Skocz do zawartości

Jak powstrzymać instalację z Win 7 do Win 10?


asg

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pomogło odinstalowanie aktualizacji KB3035583 (co nie dziwi bo to tylko od powiadomień - z tego co wiem)

Ale jak powstrzymać uparcie powracającą próbę uaktualnienia. W oknie programu jest jedynie do wyboru "zaplanuj na później" i "rozpocznij .."

Co odinstaluję pobrane aktualizacje, wstaje jeszcze Win7 (znów je pobierając?) i wymaga ponownego uruchomienia. Jak się z tego wyplątać?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyłącz w opcjach Windows Update automatyczne pobieranie i instalację aktualizacji (ustaw sobie Wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi wybrać czy je pobierać i instalować. Odinstaluj w/w aktualizację, restart systemu, wchodzisz ponownie w Windows Update, dajesz wyszukaj aktualizacje, musisz znaleźć znów w/w aktualizację na liście, klikasz na nią prawym klawiszem myszki i dajesz Ukryj aktualizację. Ten sposób zadziałał u mnie choć przez ostatnich kilka dni dochodzą mnie słuchy, że M$ zaczął "wciskać" tę aktualizację przez inne "łatki". Ile w tym prawdy, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za próbę pomocy.

Niestety, na moim komputerze proces instalacji już się rozpoczął. Odinstalowanie i zablokowanie aktualizacji nic nie dało.

Pomogłoby przerwanie i wyczyszczenie procesów instalacyjnych, ale ja nie umiem ich znaleźć.

-------------------

Uwaga:

Ostrzegam w tej sytuacji przed próbą uruchomienia w trybie awaryjnym. U mnie wystąpił błąd w pliku rozruchowym. Bez formatu partycji rozruchowej system nie był w stanie niczego naprawić. Nie zadziałał bootrec/fixmbr, fixboot ..

Po formacie partycji rozruchowej system powrócił z punktu przywracania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...