Skocz do zawartości

STOP c000218 unknown hard error


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj używałem kompa, nic nie wskazywało na to co się stanie następnego dnia ;). Dziś rano system nie wstał - po ekranie biosu pojawia się ekran z c000218 unknown harderror - w sieci znalazłem info , że tak się dzieje przy instalacji systemu - więc to mnie nie dotyczy. Google też wspomniało, że jest to związane z błędem w rejestrze.

Zależy mi na tym, aby nie przeinstalowywać systemu, czy jest jakiś sposób, aby naprawić błąd?

konsola przywracania? jak z tego korzystać jak uruchomić?

 

Dziś postaram się przepisać więcej info z ekranu, może to pomoże Wam mi pomóc :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problemy z HDD.

Radziłbym sprawdzić pamięć memtestem. Jedną z przyczyn kłopotów z HDD może być jakiś problem z pamięcią.

 

jakieś 2 tygodnie temu dołożyłem pamięć...

było 2x 256 400 mhz, dołożyłem 512 333 i 512 400.

nie sprawdziłem ich przedtem, może rzeczywiście to ona robi problemy :(.

jeśli to wina RAM, to czy jest możliwe aby oprócz utraty danych były groźniejsze efekty?

Odnośnik do komentarza

dziś posiedziałem trochę nad kompem.

na początku nie chciał się zbootować, zatrzymywał się na menu z wyborem w jakim trybie uruchowić xp (to i tak sukces bo rano nie dochodził do tego, ale przez to nie widziałem dokładnie błędu)

za 1 razem nie wstał xp, za 2 tak, ale strasznie muliło wszystko i nie każdy soft się uruchamiał.

zgrałem dane, i restart - poszedł i chodzi ładnie, w międzyczasie chkdsk - bez błędów.

mhdd pokazało kilka miejsc, gdzie odczyt był >500ms, zrobiłem 20% dysku - tyle ile zajmuje partycja systemowa.

 

aha jeszcze jedno, na początku dysk (chyba) wydawał odgłosy pyk pyk :), jakby coś przeskakiwało, po 3 restarcie chodził dobrze.

Odnośnik do komentarza

Piotrek

 

Pełne wyniki skanowania+smart dysku.

 

BTW. Jaki zasilacz.

 

 

 

EDIT:

 

chkdsk z jakim parametrem?

 

chkdsk bez parametru chyba, nie pamiętam, zrobię jeszcze raz.

mhdd wypluwa jakiś plik z wynikami?

zasilacz jakiś noname, sprawdzę ale pewnie dopiero w weekend. dzięki za pomoc, jak tylko będę miał wyniki to je wkleję.

Odnośnik do komentarza

mhdd wypluwa jakiś plik z wynikami?

Tak, ale pluje wyłacznie w wersji FDD. Czytasz coś w ogóle?

 

 

Najprawdopodobniej problem z HDD. Proszę wyniki skanowania+smart z MHDD:

http://www.fixitpc.p...topic/141-mhdd/

A w nim:

Po zakończeniu skanowania przepisujemy wyniki

(...)

Jednak zanim zaczniemy cokolwiek naprawiać, proszę podać wyniki skanowania+SMART dysku.

Możemy go odczytać również w MHDD - wciskamy F8 W tym wypadku dajemy foto z wyników

 

chkdsk bez parametru chyba, nie pamiętam, zrobię jeszcze raz.

Najpierw wyniki skanowania.

Odnośnik do komentarza

dane z mhdd, niestety dopiero po próbie odczytania logów zauważyłem, że są zapisywane na ramdysku i nie ma ich na dyskietce :(.

dlatego nie są zbyt szczegółowe - to co mi się udało zapisać - większość dysku jest <3ms i <10ms.

AVG 43000kb/s

 

było 6 błędów wskazanych, większość na początku dysku - akurat na partycji systemowej. niestety nie mogę powtórzyć skanu w najbliższym czasie, aby wrzucić na forum pełne dane.

 

<150ms 56

<500ms 4

>500ms 1

 

AMNF 1

 

smart:

Attribute Current Raw Overall

Raw Read Error Rate 100 1381 Very good

Spin Up Time 65 6080 Good

Start/Stop Count 86 14735 Watch

Warning: Start/Stop Count is below the average limits (96-100).

Reallocated Sector Count 253 0 Very good

Seek Error Rate 253 0 Very good

Seek Time Performance 253 0 Very good

Power On Hours Count 97 2075573 Normal

Spin Retry Count 253 0 Very good

Power Cycle Count 93 7180 Watch

Warning: Power Cycle Count is below the average limits (98-100).

Hardware ECC Recovered 100 1472931328 Very good

Reallocated Event Count 90 23 Good

Current Pending Sector 253 0 Very good

Offline Uncorrectable Sector Count 90 23 Normal

Ultra DMA CRC Error Rate 100 0 Very good

Write Error Rate 100 0 Very good

Soft Read Error Rate 100 20 Very good

Odnośnik do komentarza

było 6 błędów wskazanych

Nie sześć, a jeden

 

<500ms 4

>500ms 1

 

AMNF 1

Pięć dostało status warning, natomiast tylko AMNF jako error. No chyba, że coś pokręciłeś przy przepisywaniu wyników?

Opierając się na podanych wynikach skanowania, problematyczny jest jeden sektor.

Chociaż pozostałe 5 jest również niepożądane, ale nie powinno być przyczyną takich problemów.

W takim wypadku użyj opcji remap (jest w opisie), ewentualnie chkdsk /r z konsoli odzyskiwania. Tylko jest jedno ale.

Według smart nie było do tej pory żadnego relokowanego sektora, natomiast samych operacji 23.

