Skocz do zawartości

Problem z Windows Update po formacie


punisher935

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jakiś czas temu robiłem format kompa i napotkałem problem z usługą Windows Update, po kliknięciu w wyszukiwanie aktualizacji nic się nie dzieje (pasek wyszukiwania cały czas sobie leci i nic). Szukałem rozwiązania w internecie, jednym z nich było zatrzymanie usługi, zmiana nazwy folderu SoftwareDistribution (o ile się nie mylę) na inną i ponowne włączenie Windows Update, niestety nie pomogło. Ściągałem też narzędzie do naprawy usługi Windows Update od Microsoftu, niby coś znalazło, naprawiło i kazało spróbować wyszukać aktualizacje ponownie, niestety bez jakichkolwiek zmian.

 

Tutaj zwracam się z prośbą do was o pomoc w rozwiązaniu problemu. Z góry dziękuję ;)

 

PS. Zapomniałbym, jakby ktoś pytał mój system, jest to Windows 7 Ultimate 64bit.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam,

 

podepnę się do tematu, ponieważ mam ten sam problem (Windows 7 x64 Professional). Zakupiłem wczoraj dysk SSD i postawiłem na nim od nowa system. Puściłem aktualizacje, zainstalował kilka, po czym zapodałem Service Packa z dysku. Po tej operacji występuje problem, o którym jest tu mowa, a więc system próbuje wyszukać aktualizacje, pasek leci i nic się nie dzieje. Nawet nie przeszkadza mu odłączeniu internetu. System stawiałem w sumie trzy razy. Ponadto, przełączyłem się na chwilę na poprzedni dysk HDD, na którym wciąż mam Windowsa, ale jest ten sam problem. Podobnie na lapku. Jak jeszcze niedawno aktualizacje instalowały się, tak teraz przestały na wszystkich systemach. Próbowałem zastosować porady, o których pisze kolega, ale nic nie dały. Windows Update Agent (bo tak się to ustrojstwo chyba nazywa) aktualizował się sam ze dwa razy, co poskutkowało, chyba, zniknięciem kilku opcji z ustawień, a ekran początkowy prezentuje się, jak na pierwszym screenie. Nie wiem, czy jest jakiś problem z serwerami MS, czy wypuścili wadliwe WUA, czy jeszcze coś innego.

post-8243-0-96410000-1443871747_thumb.jpg

post-8243-0-00450000-1443871752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Problem praktycznie taki sam. Po czystej instalacji Windows 7 (wer. Ultimate, 64bit, bez sp1) pobiera aktualizacje ładne do pewnego momentu:


1. Instaluje rozszerzenie Update (czyli o ile się nie mylę "agenta")


2. Pobieram parę aktualizacji - kilka ważnych i trochę dodatkowym (olewam tylko pakiety językowe)


3. Potem czas na sp1 - leci dość długo, norma


4. Ponownie agent Update się panoszy:)


5. I tu zaczynają się schody... Pokazuje że pobiera, ale sprawdzając NetMeter Evo pokazuje na wykresie tylko nieznaczny i bardzo krótki ruch sieciowy co około 15-30 sekund (około 0,7KiB/s)


 


Właśnie to zwróciło moją uwagę - brak ruchu sieciowego! Może problem leży po stronie "Majkroszoftu"?


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...