Skocz do zawartości

Zmiana czcionki


ciapus4

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie bardzo wiem czy o to Ci chodzi ale masz kilka możliwości:

 

1. Sam pulpit oraz wiele aplikacji możesz modyfikować kółkim myszki z wciśniętym klawiszem Ctrl.

2. Na pulpicie PPM->personalizuj->Ekran->Ustaw niestandardowy rozmiar czcionki DPI (uwaga to wpływa na skalowanie obrazu i możesz mieć problemy z kompatybilnością).

3. Na pulpicie PPM->personalizuj->Kolor okna->Zaawansowane ustawienia wyglądu i tu z listy rozwijanej modyfikujesz poszczególne elementy ekranu włącznie z typem i rozmiarem czcionki.

 

Oczywiście musisz zapisać kompozycję.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Witam, dzięki za podpowiedz, ale tak próbowałem chodzi mi konkretnie jak powiększyć czcionkę z napisem np. "3,15 GB wolnych z 217 GB" i tak dalej z następnymi napisami pod HDD

 

PPM na Pulpit/Personalizacja/ ikona Kolor Okna

Wybierasz z menu rozwijanego Ikona i zmieniasz rozmiar czcionki. To dotyczy domyślnej skórki W7 i stylu Windows XP.

Natomisat, w kompozycji Aero musisz kliknąć na zaawansowane ustawienia wyglądu, wtedy otworzy się okienko personalizacji szczegółów.

 

 

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
Oj Belfegor czytaj. Post #2 punkt 3. Na pulpicie PPM->personalizuj->Kolor okna->Zaawansowane ustawienia wyglądu i tu z listy rozwijanej modyfikujesz poszczególne elementy ekranu włącznie z typem i rozmiarem czcionki..

 

A bo piszesz taką mała czcionką....:lol:

Zgadza sie Wiesiu, tylko ja podałem opcje, która odpowiada za zmiane czcionki przy dyskach w menu Mój Komputer.

Jakby nie patrzeć - byłeś i jesteś pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Robiłeś próbę?

Tak.

A zatwierdziłeś zmianę przez OK?

 

Po raz kolejny okazuje się, że styl XP na W7 ma więcej mozliwości niż domyślne style W7. Sprawdziłem na tych wynalazkach i tam opcja aktywny pasek tytułu nie zmienia wielkości czcionki na pasku zadań. Zegar i data nie zwiększają się. Czyli kaszana to całe W7 :lol:

Pewnie można zmienić gdzieś w rejestrze. :unsure:

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
Chciałem zmniejszyć ikony na pasku zadań bo zależało mi na maksymalnej powierzchni dostępnego ekranu.

Nie przekonasz mnie. Kaszana i tyle. Żeby se człowiek po ludzku nie mógł daty i godzinki ustawić. Nie do pomyślenia jest. A pasek możesz sobie schować jak Ci mało miejsca. Ale Ty wymyśliłeś lepsze rozwiązanie - kupiłeś większy monitor :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...