Skocz do zawartości

Prawa administratora


Aveo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat tak bardziej dla ciekawości niż z prośbą o rozwiązanie problemu.

Zaktualizowałem system Windows 7 Pro 64 bit do Windows 10 Pro 64 bit za pomocą Media Creation Tool (aktualizacja). Wszystko jak na razie działa poprawnie. Martwi mnie tylko jedna rzecz - mianowicie to, że nie mogę uruchomić konsoli poprzez "Uruchom" domyślnie z prawami administratora. To znaczy,  jeśli uruchomię cmd zwykłym dwuklikiem lub poprzez "Uruchom" > cmd to nie mam w nim żadnych praw admina. Czyli żeby np. uruchomic sfc /scannow muszę szukać pliku w system32 i z PPM dać "Uruchom jako administrator". Moje konto jest jedynym kontem w systemie, na Windows 7 wszystko było dobrze. Jak uruchamiałem poprze "Uruchom" miałem już prawa admina. Moje konto należy do grupy Administratorzy i jest Administratorem komputera. 

Druga rzecz już mniej ważna to brak domyślnych ustawień konsoli. Brak rozmiaru czcionki 8 x 12. Rozmiar okna już zmieniłem.

 

Na razie nie dałem żadnych logów ani nic ponieważ nie wiem na razie czego użyć i czy to bezpieczne na tak nowym systemie.

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zapewne wcześniej miałeś wyłączony UAC, a po aktualizacji masz ponownie włączony. Sprawdź, co masz w Panel sterowania > Konta użytkowników -> Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika. Zakładam, że masz domyślny poziom (3/4). Uruchom też secpol.msc i sprawdź co masz ustawione w Zasady lokalne > Opcje zabezpieczeń -> "Kontrola konta użytkownika: uruchamianie wszystkich administratorów w trybie zatwierdzania przez administratora". Zakładam, że masz 'włączone'.

 

m.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...