Skocz do zawartości

Win32/Brontok


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mam takiego małego netbooka mojego znajomego mechanika. Jak go nie zrobię, ;), to nie ustawi mi gazu przed zimą.

Oczywiście znajomy grzebał Combofix'em, więc będą jakiś pozostałości.

Ja ze swojej strony zapuściłem tylko Hitmana, który znalazł Win32/Brontok. Aktywnego, bo zaraza przenosiła się na pendrivy.

 

Proszę o pomoc,

Robert

HitmanPro_20151013_1121.txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

gmer.txt.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi nie wskazują, by obecnie Brontok był czynny. Pozostały po nim tylko odpadki (zmodyfikowany plik HOSTS i drobne pliczki). Działania do przeprowadzenia:

 

1. Odinstaluj stare wersje Adobe Flash Player 18 NPAPI, Adobe Reader X (10.1.0) - Polish oraz zdewastowane przez Hitmana adware WxDownload Expansion, wxDownload Fast 0.6.0. Być może będzie problem z poprawną deinstalacją.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKU\S-1-5-21-861567501-1957994488-299502267-1003\...\Policies\system: [DisableCMD] 0
HKLM\...\Run: [KernelFaultCheck] => %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
HKU\S-1-5-21-861567501-1957994488-299502267-1003\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
HKU\S-1-5-21-861567501-1957994488-299502267-1003\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = hxxp://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
BHO: wxDownload Class -> {51CFC9BF-3A3E-E77B-A55D-BFB4758AFAE5} -> C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\wxDownload\50c0a1d27cc2c.ocx => Brak pliku
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [aemkkakmfeejnnaebhpckhhgamnpklie] - C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\wxDownload\aemkkakmfeejnnaebhpckhhgamnpklie.crx 
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}] - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
BootExecute: autocheck autochk * bootdelete
S3 catchme; \??\C:\DOCUME~1\User\USTAWI~1\Temp\catchme.sys [X]
S0 mv91xx; Brak ImagePath
AlternateDataStreams: C:\WINDOWS:ecde8b8c58b22
AlternateDataStreams: C:\WINDOWS\system32:1464242f5a
AlternateDataStreams: C:\Program Files\AcGasSynchro II:60609da9
AlternateDataStreams: C:\Program Files\Common Files:51059ffaeb890
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users:3cd880a87a8
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\User:570f7ef5
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data:fe93a19e34e9a
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\ntuser.dat:alt
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit:$SS_DESCRIPTOR_SBXNV9VVGV1BFLB4RPBKJ28JLXSKY6P1F5DVJNPFSVF7VB4VP4GV
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit:$SS_DESCRIPTOR_SBXNV9VVGV1BFPB4R02XVDWJT0RBYTH406X6JTXFSVF7JBCVPJGF
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit:$SS_DESCRIPTOR_SBXNV9VVGV1BFR8YKX4X4MVYKVPTHK04FBRB3TGFSVF7VBCVPJGF
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\wxDownload
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Kosong.Bron.Tok.txt
C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\ListHost12.txt
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Hosts:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Wyczyść Firefox:

  • Odłącz synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Menu Historia > Wyczyść historię przeglądania
4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.
Odnośnik do komentarza

Logi nie wskazują, by obecnie Brontok był czynny. Pozostały po nim tylko odpadki (zmodyfikowany plik HOSTS i drobne pliczki).

 

Obecnie nie. Hitman go usunął, ale zdążyło mi dziadostwo zarazić pena, na którym podpiąłem Hitmana.

 

 

Zalecenia wykonane. Był problem z jednym z którychś adwarów, bo brakowało modułu (ale z listy deinstalacji się usunął).

Co w zamian Adobe Readera? (nie uśmiecha mnie się instalowanie Adobe Readera DC, nie przepadam za chmurami).

 

Edit: Na dysku jest katalog, po Combofixie, którego nie mogę usunąć (C:\Qooboox)

Fixlog.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Na dysku jest katalog, po Combofixie, którego nie mogę usunąć (C:\Qooboox)

Katalog Qoobox jest ograniczony przez uprawnienia (Wszyscy = Odmów). Można ręcznie to zmodyfikować, by umożliwośc odblokowanie katalogu, ale zajmie się nim poniższy Fix FRST.

 

Co w zamian Adobe Readera? (nie uśmiecha mnie się instalowanie Adobe Readera DC, nie przepadam za chmurami).

Adobe Reader DC nie jest przeznaczony dla systemu XP. Obsługiwane systemy to Windows 7 i nowsze. Dla XP zostaje tylko stara wersja Adobe Reader XI. Alternatywnie można korzystać z minitury Sumatra PDF. Foxit Reader przestał być lekki i upodobnił się do Adobe Reader, a stosowanie starych wersji naraża na luki.

 

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S3 Ser2pl; system32\DRIVERS\ser2pl.sys [X]
RemoveDirectory: C:\Documents and Settings\User\Pulpit\Stare dane programu Firefox
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\FRST-OlderVersion
RemoveDirectory: C:\Qoobox
CMD: del /q C:\tuffjr6s.exe
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Pokaż wynikowy fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...