Skocz do zawartości

NET Framework i FIFA 15


druteron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od pewnego czasu mam problem z uruchomieniem gry FIFA 15. Pojawia mi się coś takiego:

 

http://i.imgur.com/lNyPkaS.png

 

Przegrałem ponad 120 godzin bez żadnego błędu, aż do teraz. Jedyny sposób aby uruchomić grę, to przeinstalowanie frameworka, no ale nie będę przecież tego robił przy każdym uruchomieniu gry. Jaka może być przyczyna? Gra jest oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ok, spróbujemy z innej beczki.

1. Pobierz perfview [KLIK] i wypakuj do c:\dumps.

2. Następnie uruchom perfview.exe jako administrator, z menu Collect wybierz Collect, upewnij się, że jest zaznaczone 'zip' oraz 'merge', rozwiń Advanced options i zaznacz dodatkowo 'File I/O' oraz 'Registry', a następnie kliknij 'Start Collection'.

3. Uruchom normalnie fifaconfig aż do zakończenia.

4. Przejdź do perfview i kliknij 'Stop collection'. Po chwili powinien zostać utworzony plik PerfViewData.etl.zip.

 

Żeby nie tracić dodatkowo czasu, przygotuj również log Process Monitora. W tym celu

1. pobierz i uruchom Process Monitor [KLIK]. Kolejne zdarzenia powinny wypełniać okno procmona;
2. uruchom fifaconfig;

3. po zamknięciu aplikacji zatrzymaj rejestrowanie (lupka na pasku narzędzi będzie przekreślona).

4. File->Save. Zaznacz 'All events' i 'Native Process Monitor Format (.PML)'.

5. Plik spakuj.

 

Oba pliki (.pml oraz .etl.zip) spakuj do jednego .zip i udostępnij.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Obawiam się, że jesteśmy mniej więcej w punkcie wejścia, bo nie bardzo widzę przyczynę problemu.

1. Poproszę pliki:

C:\ProgramData\Origin\Logs\IGO_Log.fifaconfig_7088.txt

C:\ProgramData\Origin\Logs\Client_Log.txt

2. Z tego co widzę, za błąd odpowiada fifaconfig.exe z katalogu D:\Gry\FIFA 15\fifasetup\, choć jest też plik D:\Gry\FIFA 16 DEMO\fifasetup\fifaconfig.exe.

Czy próbowałeś odinstalować obie fify i zainstalować tylko 16? Coś mi się zdaje, że instalacja nie jest kompletna i coś może się nieźle gryźć, choć przyznaję, że nie mam pojęcia o tym jak powinna wyglądać fifa 16, ani nawet 15.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Link do plików poniżej:

 

http://www41.zippyshare.com/v/FGgevuw2/file.html

 

Demo fify 16 zainstalowałem dopiero wczoraj. Natomiast problem z piętnastką mam od ok. 3 tygodni, ale wcześniej nie bardzo miałem czas żeby przy tym posiedzieć. W każdym razie gdy chcę uruchomić demo 16, to mam ten sam problem. 

 

Żeby uruchomić grę muszę najpierw odinstalować net framework wersja 4+, a następnie zainstalować go ponownie. Po tym zabiegu fifa się włącza, ale kiedy skończę grać i próbuję odpalić ją ponownie, to otrzymuję komunikat z postu pierwszego. Zanim jeszcze pobrałem demo, próbowałem całkowicie przeinstalować 15, ale nic się nie zmieniło. 

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem podesłane logi i wcale nie jestem mądrzejszy. Owszem, jest sporo błędów, ale nic mi one nie mówią, a na pewno byłyby ok dla kogoś ze wsparcia EASports. Obawiam się też, że na razie Fifa 16 jest jeszcze w wersji dopieszczanej i to i owo może nie działać :(

Czy możesz całkowicie pozbyć się fify 16 i przeinstalować 15?

Czy pomaga wyłącznie reinstalacja .NET Framework, czy próbowałeś np. restartować komputer i potem uruchamiać raz jeszcze grę? Przeinstalowanie .NET Framework nie powinno mieć wpływu, ponieważ w żaden sposób nie dotyka plików modyfikowanych przez grę. Przydałby się zapis procmona poprawnego uruchomienia gry - być może dzieje się coś dziwnego i gra uszkadza w jakiś sposób .NET Framework, co oczywiście nie powinno mieć miejsca. Ale aby to sprawdzić, musimy mieć log .pml process monitora przy poprawnym uruchomieniu gry (aż do jej zamknięcia i wyłączenia origin)

 

m.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za dotychczasową pomoc.

