Skocz do zawartości

Problem z pendrive - skrót i brak plików


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem sobie pendrive. Używałem go od lat, aż tu nagle próbuję odczytać z niego pliki i...pusto...

 

Ostały się jedynie pliki wmpinfo.xml oraz skrót do pendrive (wcześniej ich tam nie było). Wcześniej było tam ok. 1 GB plików, więc jestem zszokowany. Kiedy podłączyłem pendrive AVG wykrył robaka, więc pozwoliłem mu działać. Jestem bardzo ciekawy co się tak właściwie stało, jako że sam komputer nie ma żadnych problemów.

 

Pendrive był wykorzystywany do przechowywania plików uprzednio utworzonych na komputerze. Wobec tego nie ma szans, by dostał się tam jakiś wirus...Prawie.

 

Problem objawił się po tym jak dałem USB mamie, która chciała sobie w punkcie usługowym wydrukować jakieś pliki. Również korzystam z tego miejsca i nigdy nie miałem problemów. Dlatego tak bardzo mało prawdopodobne wydaje mi się, by koleś, który drukował pliki napaskudził. (W końcu wydrukował co trzeba).

 

Jakieś pomysły co się mogło stać? Bo rozumiem, że danych już nie odzyskam. 

 

Załączony screen przedstawia komunikat, jaki otrzymuję po próbie uruchomienia skrótu do pendrive.

post-12249-0-51140000-1442514961_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem objawił się po tym jak dałem USB mamie, która chciała sobie w punkcie usługowym wydrukować jakieś pliki. Również korzystam z tego miejsca i nigdy nie miałem problemów. Dlatego tak bardzo mało prawdopodobne wydaje mi się, by koleś, który drukował pliki napaskudził. (W końcu wydrukował co trzeba).

To na 100% infekcja.

 

1. Użyj USBFix z opcji Clean. Daj raport z tego usuwania.

 

2. Zrób logi z FRST.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

[23/07/2012 - 08:23:08 | D] - H:\ \auto

 

Ten folder jest z 2012 roku, wiec raczej zawsze tam był.

 

Folder bez nazwy: jeśli są tam Twoje obiekty, to przenieś je o poziom wyżej, a folder bez nazwy  przez SHIFT+DEL skasuj.

 

 

folder bez nazwy, który zawiera kopie folderów z pendrive (bez plików)

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo do tej pory do takiego folderu infekcja przesuwała wszystkie pliki Użytkownika.

Czy na pewno wszystkie pliki odzyskałeś?

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Nie było go tam. 

 

Struktura folderów wygląda tak: (nic nie zmieniałem)

1. foldery, które miałem wcześniej + folder recycled, co do którego nie mam pewności czy miałem go wcześniej

    a1) moje pliki (nie wiem czy wszystko odzyskałem, bo zwyczajnie nie pamiętam co tam było, ale ostatnie dokumenty są na miejscu)

   

2. folder bez nazwy

   b1) foldery, które miałem wcześniej (bez plików)

   b2) folder auto, którego nie miałem wcześniej - jego lokalizacja to właśnie folder bez nazwy

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...