Skocz do zawartości

Lekkie anomalie podczas działania komputera


119383

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio zaobserwowałem lekkie anomalie podczas działania komputera. Są to:

 

1) Losowe wywalanie się przeglądarki internetowej Firefox - z akceleracją sprzętową w ogóle nie chce się włączyć i daje mi jedynie możliwość wysłania raportu o błędach po starcie.

2) Problemy z czcionką Arial - od czasu do czasu zmienia symbole matematyczne znajdujące się w tekście (koniunkcja, alternatywa, "podłoga", alternatywa wykluczająca) na "krzaki" (w tym wypadku kwadraty) lub jakieś dziwaczne "v" w innej czcionce w Libre Office i konieczny jest restart, aby wszystko wróciło do normy.

 

Ponieważ ostatnio przeglądałem pliki z imgur, a znalazłem w internecie taki http://niebezpiecznik.pl/post/ogladales-obrazki-z-imgur-mozesz-miec-duzy-problem/ artykuł , stwierdziłem, że dobry skan może by mi się przydał. 

 

Widać coś w tych logach? Chciałem też zapytać o luki, jakie potencjalnie mogłyby zostać przez kogoś wykorzystane i jak je załatać.

gmer.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Brak oznak infekcji i bardzo wątpliwe, by to był ten obszar ingerencji.

 

1. Jeśli chodzi o Firefox i akcelerację sprzętową, to problemem są prawdopodobnie sterowniki graficzne nVidia. Twoje są bardzo stare - daty w logu sugerują rok 2011. Aczkolwiek nie jest pewne czy aktualizacja cokolwiek rozwiąże.

 

NVIDIA Sterownik graficzny 267.54 (HKLM\...\{B2FE1952-0186-46C3-BAEC-A80AA35AC5B8}_Display.Driver) (Version: 267.54 - NVIDIA Corporation)

 

2. W Dzienniku zdarzeń rzuca się wielokrotnie nagrany błąd sugerujący uszkodzenia rejestru konta użytkownika:

 

Dziennik Aplikacja:

==================

Error: (10/03/2015 04:04:58 PM) (Source: Microsoft-Windows-User Profiles Service) (EventID: 1542) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: System Windows nie może załadować pliku rejestru klas.

SZCZEGÓŁY — Nieokreślony błąd.

 

Proponuję dla testu założyć nowe konto użytkownika, zalogować się na nie i sprawdzić czy tam występują określone problemy.

 

 

 

PS. Skoro o "lukach" było zagajane, to trzeba się pozbyć tych dziurawców z systemu: Adobe AIR, Java 7 Update 17 (64-bit), Java 7 Update 17, Java™ SE Development Kit 7 Update 1 (64-bit).

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. 

 

Ze sterownikami przeżyłem długą drogę, bo ogólnie wszystkie do tej karty graficznej (ION2) wydają się być niesamowicie słabe - zwłaszcza zaś te rekomendowane jako najnowsze dla tej karty na stronie nvidii. Najlepiej działają sterowniki oznaczone jako najnowsze na stronie Asusa, z czego wykorzystywany przeze mnie jest jednym z nich (są dwa, ja mam ten starszy). Nowszy sterownik w części aplikacji działa lepiej, a w innej części gorzej i gdybym liczył na optymalne działanie każdej aplikacji musiałbym codziennie przeinstalowywać sterowniki - toteż zostawiłem ten starszy, na którym lepiej działało więcej interesujących mnie aplikacji.

 

Ogólnie naciąłem się strasznie na tym ION-ie 2 - nie oczekiwałem cudów, ale to co dostałem woła o pomstę do nieba. Zarówno Asus jak i nvidia wycofali się bardzo szybko z projektu, zostawiając użytkowników z takimi badziewnymi sterownikami, jakie są. 

 

Problem z Firefoxem występuje również u innego użytkownika, natomiast kroków wywołujących drugi problem nie udało mi się odtworzyć - 6 dni temu, kiedy każda minuta się liczyła, występowały one cały czas, a teraz nie mogę doprowadzić do powtórzenia sytuacji. Niemniej najważniejsze, że to nie żadna infekcja, tylko co najwyżej jakiś błąd. 

 

Luki są właśnie usuwane. 

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...