Skocz do zawartości

Wszystko działa zle po odinstalowaniu pr. antywirusowego


adela

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam program antywirusowy AVG nie wiem czy to jego nazwa czy co innego ale zaczął mnie nagabywać na kupno lepszej wersji i to nachalnie więc go odinstalowałam i od tego momentu zaczał świrować  zwłaszcza z internetem a i tez notatnik stale sobie sam zmienia czcionke w ogóle nie wiem czy ten program nie popsuł czegos albo czegos nie zostawił po odinstalowaniu bo widzę ze są jakieś tam Programy z tym AVG nawet 2 sztuki , czy je tez wyrzucic, w ogóle czy powinnam cos wyrzucić jeszcze i teraz nie mam programu antywirusowego i co mam sobie ściągnąć . Poradxźcie proszę bo nie umiem znów sobie z tym poradzić.  Moze jeszcze czymś przeskanować.Pomózcie bo sama nie dam rady nawet nie wiem czy mi się odinstalowało jak trzeba.

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Od AVG został jedynie AVG Web TuneUp. Możesz to spokojnie odinstalować.

 

problem tworzy sterownik karty sieciowej i BlueSoleil

 

==================== Wadliwe urządzenia w Menedżerze urządzeń =============

Name: Realtek PCIe FE Family Controller
Description: Realtek PCIe FE Family Controller
Class Guid: {4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Manufacturer: Realtek
Service: RTL8168
Problem: : Your computer's system firmware does not include enough information to properly configure and use this device. To use this device, contact your computer manufacturer to obtain a firmware or BIOS update. (Code 35)
Resolution: The Multiprocessor System (MPS) table, which stores the resource assignments for the BIOS, is missing an entry for your device and needs to be updated.
Obtain a new BIOS from the system vendor.


==================== Błędy w Dzienniku zdarzeń: =========================

Dziennik Aplikacja:
==================
Error: (09/16/2015 06:16:50 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: BlueSoleilCS.exe, wersja: 9.0.723.0, sygnatura czasowa: 0x5062b290
Nazwa modułu powodującego błąd: tl_filter.dll, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x505fc6a9
Kod wyjątku: 0xc0000094
Przesunięcie błędu: 0x0000d53d
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xf94
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0xBlueSoleilCS.exe0
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: BlueSoleilCS.exe1
Ścieżka modułu powodującego błąd: BlueSoleilCS.exe2
Identyfikator raportu: BlueSoleilCS.exe3
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: BlueSoleilCS.exe4
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: BlueSoleilCS.exe5
Odnośnik do komentarza

Boze swiety ja sie załamię , i co ja mam z tym zrobić? ja nawet nie poznam który to ten sterownik . Powiedz Zappa tak po kroczku co zrobic . Najpierw to odinstaluję to co tam zostało a dalej??????

 

Czy ja dobrze rozumiem że mam skombinować nowy bios albo updatować ???/ ale ja nie umiem tego zrobić . Jeśli wiesz jak to powiedz mi po kolei co i jak , linki mile widziane bo sama mogę niczego nie znaleść bo juz tak mi się zdarzało. Bardzo cię prosze pomóż mi w tym, wiesz jaka ja jestem w sprawach komputerowych zupelnie nie do życia.

Odnośnik do komentarza

Niestetu nie ma bo jest wszystko tam nieczytelne ale pójdę do gościa co mi to sprzedał on ma chyba jeszcze jakieś papiery od tego bo mi mówił żebym zabrała ale nie miałam ochoty na jeszcze wiecej papierów wiec nie brałam ale zobaczę, Mam jeszcze pytanie Nagabuje mnie ten komp na uaktualnienie do windows 10 czy sie zgodzic? nie wiem czy mnie by too cos dało. 

Odnośnik do komentarza
Nagabuje mnie ten komp na uaktualnienie do windows 10 czy sie zgodzic? nie wiem czy mnie by too cos dało.

