Skocz do zawartości

tworzenie obrazu systemu win10 i przywracanie na win8


wolsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takowe pytanie:

 

Kupiłem laptopa z windows 8.1 na którym zrobilem update do windows 10. Niestety okazało się, że laptop ma problem z matrycą i sklep zamówił mi nową sztukę tego samego modelu na wymianę.

 

Utworzyłem obecnie obraz systemu (wszystkich partycji) za pomocą windowsa 10.

 

W momencie odbioru nowego laptopa na dysku będzie znowu win 8.1 czy zatem będę miał możliwość przywrocenia na nowym komputerze z win 8.1 obrazu win10?

 

Czy najpierw będę musial zrobić update do win 10?

 

Czy nie będzie problemu z aktywacją?

 

Na nowym komputerze będzie inny układ partycji (jedna partycja C która obecnie podzieliłem na dwie), czy zatem przywrócenie obrazu będzie możliwe?

 

Pozdrawiam serdecznie

wolsky

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W przypadku dziesiątki aktywacja sprowadza się do zapisania profilu sprzętowego na serwerze MS, w tej chwili aby taki profil został utworzony należy przeprowadzić uprawnioną aktualizację, jeżeli aktualizacja była uprawniona serwer zapamięta profil sprzętowy i (o ile nie zajdzie zmiana sprzętu) system będzie się reaktywował przy każdej następnej instalacji (nie potrzeba nawet klucza).

W związku z powyższym logicznym jest, że sprzęt na którym taka operacja nie była przeprowadzona nie posiada odpowiedniego profilu a przywrócenie systemu z innej maszyny takowego nie wygeneruje.

Aktywację należy w tej chwili rozumieć bardziej jako zezwolenie sprzętowi na uruchomienia danego systemu niż samemu systemowi (wcześniej też tak było ale istnienie indywidualnego klucza niejako odwracało sytuację).

 

Podsumowując - musisz przeprowadzić aktualizację na nowym sprzęcie, jeżeli będzie udana i system się można będzie przywrócić na nim system ze starego sprzetu.

Teoretycznie powinien się sam aktywować w praktyce (widziałem wpisy sugerujące problemy z aktywacją nawet jak sprzęt zapisał już swój profil) polecam zrobić kopię pliku tokens.dat z nowego sprzętu i ew. podmienić po przywróceniu "starego" systemu.

 

Klucz produktu na razie nie ma żadnego znaczenia, użytkownicy dostają klucze z wspólnej puli które się powtarzają (nie są to klucze indywidualne) i służą raczej do wyboru edycji przy instalacji niż do aktywacji systemu.

 

Instalacja, konfiguracja systemu i wszelkich aplikacji zajmie znowu caly dzien...

Tutaj niestety można sypać tyko frazesami typu:

"mądry Polak po szkodzie", "lepiej najpierw trzy razy zmierzyć zanim się przytnie" itp. itd. czyli trzeba było zadawać pytania przed całą operacją, proponuję wyciągnąć naukę z samego faktu jak i procedury a frustracja przerodzi się w wartość dodaną.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...