Skocz do zawartości

Nagrany obraz karty SD na dysk twardy


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zaczęło się od tego, że mam uszkodzoną kartę microSD. Wyczytałem, że można ją naprawić programem WInHex

chciałem zrobić obraz dobrej kart który miał być nagrany na dysk i później na złą kartę.

zapisując obraz wszedłem w zakładkę i chciałem zapisać na partycji w katalogu SD. Ale przez omyłkę nie wskazałem katalogu SD tylko sam dysk D:

No i teraz jak wchodzę to mam dysk D: ale o pojemności 1,89 Gb FAT 32 i są pliki z dobrej karty :(

W zarządzaniu dyskami widać, ze partycja ma 180GB ale w "mój komputer widać 1,8 gb"

Czy idzie cofnąć to jakoś, odzyskać partycję z danymi ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czytając to co napisałeś wnioskuję, że musiałeś nadpisać tablicę partycji na tym dysku którego partycja była widoczna jako D:

 

Nie piszesz, jaki system plików masz/miałeś na tej utraconej partycji D: (180GB) ani czy rzeczywiście ta partycja zajmowała cały dysk, więc trudno coś wysnuć, ale biorąc pod uwagę że zapisałeś tam ~1,9GB danych, i to że tablica partycji musiała się nadpisać, to szansę na odzyskanie całej partycji są raczej znikome, pozostaje CI tylko odzyskać to czego nie nadpisałeś, np. TestDisk-iem jak wspomniał @stivo

 

P.S.

 

Na twoim miejscu wypróbował bym jeszcze DMDE. Co prawda w wersji free danych nie odzyskasz (chyba że chce Ci się to robić ręcznie plik po pliku), ale przynajmniej się dowiesz czy system plików nie jest poważnie uszkodzony.

 

Jak się będziesz bawił w odzyskiwanie to montuj ten dysk w trybie tylko do odczytu, a najlepiej jeśli masz taką możliwość wykonaj sobie jego kopie po-sektorową 1:1.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...