 

Na razie sie nie zgadzaj. Mozna wyłaczyc automatyczne aktualizacje.

 

Jak wpiszesz w google HP Compaq CQ58

 

wyskoczą ci dwa modele

 

pójdę do gościa co mi to sprzedał on ma chyba jeszcze jakieś papiery od tego bo mi mówił żebym zabrała

 

 

i trzeba było zabrać kwity.

Odnośnik do komentarza

Na razie zacznijmy od drobnej kosmetyki

 

Otwórz notatnik i wklej

 

CloseProcesses:
ShellIconOverlayIdentifiers: [ SkyDrive1] -> {F241C880-6982-4CE5-8CF7-7085BA96DA5A} => Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [ SkyDrive2] -> {A0396A93-DC06-4AEF-BEE9-95FFCCAEF20E} => Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [ SkyDrive3] -> {BBACC218-34EA-4666-9D7A-C78F2274A524} => Brak pliku
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3538546942-2675677403-2203174166-1002 -> {05742960-4DBE-475E-AB0F-316852672D6D} URL = hxxp://www.amazon.co.uk/s/ref=azs_osd_ieauk?ie=UTF-8&tag=hp-uk3-vsb-21&link%5Fcode=qs&index=aps&field-keywords={searchTerms}
CHR DefaultSearchURL: Default -> hxxps://mysearch.avg.com/search?rvt=1&sap=dsp&q={searchTerms}
CHR DefaultSearchKeyword: Default -> https://mysearch.avg.com
CHR DefaultSuggestURL: Default -> hxxps://toolbar.avg.com/acp?q={searchTerms}&o=1
EmptyTemp:

 

 

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w C:\Users\Właściciel\Downloads\FRST 64bit. Uruchom FRST i kliknij Napraw. Po restarcie postwnie fixlog.txt przedstaw go.

 

 

2. Z panelu programów odinstaluj AVG Web TuneUp i Odkurzacz.

 

3. Opisz na czym dokładnie polegaja problemy z działaniem systemu.

Odnośnik do komentarza

No zrobiłam ale wiedziałam ze mi nie pójdzie jak po maśle tylko z problemem ten program  AVG Web TuneUp to jakis potwór jak chcę go odinstalować to mnie lekceważy i jak klikam odinstaluj to nic ale to zupełnie nic sie nie dzieje w ogóle nigdy jeszcze tak nie miałam , No i nie jest odinstalowany, dalej siedzi i nie reaguje na to że klikam . No a co do tego że cos sie dzieje złego to nie dzieje juz sie tak jak przedtem tylko sie on cały zatrzymuje na chwileczke ale dosłownie sekundkę no może 2-3 i nawet w tym czasie mysz nie chodzi ale zaraz znów jest dobrze i działa normalnie . Mogę tak mieć bo niezbyt często to wywija . No przed tem to bardzo było xle bo tak robił i dłuco sie zatrzymywało  a teraz to tak mogę miec nie jestem wymagająca. Dzieki ci bardzo i może to ten odkurzacz tak przeszkadzał. A jeszcze jedno jak chomik jest włączony to częściej sie zatrzymuję , nie bedę ci już głowy zawracac bo masz pewnie poważniejsze sprawy i wielkie dzieki że mnie nie olałaeś tylko pomogłeś.

Odnośnik do komentarza
tylko sie on cały zatrzymuje na chwileczke

 

Kiedy? dokładnie

 

A jeszcze jedno jak chomik jest włączony to częściej sie zatrzymuję , nie bedę ci już głowy zawracac bo masz pewnie poważniejsze sprawy i wielkie dzieki że mnie nie olałaeś tylko pomogłeś.

 

 

Przedstaw mi log z usuwania o którym mówiłem

 

Po restarcie postwnie fixlog.txt przedstaw go

 

Odnośnik do komentarza
 

 

Kiedy? dokładnie 

Dokładnie sie nie da powiedzieć bo on ma jakąś swoją fantazję i robi to zupełnie z niespodziewajki. 