 

 

Czy możesz całkowicie pozbyć się fify 16 i przeinstalować 15?

 

Zanim zainstalowałem fifę 16 próbowałem przeinstalować 15, nic to nie dało. Cały czas ten sam błąd.

 

 

Czy pomaga wyłącznie reinstalacja .NET Framework, czy próbowałeś np. restartować komputer i potem uruchamiać raz jeszcze grę?

 

Najskuteczniejszą metodą jest reinstalacja .NET Framework. Restarty komputera nie są skuteczne, jednak raz na jakiś czas fifa uruchomi się poprawnie. Aczkolwiek po wyłączeniu gry wracamy do punktu wyjścia. 

 

 

Przydałby się zapis procmona poprawnego uruchomienia gry - być może dzieje się coś dziwnego i gra uszkadza w jakiś sposób .NET Framework, co oczywiście nie powinno mieć miejsca.

 

Da się zrobić, zainstaluję jutro frameworka i utworzę log. 

 

P.S.

 

Edycja postu jest traktowana jako nowa wiadomość? Czy muszę napisać kolejny post by temat został oznaczony jako nieprzeczytany?

Odnośnik do komentarza

Log z procmona po reinstalacji frameworka, poprawnym uruchomieniu i zamknięciu fify 15 oraz origina.

 

http://www67.zippyshare.com/v/O4deoOvN/file.html

 

Dodatkowo launcher dema fify 16 pokazał mi taki błąd. Piętnastka również kiedyś coś takiego wyrzuciła. 

Szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)
zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

************** Tekst wyjątku **************
System.ComponentModel.Win32Exception (0x80004005): Nieprawidłowa nazwa klasy okna.
   w System.Windows.Forms.NativeWindow.WindowClass.RegisterClass()
   w System.Windows.Forms.NativeWindow.WindowClass.Create(String className, Int32 classStyle)
   w System.Windows.Forms.NativeWindow.CreateHandle(CreateParams cp)
   w System.Windows.Forms.Control.CreateHandle()
   w System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
   w System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
   w System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
   w System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
   w System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
   w System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)
   w System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


************** Zestawy załadowane **************
mscorlib
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.0.30319.34209 built by: FX452RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework64/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
fifaconfig
    Wersja zestawu: 1.0.0.0
    Wersja Win32: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///D:/Gry/FIFA%2016%20DEMO/fifasetup/fifaconfig.exe
----------------------------------------
System
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.0.30319.34238 built by: FX452RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.0.30319.34251 built by: FX452RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System.Drawing
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.0.30319.34270 built by: FX452RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
DXHelper
    Wersja zestawu: 1.0.5689.26117
    Wersja Win32: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///D:/Gry/FIFA%2016%20DEMO/fifasetup/DXHelper.DLL
----------------------------------------
System.Core
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.0.30319.34209 built by: FX452RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Core/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Core.dll
----------------------------------------
fifaconfig.resources
    Wersja zestawu: 1.0.0.0
    Wersja Win32: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///D:/Gry/FIFA%2016%20DEMO/fifasetup/pl-PL/fifaconfig.resources.DLL
----------------------------------------
System.Xml
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.0.30319.34234 built by: FX452RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms.resources
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.0.30319.34209 built by: FX452RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
----------------------------------------
mscorlib.resources
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.0.30319.34209 built by: FX452RTMGDR
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
----------------------------------------

************** Debugowanie w trybie JIT **************
Aby włączyć debugowanie w trybie just in time (JIT), plik .config tej
aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć
wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.
Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym
debugowaniem.

Na przykład:

<configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki
są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze
i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym.
Odnośnik do komentarza

To jest dokładnie ten sam błąd, który można znaleźć w zrzucie i szczerze mówiąc nic mi nie mówi :(

W pliku procmona nie widzę żadnej modyfikacji środowiska .NET Framework, która mogłaby powodować, że ponowne uruchomienie aplikacji będzie w innym niż poprzednio środowisku. Poza dodatkowymi procesami IGOProxy oraz uruchomionym fifa15.exe z d:\gry\fifa 15\ i potomnym dla niego AcivationUI.exe nie widzę niczego ważnego, co mogłoby odróżniać oba te logi.

 

Obawiam się, że nic tu nie pomogę i najlepiej zgłosić się do wsparcia technicznego EASports.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...