Skocz do zawartości

Jakiś proces cały czas chodzi w tle + ikona kółka obok kursora myszki


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem, że obok ikony kursora myszki co chwila pojawia się takie kółko jak przy ładowaniu czegoś, nawet po uruchomieniu Windowsa (gdy nic nie robię). W Menadżerze urządzeń zauważyłem, że od czasu do czasu pojawia się na chwilę dodatkowy proces Rundll32.exe (tzn. jako drugi, obok Windowsowego).

 

Przypuszczam, że może to być coś podobnego, jak w przypadku poprzedniej infekcji (chociaż wątpię, ale może się przydać przy identyfikacji obecnego problemu): https://www.fixitpc.pl/topic/26676-chrome-infekuje-komputer-podejrzane-procesy-od-google-w-menad%C5%BCerze-zada%C5%84-kt%C3%B3re-powoduj%C4%85-b%C5%82%C4%99dy/

 

P.S. Wg instrukcji picasso, podczas skanowania GMER'em powinna być zaznaczona opcja skanowania tylko dysku C - tak też zaznaczyłem, choć w wynikach pojawia się program z dysku D (nie wiem dlaczego). Ale załączam screen z końca skanowania http://imgur.com/E8KfmwL

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie widzę niczego podejrzanego. Drobna kosmetyka:

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {219BDAEE-8426-4CDB-93DB-C20771ED63BC} - System32\Tasks\{80F42436-5F4B-405E-AF63-1BA7EFDCD303} => pcalua.exe -a "D:\GRY\Steam\steamapps\common\Left 4 Dead 2\bin\addoninstaller.exe" -d "D:\GRY\Steam\steamapps\common\Left 4 Dead 2" -c /register

EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe

Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Fix akurat zbyt wiele nie zrobił (czyszczenie plików tymczasowych + ogólne sprzątanie), co nie zmienia faktu, że log jest czysty.

 

Kilka kosmetycznych poprawek:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj stare wersje programów: FileZilla Client 3.12.0.2; Java 8 Update 40 (64-bit); Java 8 Update 40; Java SE Development Kit 8 Update 40 (64-bit); Adobe Flash Player 18 NPAPI; Adobe Reader XI (11.0.12) - Polish.

 

2. Pobierz najnowsze wersje tychże programów, uruchom DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...