ten PC ma 8lat więc wiadome, że nie poszaleję z rozbudową, ale jakieś monstrum mi też potrzebne nie jest ;)

Odnośnik do komentarza

Otwórz obudowe i sprawdź jaka jest rewizja płyty głownej. Pod nazwą płyty powinien być mały nadruk o treści

Rev. numer

Na oku mam 2 procesory: Intel core2duo e6600 i e6700

 

Procesry, które chcesz kupić wymagaja rewizji B0. Nie znam tego zasilacza. Przypuszczam, że to budzetowy produkt.

 

Ja bym nie iwestował w wymiane karty graficznej. Kupiłbym procesor i dobry zasilacz. Zasilacz mozna wykorzystać na nowej konfiguracji. Reszte sprzedać, dołozyc i wejść na Intel I3

 

 

Odnośnik do komentarza

Luz, każdy się czasem myli ;). Mam na oku jeszcze kartę:Asus Radeon HD5450 albo Asus GeForce GT210 (w miarę sensowna cena i chyba dobre parametry). Z tą kartą to chodzi o to, że ta moja Nvidia ledwie ciągnie jak zaczynam się bawić graficznymi programami które potrzebują ciut większej mocy. Tylko czy zasilacz mi te nowości wytrzyma.

Odnośnik do komentarza

Może ;) Chodziło tu konkretnie o aplikacje "Polarr 3", gdzie po uruchomieniu na wejściu pada sterownik ekranu, a po próbie załadowania zdjęcia wyświetlała:"The maximum size reported by your GPU is 0x0". GIMP, PS i reszta funkcjonuje w miarę płynnie. Chodzi mi o te nieco nowsze gry (jeżeli tytuły z lat 2008-2010 można tak nazwać), po prostu moja obecna kart chyba na nich polegnie.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę aby wymiana karty graficznej znacząco wpłynęla na korzystanie z programów graficznych i gier. Podstawa to zmiana procesora > koszt jakieś 50 zł.

Poniewaz płyta moze obsłuzyc max. 2gb ram efekt bedzie mizerny.

 

Co do funduszy to ok. 300zł (jak coś trochę ponad to nie szkodzi, bo i tak na raz tego nie kupię).

 

 

Bez uzbierania 1000zł wielkiej rewolucji nie bedzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...