 

 

Przedstaw mi log z usuwania o którym mówiłem

 

A gdzie on się znajduje, na razie nie usunełam i nie wiem czy jest jakis log , no tą głowną cześć programu  usunełma czy to o to chodzi? to o to ci chodzi tylko jeszcze nie wiem gdzie ten log moze być

Zaraz skorzystam z tego programu do odinstalowywania resztki AVG to już z tego też będzie log no w każdym razie mam nadzieje ze będzie . Napisz mi gdzie takie logi z regóły bywają bo nie znajde tyle tu róznych różności.

Odnośnik do komentarza

Użyj specjalnego narzędzia AVG do całkowitej deinstalacji programu:

 

http://download.avg.com/filedir/util/AVG_Remover.exe

No i bardzo ci dziekuję za ten program , skoro taki w ogóle jest to oznacza ni mniej ni więcej że ten program antywirusowy jest nie do wywabienia normalnie. Teraz to już zupełnie nie wiem jaki jest dobry i porządny program antywirusowy , żeby nie nagabywał na jakies tam kupowanie i zeby jednak działał bo chyba bez to nie jest dobrze a na razie jestem bez.

Odnośnik do komentarza

Akurat z darmowych programów AVG jest całkiem spoko. To, że zachęca do kupienia wersji płatnej, to akurat nic dziwnego. Wydaje mi się, że nieświadomie kliknęłaś przycisk "BEZPŁATNA 30-dniowa wersja próbna", co spowodowało włączenie wersji PRO, a po 30 dniach komunikaty o konieczności dokonania wpłaty. W takiej sytuacji nie trzeba było nawet odinstalowywać programu, tylko w opcjach deinstalacji wybrać przywrócenie wersji Free.

@ AVG_Remover Programy antywirusowe bardzo mocno ingerują w system, w tym m.in. w sterowniki karty sieciowej i często prosta deinstalacja z poziomu Dodaj/Usuń programy jest niewystarczająca (czasem w ogóle niemożliwa np. Dr.Web).

Odnośnik do komentarza

No i bardzo ci dziekuję za ten program , skoro taki w ogóle jest to oznacza ni mniej ni więcej że ten program antywirusowy jest nie do wywabienia normalnie. Teraz to już zupełnie nie wiem jaki jest dobry i porządny program antywirusowy , żeby nie nagabywał na jakies tam kupowanie i zeby jednak działał bo chyba bez to nie jest dobrze a na razie jestem bez.

 

Obecnie najlepszym pod względem lekkości, skuteczności jest Panda free av 2016.

Odnośnik do komentarza

Otwórz notatnik i wklej

 

ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ SkyDrive1] -> {F241C880-6982-4CE5-8CF7-7085BA96DA5A} => Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ SkyDrive2] -> {A0396A93-DC06-4AEF-BEE9-95FFCCAEF20E} => Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ SkyDrive3] -> {BBACC218-34EA-4666-9D7A-C78F2274A524} => Brak pliku
Reboot:

 

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w C:\Users\Właściciel\Downloads\FRST 64bit\nowy skan. Uruchoim FRST i kliknij w Napraw.

 

2. Zresetuj Chrome.

 

Ustawienia > karta Ustawienia > Po uruchomieniu > usuń wszystkie adresy stamtąd, przestaw na "Otwórz stronę nowej karty"
Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale rozszerzenia zostaną wyłączone, więc ponownie aktywuj AdBlock.
Ustawienia > karta Historia > wyczyść
Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

Odnośnik do komentarza

Wysyłam to bo jak cię znam będziesz to chciał. Zrobiłam tez wyłączanie wtyczek ale te 2 pierwsze sie boję bo na pewno mi to nie pójdzie bo to trudne , muszę to przemysleć pomalutku jak zrobie to napisze na razie tyle . Na prawde tamto wydaje mi sie przerażajaco trudne wiec pomału musze sie psychiczne wzmocnić zeby do tego podejść. Dzięki  :)

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...