Skocz do zawartości

Dziwne wolne wyłączanie się systemu Windows 7


rayo79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy post u Was  :)

 

Mój windows  7 zaczął się kilka razy wolniej wyłączać  niż zazwyczaj. Problem pojawił się jakieś kilka  miesięcy  temu. Zazwyczaj  wcześniej  trwało to kilkanaście sekund,  a teraz potrafi minutę a nawet półtorej  :( Nie instalowałem niczego w między czasie a i staram się  nie mieć dużo w autostarcie.

W załączniku log. w notatniku.

Może ktoś coś :)?

 

log 1.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest kilka wpisów które nie wpływają poztywnie: (updatery) od Adobe Flash Playera i Acrobata, także od Chroma, Skype i chyba jakiegoś dodatkowego paska narzędzi, tym bardziej przy wolniejszym sprzęcie. Jeszcze widzę tam sidebar. Jeśli nie potrzebujesz oduść sobie Skype przy starcie. AVG też nie jest  antywirusem, który działa sobie w tle bez śladu. Ja przy słabym sprzęcie używam GlaryUtilities. Ładnie czyści rejestr i umożliwia dokładnie przejrzeć autostart.

Odnośnik do komentarza

cc cleanerem regularnie,  hijackem traktowałem  ale  nie wszystke wpisy  usuwałem  bo boje sie że coś usunę a sama stronka  hijacka dziwnie sugeruje :(

Skype nie mam w autostarcie,  akurat  miałem włączonego.

Przeważnie wyłączam system beż żadnej aplikacji włączonej a i tak to niema znaczenia , mieli się ponad  minutę . Dzięki tak czy siak za wstępne  diagnozy :)

Odnośnik do komentarza

Co to za prymitywne porady? 

 

Po pierwsze: 

https://www.fixitpc.pl/forum-6/announcement-3-wa%C5%BCne-zak%C5%82adanie-tematu-obowi%C4%85zkowe-logi/

Po drugie: 

https://www.fixitpc.pl/topic/11092-analiza-dlugiego-startu-systemu/

 

Edit: Tak to sie ma: 

C:\xperf\>xbootmgr.exe -trace shutdown -traceflags

   latency+dispatcher -numruns 1 -stackwalk
   Profile+CSwitch

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...