Skocz do zawartości

Odzyskanie systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trochę nie wiem czy dobry dział.

Otóż uwaliłem sobie system. Stało się to przez to że chciałem zainstalować linuksa na pendrivie. robiłem to w ten sposób że miałem Knopixa na DVD Live, była tam taka aplikacja do tego celu, wszystko wydawało się że jest dobrze,  ale po restarcie komputera okazuje się że nie ma dostępu do dysku. Nie wiem co on mi tam narobił, ale wygląda to nieciekawie.

Dysk nie został sformatowany, wszystkie pliki na nim są, 

Jest tam jeszcze kwestia innego rodzaju, były tam zainstalowane dwa systemy, na dwóch oddzielnych dyskach, drugi był Win XP, Były instalowane oddzielnie ale XP był widoczny w bootowaniu Win 7. Teraz nie mam dostępu ani do jednego ani do drugiego.

Próbowałem naprawiać MBR ale nic to nie daje, po za tym konsola odzyskiwania nie znajduje zainstalowanych systemów do bootowania, mimo że na początku pyta do którego windowsa chcę się zalogować.

Przepraszam za błędy ale ciężko mi się pisze z laptopa z włoską klawiaturą.

Proszę o jakieś porady co z tym można zrobić, zależało by mi na odzyskaniu dostępu do tych systemów.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie zdążyłem wypróbać tej aplikacji, po trzech dniach walki i przerzucania płyt typu PE, RE itp. udało mi się postawić te 2 systemy.

Tylko że na razie oddzielnie, muszę teraz jakoś wykombinować bootloadera, nie pamiętam jak to kiedyś robiłem, ale przy starcie systemu wyświetlały mi się 2 pozycje Windows 7 i Starsza wersja systemu Windows, czy coś takiego,. Czy ja to zrobię przez konsolę odzyskiwania, czy może w jakiś inny sposób można zrobić to bootowanie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...