Skocz do zawartości

Modem 3G Huawei E173 jako odbiornik WI-FI?


nocek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Niedawno wprowadziłem się do akademika i mam problem z odbiorem internetu który tutaj posiadamy, mianowicie na każdym piętrze jest jeden nadajnik, który wisi na środku korytarza, ze względu na to że mieszkam na końcu korytarza odbieram jedynie sygnał na korytarzu, lecz nie w pokoju. Zastanowałem się jak roziązać ten problem, i wpadłem na pomysł kupienia kabla 10m aktywnego usb, aby na końcu kabla który wystaje na korytarz podłączyć odbiornik wi-fi. Znajomy pożyczył mi 

TP-Link TL-WN722N jest to bezprzewodowa karta sieciowa USB, jak ją podłączam wszystko śmiga jak trzeba, niestety sam posiadam jedynie modem HUAWEI E173, i teraz moje pytanie, czy da się go tak skonfigurować aby odbierał sygnał nadajnika który mam na korytarzu? Zastanawiam się czy wogóle modem ten posiada taką funkcę, nie znam się na tym za bardzo. Proszę o informację osobę która bardziej kojarzy funkcjonowanie połączeń sieciowych, internetowych. Z góry dziękuję i pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma takiej możliwości!

Modem HUAWEI E173, choć na pierwszy rzut oka wydawać się może podobny do TL-WN722N, to jednak są to dwa zupełnie różne urządzenia. HUAWEI pracuje z innym standardzie (GSM) i co za tym idzie na innych częstotliwościach niż wi-fi. Tak więc wygląda na to, że będziesz musiał zainwestować te 4 dyszki na TP-Linka.

Odnośnik do komentarza

rozumiem, a więc zainwestuję w coś takiego: link mam nadzieję ze wystarczy, od kabla który jest przy moich drzwiach na korytarz, jest jakieś 10-15 metrów do nadajnika, kiedy siedzę z laptopem przy drzwiach na korytarzu, odbieram bez problemu, myślisz gajowy że ta karta da sobie radę? Tp-link który pożyczyłem jest nieco droższy, nie wiem czy warto kupować, skoro potrzebuję tylko na rok użytkowania. Dodam jedynie że nie potrzebuje szybkiego internetu, chodzi mi jedynie o przeglądanie stron, czasami jakiś drobny download nic więcej. Dzięki gajowy za informację :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...