Skocz do zawartości

Nie mogę opróżnić kosza ani usunąc pliku.


mewash73

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wyglada tak:

 

Ikona kosza: pełny. Otwieram kosz: pusto. Klikam opróżnij kosz: czy napewno chcesz usunąć installer.exe? TAK. Nie można usunąc installer.exe: nie można odnaleźć określonego pliku.

 

W recycler na C: S-1-5-21-1844237615-706699826-1177238915-1004 pusto

 

Udało mi się namierzyć ten plik w C:\Documents and Settings\MeWash\Ustawienia lokalne\temp\katal

 

Przez cmd jak dojdę do tego katalogu i daję DIR to widzę 0 installer.exe. (po rozszerzeniu exe jest kropka)

1 plik(ów) 0 bajtów 

2 katalog(ów) 5a939a712a000 bajtów wolnych (nad wszystkimi a są kreski jak nad ź)

 

 

daję cacls installer.exe /E /C /G wszyscy:f 

dostaję "Nie można odnaleźć określonego pliku"

 

daję cacls installer.exe. /E /C /G wszyscy:f 

dostaję "Nie można odnaleźć określonego pliku"

 

Co ja teraz bidny mogę?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odznacz w opcjach folderów ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK.

Potem zobaczysz ukryte pliki w koszu i ich nazwy. Sprawdzisz, czy masz foldery ustawień tych programów, do którego należał usunięty plik. W C/Document and settings/użytkownik/ - są ukryte foldery ustawień - dane aplikacji i folder ustawienia lokalne. Możesz mieć wiele pozostałości po odinstalowanych programach, - do usunięcia. Mogą być po nich nawet pozostałości w autostarcie. To akurat można wpisy takie wyłączyć i usunąć w ccleaner. Nawet wpisy zaplanowane zadania też są w zakładce autostart w ccleaner.

Co do ukrytego pliku w koszu niedającym się usunąć, to trzeba sprawdzić, czy jakiś proces go nie używa, czy coś jest w autostarcie, czy w zaplanowanych zadaniach.

Jeśli jakiś plik nie daje się usunąć, to znaczy, że coś go używa w systemie. Właściwa odpowiedź, to zamknąć uchwyty tych plików. Potem można je usuwać.

Do tego służy malutki program openedfilesview. Na dole strony jest spolszczenie http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html.

Wypakowujesz pobrane, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu, usuwasz zipy i uruchamiasz program z pliku exe w folderze. Zaznaczasz mu w opcjach pokaż otwarte pliki, także pokaż otwarte foldery i wyszukujesz dany plik. Pokaże uchwyt, bnawet do jakiego procesu należy, lokalizacje i tam takie. Po zaznaczeniu tego pliku z menu plik wybiera się - zamknij uchwyty wybranych plików i on znika z listy. Program się zamyka i według lokalizacji znajduje się plik. Normalnie usuwa i opróżnia z niego kosz.

To jest zablokowane, co jest używane przez jakiś program, proces, system.

Odnośnik do komentarza

Po usunięciu katalogu nadal jest ten plik w koszu?

W koszu nic nie ma - jest za to ikona że jest pełny. W folderach systemowych kosza też nic nie ma (nie wiem dlaczego są aż trzy z czego tylko jeden z właściwą datą).

 

Ale zauważyłem inną rzecz. Jak usuwam np plik readme.txt i chcę opróżnić kosz to najpierw pojawia się pytanie "Elementów: 2 - czy na pewno chcesz je usunąć?". Robię "Tak" i pojawia się alert "nie można usunąć installer.exe. nie można odnaleźć określonego pliku. sprawdź czy nazwa i ścieżka są określone poprawnie".Klikam "Ok".

 

Jeszcze raz próbuję opróżnić kosz. Wtedy jest pytanie "czy na pewno chcesz usunąć readme.txt?" Klikam "Tak" i znów pojawia się alert"nie można usunąć installer.exe. nie można odnaleźć określonego pliku. sprawdź czy nazwa i ścieżka są określone poprawnie" !!!.

 

Potem można je usuwać. Do tego służy malutki program openedfilesview.

Nie pokazuje, że installer.exe jest przez cokolwiek otwarty czy używany.

Odnośnik do komentarza

Masz wyszukiwarkę, uruchom, kliknij w pliki i foldery, potem wpisz  installer.exe. Jeśli masz odznaczone ukrywanie chronionych, odznaczone ukrywanie rozszerzeń, a zaznaczone pokazywanie ukrytych plików i folderów, to powinna się wyświetlić lista wyników, w niej ten nieszczęsny installer.exe z lokalizacją C, Document and settings, uzytkownik, pulpit/kosz. Zaznacz i z menu wyszukiwarki usuń.

 

Druga sprawa, to kliknąć PPM w ikonę kosza. Wybierz właściwości i zaznacz - nie przenoś plików do kosza i natychmiast kasuj po usunięciu. Zastosuj i OK. gdy Ci się znudzi takie ustawienie, to kiedyś odznaczysz sobie i będziesz korzystać z kosza. Bo czasem system zezwala na przenoszenie do kosza zablokowanych plików i folderów, ale nie pozwala z kosza usunąć. Niby racja, bo trzeba wpierw rozwiązać problem z jakimś zablokowanym plikiem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...