Skocz do zawartości

Windows 10 botnet


Rucek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jakiś czas temu pisałem o tym, że dziesiątka spamuje katalogi "System Volume Information" plikiem "tracking.log", okazuje się że odpowiedzialna za to jest usługa "Klient śledzenia linków rozproszonych" czyli TrkWks.

Teraz pojawił się nowy plik "WPSettings.dat" - tym razem odpowiada za niego "Usługa magazynu" czyli StorSvc.

Użytkownicy zgłaszają, że ten mechanizm mocno męczy urządzenia magazynowe podłączane pod usb czasami blokując możliwość bezpiecznego wysunięcia.

Ciekawe ile jeszcze śmieci MS będzie rozrzucał po dyskach (przypominam, że te pliki pojawiają się na wszystkich partycjach a nie tylko tej z systemem W10)?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Jakiś czas temu pisałem o tym, że dziesiątka spamuje katalogi "System Volume Information" plikiem "tracking.log", okazuje się że odpowiedzialna za to jest usługa "Klient śledzenia linków rozproszonych" czyli TrkWks.

 

To zachowanie nie jest nowe. Ten mechanizm z tracking.log działa na wszystkich systemach posiadających tę usługę, w XP też jest ten plik.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie zauważyłem takiego pliku na siódemce czy systemach serwerowych których używam.

 

edit

 

Ok troszkę of top - najwyżej usuniesz.

W swoim systemie nie widzę w ogóle usługi TrkWks (nie ma po niej śladu w rejestrze) dlatego nie kojarzyłem pliku, dodatkowo jeżeli jest on powiązany np. z przywracaniem systemu (a jest to jedna z pierwszych rzeczy jaką wyłączam po zainstalowaniu systemu) to mogłem też nie zauważyć pliku na innych systemach dlatego był dla mnie zaskoczeniem (zwłaszcza jego pojawienie się na penie).

Dodam jeszcze, że nie przypominam sobie wyrzucenia tej usługi z systemu więc mogło to być na początku jego funkcjonowania (w sierpniu minie siedem lat od pierwotnej instalacji), nie widzę żeby miało to negatywny wpływ na system - linki, junki itp. działają bez problemu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przy okazji wklejam podsumowanie jak to usunąć:

 

Na niektórych kompach, jest problem by to usunąć. Poniżej szereg czynności, po wykonaniu których, wszystko dotyczące automatycznego pobierania windows 10 powinno zniknąć.

(...)

Microsoft wydał aktualizację KB3184143, która usuwa automatycznie GWX i powiązane z aktualizacją do Windows 10 łaty:

 

KB 3035583 -- Update installs Get Windows 10 app in Windows 8.1 and Windows 7 SP1

KB 3064683 -- Windows 8.1 OOBE modifications to reserve Windows 10

KB 3072318 -- Update for Windows 8.1 OOBE to upgrade to Windows 10

KB 3090045 -- Windows Update for reserved devices in Windows 8.1 or Windows 7 SP1

KB 3123862 -- Updated capabilities to upgrade Windows 8.1 and Windows 7

KB 3173040 -- Windows 8.1 and Windows 7 SP1 end of free upgrade offer notification

KB 3146449 -- Updated Internet Explorer 11 capabilities to upgrade Windows 8.1 and Windows 7

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Windows 10: aktualizacja KB3201845 powoduje problemy na komputerach.
Część użytkowników Windowsa 10 nie jest w stanie poprawnie wgrać łatki KB3201845.

Proces wprowadzania zmian w pewnym momencie jest bowiem zatrzymywany i następuje ich wycofanie.
Czasami dochodzi też do sytuacji, w której komputer bez przerwy się restartuje.

Nie pomaga wtedy ani opcja przywracania systemu, ani bootowanie przez USB.
Aktualizacja blokuje bowiem również programy Google, wliczając tu m.in. takie aplikacje jak Chrome czy Calendar.

Co ciekawe, przestają działać także niektóre programy Microsoftu (np. przeglądarka Edge).

W systemie oprócz tego pojawiają się problemy z łącznością Bluetooth.

 

http://m.pclab.pl/news72262.html

Odnośnik do komentarza

Instalowałem na dwóch kompach i żadnych takich efektów. Wszystko cyka jak dawniej.

Instalacja długotrwała i w trakcie praktycznie brak aktywności sieci (pobrane około 400 MB) ale cierpliwie czekałem na finał. Jedyny objaw to intensywna praca dysku.

Mam ustawione - Powiadom o aktualizacjach i zrobiłem to świadomie. Podejrzewam, że z powodu tego co w poprzednim zdaniu user może nie być świadom iż taka aktualizacja odbywa się tle i korzysta normalnie z kompa. Nie używam Chroma a Google Earth działa jak dawniej. Edge działa chociaż używam IE11 z powodu blokady wtyczki Nortona (Sejf tożsamości).

 

Problemy to:

 

Wyłączenie ochrony systemu.

Zmiana wcześniej ustawionych zmiennych środowiskowych.

Odnośnik do komentarza

Przybyły nowe usługi: :lol:

 

CPDUserSvc_xxxxx - gdzie xxxxx zależny od kompa (<Nie można odczytać opisu. Kod błędu: 15100 >)

Dane kontaktowe_xxxxx

Dostęp do danych użytkownika_xxxxx

Magazyn danych użytkownika_xxxxx

Synchronizuj hosta_xxxxx

Usługa użytkownika powiadomień WNS_xxxxx

Usługa wiadomości_xxxxx

 

Pierwsze cztery mnie wyjątkowo wściekają.

Większość usług uruchamiana Automatycznie lub Ręcznie ale z Zablokowaną możliwością wprowadzania zmian !!!!!

 

Ciekawe co jeszcze Bill wymyśli?

 

Możliwe, że jest to związane z OneDrive.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nowa aktualizacja Windows 10, nowe problemy - tym razem z grami i aplikacjami 3D

Bardzo trudno jest ostatnimi czasy napisać coś pozytywnego o kolejnych aktualizacjach systemu Windows 10.

Każda z nich przynosi bowiem kolejne zmartwienia. Najnowsze dotyczą poprawki KB3213986 i problemów z grami.

http://www.wykop.pl/link/3549535/nowa-aktualizacja-windows-10-nowe-problemy-tym-razem-z-grami-i-aplikacjami-3d/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...