Skocz do zawartości

Podział dysku na partycje


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Już prawie 4 lata temu kupiłem laptopa. Od samego początku miał on dysk niepodzielony na partycje. Windows 7 jest sobie zainstalowany na partycji systemowej, która zajmuje całą powierzchnię dysku, czyli 450 GB, z czego użytkowanych jest jedynie 80. System plików to NTFS. Do tej pory nie miałem żadnej poważniejszej awarii, która wymagałaby formatu dysku. Ale pomyślałem sobie niedawno, że gdyby tak jednak (odpukać!) kiedyś coś takiego się wydarzyło, to pożegnałbym się ze wszystkim (choć raz w miesiącu robię backup najważniejszych danych). Dlatego myślę, że warto w końcu jednak zrobić z tym porządek. Tylko jak? Jak wydzielić partycję o rozmiarze niezbędnym do działania systemu tak, by po całej tej operacji system ten działał, a żadne dane mi się nie pogubiły? Najpierw chyba defragmentacja? Jakim programem najlepiej? Ile razy? Czym potem dzielić na partycje? Jak to poprawnie wykonać, by zminimalizować ryzyko niepowodzenia?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...