Skocz do zawartości

Oddzielenie systemu od gier itp.


XkkroninX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio stałem się posiadaczem Windows 10 Pro wcześniej byłem posiadaczem Windows 7 Ultimate wszystkie dane i system są na 1 partycji/dysku a chciałbym zrobić kopię systemu wraz z kluczem, czy jest taka możliwość? Aktualnie dysk C ma wolnych 406 GB z 930 GB, programem Termoshare Data Backup da się to zrobić lecz nie ma tyle miejsca na dysku a więc jak oddzielić system od innych danych lub jakiś program który zapisze system do iso czy coś. Nie posiadam klucza.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Klucz nie ma znaczenia, przy updacie wszyscy dostają taki sam do danej edycji, przy instalacji można go pominąć.

Zgaduję, że twój klucz to VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T :).

Ważne żeby windows się aktywował przy updacie potem twoja konfiguracja sprzetowa bedzie zapamiętana na serwerach microsoftu i system aktywuje się automatycznie po instalacji (o ile nie zmienisz za wiele w sprzecie).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

(...) twoja konfiguracja sprzetowa bedzie zapamiętana na serwerach microsoftu i system aktywuje się automatycznie po instalacji (o ile nie zmienisz za wiele w sprzecie).

 

pzdr

 

Mam takie pytanie - co w przypadku, gdy ktoś posiada wersję BOX (nie mylić z OEM) wcześniejszego systemu (np. 8.1) którą dowolnie może przenosić na inne pecety i różne konfiguracje sprzętowe - mówisz, że dana konfiguracja zapamiętana zostaje na serwerze Microsoftu. Zatem jeśli ktoś taki wcześniejszy system będzie chciał przenieść na innego peceta to w dalszym ciągu będzie mógł go bezpłatnie uaktualnić do Windows 10 z pełną aktywacją, nawet po 29 lipca 2016 roku? Jeśli nie to oznaczałoby downgrade BOX do OEM czyli złamaniemimo wszystko, przez Microsoft warunków licencji...

 

I druga sprawa - w Unii Europejskiej system operacyjny można sprzedać odrębnie od sprzętu, nawet ten w wersji OEM (postanowienia licencji sa sprzeczne z prawem UE a więc nie obowiązują w UE). Zatem po sprzedaży takiego systemu nabywca będzie mógł za darmo uaktualnić go do Windows 10 czy nie gdyż aktualizacja darmowa przypisana jest do osoby? Jeśli do osoby to rozumiem, że konfiguracja sprzętowa nie ma znaczenia, nawet w wersji OEM, którą dowolnie można przenosić zgodnie z tym, co napisałem... Jak jest?

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza

Pamiętaj, że zgodnie z licencją w momencie kiedy zdecydujesz się na update do edycji 10 automatycznie rezygnujesz z używania edycji wcześniejszych.

Nie powinieneś z takiego systemu korzystać ani na tej samej ani na innej maszynie, nie ma znaczenia czy jest to technicznie możliwe, taki system będzie nielicencjonowany.

Tyle teorii, w praktyce - to się okarze czy takie systemy będą w jakikolwiek sposób banowane.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj, że zgodnie z licencją w momencie kiedy zdecydujesz się na update do edycji 10 automatycznie rezygnujesz z używania edycji wcześniejszych.

No nie wiem, do 30 dni mogę zrezygnować i odinstalować update 8.1 -> 10 a i później mogę też zrobić format i na czysto z powrotem wgrać 8.1, kto mi zabroni?

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza

Teoretycznie możesz zmieniać zdanie co parę minut czyli w praktyce mieć zainstalowane oba systemy równolegle i w ramach tej samej maszyny to będzie działać bo nie korzystasz z obu na raz.

Czy takie rozwiązanie przeszło by audyt to inna sprawa.

Update Windowsa nigdy nie "rozmnaża" licencji, w przypadku gdy kupowałeś update w formie pudełka sytuacja wyglądała tak samo.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...