I zapewne chodzi tu o ten wspomniany sektor. W takim wypadku nie sądzę by chkdsk dał sobie radę. Czyli próbuj mapowania.

Po wszystkim sprawdź czy operacja się powiodła i jaki odniosła skutek.

 

Btw. Zresztą,

Offline Uncorrectable Sector Count 90 23

potwierdza to co napisałem. I podstawowa sprawa - co to za dysk (dokładnie)?

Odnośnik do komentarza

mapowanie przy użyciu mhdd?

pisząc 6 błędów miałem na myśli też ostrzeżenia. po remapowaniu dysk będzie działał, czy może powienienem się już rozglądać za nowym?

jeśli muszę kupić nowy to trochę nieciekawa sytuacja, nie wiem jaki sobie kupić, a co dopiero polecić komuś. sam zawsze brałem WD, jakie teraz są dobre serie? chodzi o dyski 250-320 gb?

Odnośnik do komentarza

switch48

 

Rozumiem co chcesz powiedzieć, ale nie popadajmy w czarną rozpacz. Jest jeden sektor AMNF, tu nie ma tragedii.

Jedyne co jest niepokojące, to że przy 23 operacjach relokowania on nadal wisi. Bowiem atrybut ten oznacza zarówno udane, jak i nieudane operacje.

Niestety i jeden sektor potrafi skutecznie unieruchomić system. Czy akurat o to tu chodzi? Właśnie chciałbym to ustalić.

Jeżeli nie, poszukamy dalej. W sumie to powinniśmy być o mile dalej, a stoimy w miejscu. Nie wspomnę o tym:

Nie podajesz jaki interfejs ATA czy SATA

Nic nie podaje, a pytałem:

I podstawowa sprawa - co to za dysk (dokładnie)?

Odnośnik do komentarza

switch48

 

Rozumiem co chcesz powiedzieć, ale nie popadajmy w czarną rozpacz. Jest jeden sektor AMNF, tu nie ma tragedii.

Jedyne co jest niepokojące, to że przy 23 operacjach relokowania on nadal wisi. Bowiem atrybut ten oznacza zarówno udane, jak i nieudane operacje.

Niestety i jeden sektor potrafi skutecznie unieruchomić system. Czy akurat o to tu chodzi? Właśnie chciałbym to ustalić.

Jeżeli nie, poszukamy dalej. W sumie to powinniśmy być o mile dalej, a stoimy w miejscu. Nie wspomnę o tym:

 

Nic nie podaje, a pytałem:

 

podam pewnie jutro, o dysku wiem że ata i samsung 120gb, ale to nie mój sprzęt i nie mogę mieć informacji na szybko.

spróbuję remapować.

aby to zrobić muszę przeskanować dysk, do miesca gdzie jest ten sektor, potem na niego wejść? (co wcisnąć?)

sory za takie pytania, ale problemem zajmuję się z doskoku, nie mam u siebie tego dysku, stąd brak mojej szybkiej reakcji.

 

edit:

dysk to samsung SP1213N

Odnośnik do komentarza

aby to zrobić muszę przeskanować dysk, do miesca gdzie jest ten sektor, potem na niego wejść? (co wcisnąć?)

+

Jeżeli stwierdzimy błędy na dysku (wyniki zachowujemy), można najpierw próbować mapowania (w zależności od typu błędów, jak również ilości).

W tym celu postępujemy jak w przypadku skanowania - z tą różnicą, że w okienku z opcjami (po pierwszym F4) zmieniamy (spacją) Remap na ON.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/141-mhdd/

 

Gdy dojdzie do problematycznego sektora, program spróbuje relokować sektor. Czy się uda nie wiem, trzeba po prostu to sprawdzić.

Jeżeli wszystko pójdzie ok. to w wynikach skanu już go nie będzie.

Odnośnik do komentarza

mhdd nie dał rady naprawić 1 błędu amnf - i zatrzymywał się, nie reagował więc reset. spróbowałem victorii i sobie poradziła.

niestety okazało się, że były już 2 amnf :(

 

12:10:40 : Warning! Block start at 29736486 = 1156 ms

12:10:59 : Warning! Block start at 31039782 = 218 ms

12:11:13 : Warning! Block start at 31380006 = 219 ms

12:11:20 : Warning! Block start at 31461670 = 422 ms

12:11:28 : Warning! Block start at 31896358 = 437 ms

12:11:39 : Warning! Block start at 32504614 = 343 ms

12:13:13 : Warning! Block start at 41124390 = 328 ms

12:15:16 : Warning! Block start at 53023270 = 266 ms

 

12:26:03 : Warning! Block start at 28475880 = 391 ms

12:26:17 : Warning! Block start at 29364712 = 468 ms

 

 

po kolejnym skanie nic nie pokazało. zobaczymy ile pożyje dysk. na razie dzięki za pomoc :)

 

a jeśli chodzi o nowy dysk to jaką serię polecacie? interesująmnie 320gb i 1gb

 

ps w biedronie w przyszłym tygodniu będą przenośne dyski seagate 1gb za 280zł - całkiem tanio, tylko naczytałem się, że często padają.

Odnośnik do komentarza

12:10:40 : Warning! Block start at 29736486 = 1156 ms

To chyba będzie przekłamanie w odczycie, przy takim time powinien być jak bad.

 

na razie dzięki za pomoc

No to pytanie, czy problem ustał?

 

a jeśli chodzi o nowy dysk to jaką serię polecacie? interesująmnie 320gb i 1gb

Osobiście zraziłem się do Seagate. Także WD i Samsung. Używam i mogę polecić Spinpoint F3

 

ps w biedronie

Przestań bluźnić :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...